Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena założenia 1ha łąki

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:50

Cena założenia 1ha łąki Witam interesuje mnie cena założenia 1ha łąki ,a mianowicie przygotowanie pola,cena nasion,cena nawozów .Posiane by była mieszanka zbożowa z trawami różnych odmian.Jak sądzicie jaki koszt by wyniósł założenie takiej łąki??I jeszcze jedno pytanko jakie zbiory bym uzyskał (ile bel około) z pierwszego pokosu na sianokiszonkę i z drugiego na siano.I kiedy najlepiej zasiać taką mieszankę i kiedy będzie gotowa na pierwszy pokos.BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ :unsure: :rolleyes: :rolleyes:

Edytowany przez milanreal1, 20 styczeń 2011 - 23:34.
orty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena założenia 1ha łąki Dzisiaj, 03:04
  •  

#2 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:55

Cena założenia 1ha łąki Koszt zakupu mieszanki traw coś 100 zł/10 kg trawy (cena może się różnić w zależności od firmy nasiennej)
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

#3 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 00:15

Cena założenia 1ha łąki łąki do przesiania czy do założenia na gruncie ornym bo to różnica?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#4 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 07:42

Cena założenia 1ha łąki z tego co kolega pisze to wydaje mi się że na gruncie ornym.
według mnie zbiory zależały by od klasy ziemi i warunków wodnych. Sąsiad miał przez miedze 3 ha łąki na gruntach ornych i niestety musiał ja zlikwidować bo po porostu nie miał co uciąć. na pierwszy pokos jeszcze jakoś jakoś ale potem to masakra.
Baza

#5 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 09:00

Cena założenia 1ha łąki U mnie w okolicy jest ponad 20ha traw w uprawie polowej, gość ma mieszankę traw z koniczyną. Gdy sieje na wiosnę, to zbiera pierwszy pokos w końcu czerwca-początku lipca, a potem jeszcze dwa pokosy. Użytkuje to przez 3-4 lata, plon duży

#6 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 11:09

Cena założenia 1ha łąki Licząc obecną cenę nawozów to w granicach 1000zł/1ha:)

#7 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:37

Cena założenia 1ha łąki Tylko trawy sobie dobierz, z tego co wiem to są co szybko się krzewią i też co wolno, więc te wolno krzewiące nie będą miały szans B)
Przygotowanie pola to orka, uprawa agregatem, wysiew i wałowanie(u mnie to jest jazda ciągnikiem po polu) :o Z pierwszego pokosu to zbierzesz samą mieszankę zbożową, w pierwszym roku to wysokich plonów nie będzie, a jak trafisz na suche dni po zasianiu to na prawde słabo :blink:

#8 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:10

Cena założenia 1ha łąki Same nasiona na ha kosztuja w granicach 500 zl.Oczywiscie zalezy to tez od firmy sprzedajacej te nasiona, od ilosci siewy i od gatunku nasion.

#9 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:37

Cena założenia 1ha łąki To czyli troche kosztuje.Miał bym zamiar zasiać trawe+zboże i skosić pierwszy pokos na sianokiszonke a reszte na siano.A kiedy najlepiej zasiać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 20 styczeń 2011 - 22:27

Cena założenia 1ha łąki zasiac? z łąką jak z trawnikami, wiec początek kwietnia, koniec marca będzie dobry, trawie jest potrzebna odpowiednia wilgotnosc gleby, nie ma rygorystycznych wymagań cieplnych, po za tym jak będzie wilgotna gleba, to się trawa elegancko krzewi i rośnie jak głupia.

#11 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 26 styczeń 2011 - 00:03

Cena założenia 1ha łąki Przez ostatnie parę lat założyłem ponad 25 ha łąk. a więc tak: podstawa to nasiona!!!!! tylko sprawdzony producent! i pytaj rolników a nie pana w sklepie!. wsiewka w mieszankę owsa z jęczmieniem. ok 200 kg na ha, trawy 30-40 kg na ha. u mnie wyglądało to tak. orka na jesień. kultywator na wiosnę(kilka razy), ciężkie brony, zbieranie kamieni(o zgrozo), siew zboża, lekkie brony, siew trawy, lekkie brony. wałowanie. pierwszy zbiór to masz GPS z trawą i chwastami. ja robię to pod koniec czerwca-do połowy lipca. potem albo dwa słabsze pokosy albo jeden w miarę i drugi słaby. zależy od pogody i od tego czy nawozy sypiesz. najlepiej sypnąć po pierwszym skoszeniu wg. mnie. koszty to paliwo, trawa, zbe, godziny pracy i amortyzacja

Uważaj na orty bo grozi CI 7 dniowy urlop

Edytowany przez milanreal1, 26 styczeń 2011 - 00:21.

#12 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 16:13

Cena założenia 1ha łąki filantrop Dzięki za opisanie wszystkiego ;)

#13 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:10

Cena założenia 1ha łąki @filantrop powiedz mi jak siejesz zboze i trawe osobno to czy zboze jak i trawe siejesz w zdluzke czy trawe w zdluzke a zboze w poprzek?Ja sieje trawe z lucerna w czystym siewie, ale teraz na wiosne zamierzam zasiac wraz ze zbozem.

#14 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:15

Cena założenia 1ha łąki A ja sieje tak. Po głębokiej orce idzie kultywator, później siewnik a na końcu wałowanie. I do póki krety mocno nie poryją to c-330 jak przetrząsam to mogę jeździć na 6 biegu. A sieję trawę razem z mieszanką jęczmienia i owsa. A i jeszcze koniczyna.

#15 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 29 styczeń 2011 - 09:55

Cena założenia 1ha łąki

@filantrop powiedz mi jak siejesz zboze i trawe osobno to czy zboze jak i trawe siejesz w zdluzke czy trawe w zdluzke a zboze w poprzek?Ja sieje trawe z lucerna w czystym siewie, ale teraz na wiosne zamierzam zasiac wraz ze zbozem.

osobno sieje bo siewnik inaczej ustawiam na trawe a inaczej na mieszanke. po trawie przelece lekkimi bronami żeby było coś widać i nie robic mijaków ani najeżdżać na posiane już. zależy od pola. jak jest w miare wilgotno to można bez między bronowania. u mnie gleby ciężki i kamieniste także muszę dokładnie wyrównać pola żeby później był komfort jazdy po nowej łące. nieraz też sieje po przekątnej jak jest duże pole żeby nie bronować dwa razy

#16 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:55

Cena założenia 1ha łąki To ze siejesz osobno trawe i zboze to wiem :P Ale dzieki za info :)

#17 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 30 wrzesień 2013 - 19:01

Cena założenia 1ha łąki czy mógłbym posiać łąkę teraz jesienią??mam do posiania około 2ha czy warto zrobić to teraz czy poczekać do wiosny ,jeżeli teraz nie warto to co tam posiać aby było dobre stanowisko??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 19:15

Cena założenia 1ha łąki mam podobny problem,ale postanowiłam posiać żyto na kiszonkę ,a póżniej po zebraniu posiać trawę