Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z baterią laptop

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:32

Problem z baterią laptop Witam mam problem z ładowaniem baterii w laptopie Samsung.
Kiedyś wyświetliła mi się opcja wydłużenia żywotności baterii, zaakceptowałem to a teraz komp ładuje się do 80% i bardzo szybko się rozładowuje. Nie wiem jak z powrotem zmienić tą opcję na poprzednią gdzie bateria ładowała się do 100% i trzymała 3 godz.

Jeśli ktoś wie cośna ten temat proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z baterią laptop Dzisiaj, 09:17
  •  

#2 Share drax

drax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:57

Problem z baterią laptop Teraz to znaczy od kiedy ? powiedzmy 2 godziny temu rozładowała Ci się bateria wybrałeś długą żywotność, i nie ładuje się do 100%, czy kiedyś oznacza np. pół roku temu, i teraz są takie następstwa ?

Pierwszy wariant moim zdaniem wątpliwy, dłuższa żywotność baterii w komputerze, oznacza wyłączenie podświetlenia, zmniejszenie użycia procesora itd, bo to by kumputer pobierał jak najmniej prądu i trzymał dłużej na baterii. Obstawiam raczej 2 wariant, czyli zapewne laptopa masz parę lat, i to już po prostu koniec jego baterii, to jest zwykły akumulator, który po czasie przestaje trzymać, tak jak w ciągnikach akumulatory, po pewnym czasie nie trzymają prądu, szybko się samoczynnie rozładują, i potrzebna jest wymiana, zapewne tak jest w tym przypadku, ja mam laptopa takiego(b stary xd) gdzie bateria trzyma jakieś 3 minuty gdy jest 100% wskaźnika ;], jak jest mniej, zazwyczaj odłączenie zasilania działa tak jak byś wyłączył stacjonarny komputer z gniazdka :D

Natomiast co do tej opcji żywotności baterii, są to profile energii, zazwyczaj producent dodaje swoje oprogramowanie do tego wtedy szukaj tego w tray'u, lub systomowo(jeżeli masz win Vista lub 7 przy zegarku wciśnij 2 razy na ikonę baterii, otworzy ci się okno zarządzania energia) -> Panel sterowania -> opcje zasilania -> tam poszukaj konkretnych dla Ciebie profilii( podane dla win XP)

#3 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:25

Problem z baterią laptop źle zrozumiałeś. laptop ma 3 miesiące, komunikat wyświetlił się tydzień temu i od razu po zaakceptowaniu ładuje do 80%. Było napisane że będzie do tylu ładował i dzięki temu bateria dłużej wytrzyma chodzi o X lat ale za to szybciej będzie się rozładowywała. pomyślałem że to dobre rozwiązanie bo jak przy 100% trzymała 3 godz to 80% będzie jakieś 2 i pół godziny. Ale długość pracy baterii momentalnie obniżyła się do pół godziny.
System uważa że bateria jest do wymiany, zmiana opcji zasilania nic nie daje, ciągle jest ustawione 80% i nie wiem jak to zmienić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bertold13

bertold13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Maszyny PRL-u pracujace kiedys w pgr-ach i nie tylko:)

Napisany 08 maj 2011 - 07:45

Problem z baterią laptop moim zdaniem moze na poczatku bateria byla zle sformatowana i dlatego tak sie dzieje?
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share esKasia esKasia

esKasia
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 sierpień 2011 - 22:59

Problem z baterią laptop Ja wiem co sie stało :rolleyes: