Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1994szymon    15

Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem :) ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą :) ).

 

P.S

Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

O Michale nic nie wiem, ale bin od kilku lat zimą ma promocję(przynajmniej rok temu jeszcze była), jeżeli wpłaci się pieniądze w czasie jej trwania to dają upust 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Ja mam z michała pierwszy rok płaskodenny i jedna wada co zauważyłem to to że na środku daszkiem śnieg nawiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Z lejem wewnętrznym silos o ładowności 55,9 (t) kosztuje 22008,80 brutto z montażem. Z lejem wewnętrznym o ładowności 54 (t) 18180,44 brutto z montażem. Płaskodenny 55 (t) 10132,10 brutto z montażem.

 

Do kiedy jest promocja jeśli chodzi o silosy BIN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

@tomaszs88

Dzięki, o to mi chodziło :) Jeżeli chodzi o Biny to promocja do końca marca

 

A jeszcze ktoś może powiedzieć o materiałach z jakich są wykonane i czy dobrze się sprawują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

To może się podepnę i zapytam o silosy firmy RIELA? Czy ktoś z was użytkuje małe silosy od nich?? U mnie mają takie ale ogromne nie pamiętam pojemności ich ale coś mówili że przy dużych są oni tańsi od bin-a a jak to jest przy małych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

http://bin.agro.pl/index.php?option=com_content&view=section&id=21&Itemid=68

Tutaj macie cennik BINa tylko ze w rzeczywistości maja więcej ofert (więcej przedziałów pojemności)

 

A co myślicie o tych lejowych używanych??

 

Ja mam BINa 28t jakieś 14lat i blacha jeszcze w bdb stanie, tylko te płaskie dno..;| i moje pytanie czy ktoś z was podwyższał tego typu co moj BIN o jedna blachę jeszcze???

 

Małe lejowe http://www.silosypaszowe.pl/cennik.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Sorry że wtrącę do tematu ale nie będę zakładał nowego :D . Chcemy postawić Bina NBIN100WU + SCH_D pojemność 132t. Aktualna cena Bina bez upustu wynosi 24 tyś .

Wyposażenie dodatkowe :

Przenośnik ślimakowy podłogowy PSP160-3.0-3149zł

Przenośnik ślimakowy wewnętrzny PSW160,3 -2300zł

Przenośnik uniwersalny żmijka 4m -3242zł

Nagrzewnica 800zł

Właz dolny 940zł

Wentylator-2657zł

Na drugi tydzień ma do nas przyjechać diler i zaoferować swoją ofertę nadal nie wiem ile kosztuje:

Podest wieńca, moduł kontrolny silosu, zestawienie elementów ze stali nierdzewnej.

Czy posiada ktoś z was przenośnik ślimakowy wewnętrzny PSW160. Jak się on sprawuje. Dodam że Kosz przyjęciowy od razu odpada ze względu na jego cenę ponad 12 tyś za 6 metrowy kosz :blink: , sami będziemy coś kombinować. Mój kolega zrobił sobie kosz ze starej przyczepy. Panowi ile można dostać upustu bo cena będzie oscylować okolo 38-40tyś. Cena trochę spora ponieważ sam Bin kosztuje 24 ale jak się wszystko zestawi to niestety ból <_< . Dodam że silosy lejowe mnie nie interesują ponieważ cena jest za wysoka a używane wogóle nie wchodzą w rachubę. Może ktoś przedstawi swoje argumenty ponieważ nigdy nie miałem silosów a tyle co wiem to od kumpla ponieważ on ma 60t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

O ceny to byś się mógł dowiedzieć pod tel Bina które są na stronie BINa... nie wiem jaka ma szerokość te 130t ale im szerszy tym gorzej, w moim 27T czy coś kolo tego, to ostatnie jakieś 3-4 tony trzeba siedzieć w środku i podwalać na żmijkę, także krotko mówiąc trochę nie robota.. chyba ze ten wewnętrzny przenośnik ma jakieś dogodniejsze rozwiazanie i nie takiego problemu z opróżnianiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Ten wewnętrzny przenośnik wybiera można powiedzieć do końca...zostaje zależy jakim silosie z 100kg zboża do zgarnięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

Kolega kamil900830 chce chyba takie coś kupić http://www.bin.agro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=96 . Niezłe rozwiązanie, bez podwalania i wogóle :) . Mam tylko jedno małe zastrzeżenie. Chcesz kupić właz dolny jednak ja na twoim miejscu tego nie kupił. Dlaczego? Im więcej bajerów tym bardziej ci będzie wilgoć wchodzić. Teraz nie odczujesz tego ale z jakieś 10 lat zauważysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Brykal

Cene jakie podałem są z cennika który jest na stronie Bina .Napisałem również że jest to cena bez upustu, więc jak przedstawiciel handlowy przyjedzie to będę miał wszystko czarno na białym ;).Dlatego chcemy doposażyć bina w Przenośniki ślimakowe wewnętrzne PSW 100 żeby się nie narobić :D

http://www.bin.agro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=96

tomaszs88

To nieźle nawet gdyby zostało 500kg pszenicy to było by dobrze ;). Posiadasz ten przenośnik jak się sprawuje ?

1994szymon

Myślimy również nad nagrzewnicą albo wentylatorem żeby dosuszać zboże. Jak Ci się przechowuje np. pszenica w silosie dużo jest strat o co szczególnie trzeba zadbać.Już mam dość sąsiada gołebi co się u mnie cały rok w stodole żywią i walenia łopatą do żmijki już o kocich g..... ktore zrobiły sobie wychodek nie wspomne. Ja co roku wywalam około 2,3 taczki pszenicy. Wiec znikome ilości. ;).

Panowie dużo jest załatwiania z pozwoleniem na budowę Bina ponieważ mam bardzo wąski ogród 17m szerokości a tam gdzie chcemy postawić Bina jest 1,5 od granicy, ponieważ dalej mam przejazd utwardzony a nie chcemy stawiać binana środku szerokości ogrodu, wiem że pod dom jest 4 m od granicy. Przejdzie to? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Nie nie posiadam ale też będziemy stawiać na wiosnę bin-y także wtedy się okażę co będzie w wyposażeniu...<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego kamamil ten przenośnik wewnętrzny sprawuje się rewelacyjnie na dnie zostaje ok 5 cm pszenicy na całej powierzchni plus zakamarki........ miedzy kanałem awaryjnym a drabinką.

Gdybyś nie miał wybieraka trzeba by było łopatkować jakieś 15 ton plus minus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Paweł widziałem że posiadasz piękny kompleks Binów. Jakie masz wyposażenie, jak Ci się przechowuje ziarno ok 14% wilg., dużo masz strat. Możesz zdradzić cenę jednego oczywiście bez przenośnika kubełkowego. Masz może nagrzewnice oraz punktowy pomiar temp..Jak często musisz wietrzyć. Chcieliśmy kosz przyjęciowy ale za 6 m wołają 12 tyś :blink:, zdecydowanie za dużo chyba że na Prow to nie wyszło by tak tragicznie. :D. Długo musiałeś czekać na montaż, jak jest z pozwoleniem na budowe, jakie koszta. Sorry że tyle pytań ale widzę że masz też 130 t i jesteś wtajemniczony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Panowie dużo jest załatwiania z pozwoleniem na budowę Bina ponieważ mam bardzo wąski ogród 17m szerokości a tam gdzie chcemy postawić Bina jest 1,5 od granicy, ponieważ dalej mam przejazd utwardzony a nie chcemy stawiać binana środku szerokości ogrodu, wiem że pod dom jest 4 m od granicy. Przejdzie to? :huh:

 

Bardzo wątpliwe abys dostał takie zezwolenie. na wszystkie budowle jest 4m od granicy działki. Wyjątkiem są budowle "bliźniaki" czyli 2 budynki połączone se sobą.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

A co do czasu załatwiania to jakieś 3 miechy a koszt nie wiele ponad 600zl, z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan29    0

Jeśli ja mogę coś poradzić to zastanów się nad kupnem starej stodoły od sąsiada we wiosce jest to pewniejsza inwestycja jeśli chodzi o mnie to za te zbiorniki to stanowczo dużo kasy trochę blachy i tyle szmalu dolicz jeszcze papierkowe sprawy i płytę to jeszcze 10 tys jak w mordę strzelił!!!!!!!!!

Minus to taki ze wykorzystasz tylko je do magazynowania zboża a taka chale to prawie do wszystkiego sam jestem na kupnie takiego obiektu koszt to ok 15 tys remont liczę na 20tys pokrycie dachu i nowy beton i tynki pobielić i gotowe a stodoła niemała bo 250 m kw i 400t walisz bez problemu moim zdaniem to jest lepsze rozwiazanie a zwłaszcza ze coraz mniej gospodarzy a takie obiekty to stoją po wioskach aż przykro patrzeć ja się wala rozważ tez taka propozycje mój kolega tez tak zrobił i nie żałauje kupił po starym kółku rolniczym chale waląca się za 10 tys chyba wiem ze grosze dal była bez dachu bo się zwali wpakował ze 40 tys i bajka wali tam pszenice z 60ha schował traktor kombajn i parę rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

andrzej2110

A jeśli siada działka to grunt orny rzadna działka budowlana .Wiem że dom to minimum 4 m a tym że Bina nie można stawiać to nie miałem pojęcia <_<

banan29

Wiem dokładnie że wiata czy stodoła to super sprawa zboże wywieziesz i masz dużo miejsca np.nawozy albo maszyny tylko że u mnie nikt nie chce sprzedać stodoły Ci co jeszcze dbają to mają u reszy to tragenia (pseudo rolnicy).Myśleliśmy również o wiacie ale budowa bez papierów pochłoneła by minimum 100tyś <_<.Tak i tak będziemy musieli ją kiedyś wybudować ale tylko na maszyny .

.Jeszcze pertraktacje trwają i nie wiadomo co z tego wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj