Polecane posty

pawel6485    242

A wiec tak ceny jednego Ci nie podam, po prostu jej nie znam, w wyposażeniu mamy jedynie wybierak wewnętrzny oraz dmuchawę 7.5KW Punktowy pomiar temperatury jest w standardzie, chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja planuje postawić 2 sztuki po 60 ton. Ale chyba się zdecyduję na płaskodenne firmy bin. Średnica na dole nie jest taka duża to i do podgarnięcia łopatą nie będzie zbyt dużo. Miałem silos płaskodenny o pojemności 110 ton. Jego wadą było to, że był niski a szeroki. Można sobie wyobrazić ile podwalaliśmy łopatami na środek gdzie umiejscowiona była żmijka, myślę że musieliśmy podrzucić 15-20 ton. Wie ktoś ile zostaje do podgarnięcia w płaskodennym Binie 60 ton? (np. pszenicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

A czy może ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie obraca się w środku BINA ta żmijka do wybierania reszty zboża? Bo widzę że to fajna sprawa. U nas mamy dwa Biny jeden 60 drugi 100, i w tej 100 trzeba się sporo łopatą namachać żeby wybrać ziarno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

@darek195 Według mnie ta żmijka obraca się (mniejwiecej tak jak wskazówka w zegarze)i wgarnia wszystko na środek bina. Jest tam dziura i zboże wpada do kolejnej żmijki która przechodzi pod podłogą. Ta żmijka wyprowadza zboże nazewnątrz.

http://www.bin.agro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=96

Edytowano przez 1994szymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

nie bede zakladam nowego tematu, w planach mam chec przestawic o 10-15 m BINa 60 ton. Zastanawiam sie tylko czy da rade chwycic go dzwigiem i przestawic, moze ktos z was juz przestawial taki silos i podzielilby sie doswiadczeniami. Mam watpliwosci czy blacha sie nie pognie. Jesli nie dalo by rady dzwigiem, to moze orientujecie sie ile moze kosztowac demontaz i ponowny montaz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

A czy może ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie obraca się w środku BINA ta żmijka do wybierania reszty zboża? Bo widzę że to fajna sprawa. U nas mamy dwa Biny jeden 60 drugi 100, i w tej 100 trzeba się sporo łopatą namachać żeby wybrać ziarno...

Postaram się to jakoś objaśnić, na końcu żmijki zamontowane jest zwykłe kółko obraca się wraz ze ślimakiem i gdy wybierze z pod siebie zboże, a koło dojdzie do podłogi zmijka pszesunie sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

@niby nikt, montaż BIN-a 60 ton to ok. 800 zł, demontaż drugie tyle i jeszcze dojazd - razem pewnie ze 2tys. wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Tylko jeszcze jedno bym miał takie zasadnicze pytanie... Ta żmijka która się obraca jest na stałe w środku w BINie? Chodzi mi o to czy ją się zasypuje przy załadunku BINa, czy trzeba ją dopiero włożyć do środka jak będzie końcówka zboża przy rozładunku? bo nie mogę tego rozgryźć:)

PS. a co do przestawienia BINA, to myślę, że dało by rade go przestawić dźwigiem, bo nie jest to jakiś ogromny ciężar, tylko musiałbyś chyba podnosić go przez jakąś konkretną belke, żeby końce belki (poprzez jakieś linki) przymocować do blachy z zewnątrz, a za środek tej belki podnosić dźwigiem, bo podejrzewam jak się będzie podnosić bezpośrednio linkami to może się zrobić jajo z BINA. Aczkolwiek nigdy czegoś takiego nie robiłem, jedynie mogę sobie to tak wyobrazić....

Edytowano przez darek195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Tylko jeszcze jedno bym miał takie zasadnicze pytanie... Ta żmijka która się obraca jest na stałe w środku w BINie? Chodzi mi o to czy ją się zasypuje przy załadunku BINa, czy trzeba ją dopiero włożyć do środka jak będzie końcówka zboża przy rozładunku? bo nie mogę tego rozgryźć:)

PS. a co do przestawienia BINA, to myślę, że dało by rade go przestawić dźwigiem, bo nie jest to jakiś ogromny ciężar, tylko musiałbyś chyba podnosić go przez jakąś konkretną belke, żeby końce belki (poprzez jakieś linki) przymocować do blachy z zewnątrz, a za środek tej belki podnosić dźwigiem, bo podejrzewam jak się będzie podnosić bezpośrednio linkami to może się zrobić jajo z BINA. Aczkolwiek nigdy czegoś takiego nie robiłem, jedynie mogę sobie to tak wyobrazić....

 

Ona jest zamontowana na stałe i gdy sie zboze kończy to po prostu ja włączasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Z tą obrotową żmijką wydaje się się super rozwiązanie. Orientujecie się ile może kosztować opcja tej żmijki w 60-tonowym Binie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Moim zdaniem zamiast kupować przenośnik podłogowy ( który jakby nie patrzeć, jest fajna sprawą B)) taniej byłoby zrobić z betonu ostry skos wewnątrz BIN-a Jeśli ktoś nie wykorzystuje całej pojemości zbiornika to takie rozwiazanie wytarczy. Co innego narzucać na żmijkę, a co innego do niej zsuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

@FarmerX2 Podejzewam że rozumiem o co ci chodzi, ale ty chyba nigdy bina od środka nie widzałeś. Zboże nie leży na gołym betonie. Jest beton, na nim pustaki, a na pustakach jest blacha perforowana. Twój pomysł się nie sprawdzi, ale nie jest to wcale taki głupi pomysł "PODŁOGA PO SKOSIE". Jednak przerabianie bina, obliczanie, docinanie blach, jeszcze coś może wyjść nie tak. Nie, nie, nie: za dużo fatygi. Lepiej zapłacić i mieć porządną żmijke wewn. niż się bawić w przerabianie. Najepsze byłyby silosy z lejem takie jak oferuje "MICHAŁ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie mają dwa duże lejowe silosy z firmy RIELA każdy po 1tys. ton pojemności mniejszy 500tonowy jest już BIN-a właśnie z tą żmijką jak tu w temacie co omawiacie. Zapewne te duże też by były BIN-a ale jak stawiali nie było w ofercie jeszcze żmijki tej na spód. :) Jak będę w domu kiedy będzie dzień bo zawsze w nocy wracam to porobię fotki i wrzucę jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

a macie pomysł co zrobic żeby do stodoły weszło więcej zboża zrobić jakieś silosy w stodole czy jakiejś pojemniki

?? prosze o podpowiedz jeżeli ktoś takie coś ma zrobione takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8
Napisano (edytowany)

Do magazynowania zboża możesz wykorzystać kwadratowe worki 1000kg, dobrze wykorzystują powierzchnię i łatwo je przewozić jeśli masz widły do palet.

 

Cena w GRENE 50zł/szt. SKLEP

 

 

 

bigbag1000kg.th.jpg bigbag1000kg.th.jpg

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z tych worków można zrobić ścianę.Nasypać do pełna i poukładać jeden na drugim.A używane, ale jak nowe, raz użyte,to są po 8 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Witam! Podepne sie pod temat. Chcemy w tym roku postawic dwa biny 60t a za rok jeszcze dwa tylko ze chyba 30t zastanawiamy sie jak bedzie z rozladunkiem zboza do silosu. Dmuchawa czy jakis przenosnik? Prosze o wasze propozycje i wasze sposoby na rozladunek i ile wam z tym schodzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

Jeśli ja mogę coś poradzić to zastanów się nad kupnem starej stodoły od sąsiada we wiosce jest to pewniejsza inwestycja jeśli chodzi o mnie to za te zbiorniki to stanowczo dużo kasy trochę blachy i tyle szmalu dolicz jeszcze papierkowe sprawy i płytę to jeszcze 10 tys jak w mordę strzelił!!!!!!!!!

Minus to taki ze wykorzystasz tylko je do magazynowania zboża a taka chale to prawie do wszystkiego sam jestem na kupnie takiego obiektu koszt to ok 15 tys remont liczę na 20tys pokrycie dachu i nowy beton i tynki pobielić i gotowe a stodoła niemała bo 250 m kw i 400t walisz bez problemu moim zdaniem to jest lepsze rozwiazanie a zwłaszcza ze coraz mniej gospodarzy a takie obiekty to stoją po wioskach aż przykro patrzeć ja się wala rozważ tez taka propozycje mój kolega tez tak zrobił i nie żałauje kupił po starym kółku rolniczym chale waląca się za 10 tys chyba wiem ze grosze dal była bez dachu bo się zwali wpakował ze 40 tys i bajka wali tam pszenice z 60ha schował traktor kombajn i parę rzeczy

 

 

kolego zgodze sie z tobą w 100% ze taka wiata lub cos podobnego była by najlepsza i najtansza

ale weś pod uwagę obecne przepisy i ten cały popier..... cross complinse

a tym juz płaskie magazyny nie przeją, niech przyjedzie ci kontrola z crossa i niedaj bożo zeobaczy na takim magazynie gówienko wróbla czy jakiegos szczura to zapomnij o produkcji roslinnej, raz ze dostaniesz kara a dwa zadkaz sprzedazy, a w płaskich magazynach jest to nie mozliwe by skutecznie odgrodzis drobe myszom szczurom czy małemu ptactwu, takie to zawsze znajda drogę przez mała dziurkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

Witam mam zamiar stawiać silos bin do rzepaku na 70 t i podliczając koszty to nie wychodzi to tak drogo najbardziej mnie przeraża wartość dokumentacji wyniesie prawie wartość połowy silosa szok i to jest dokumentacja na małą płytke pod silos . Panowie jak to jest uwas jak stwiacie silos na zboże to robicie dokumentacje czy bez dokumentacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

My mamy stawiac w tym roku i robimy plan pozwolenie na budowe juz mamy a za plan powiedzieli nam cos ok 1300zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj