Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klopot z szostką

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 09:11

Klopot z szostką Niedawno nasze gospodarstwo stalo sie posiadaczem ursusa 1201 maszynke odrematowalismu [malowanie i pierdolki bo silnik jest igla] i ciagnik pracowal ...troche z transportem i dosc duzo z prasa nic sie nie dzialo. wczoraj wyjechalem na caly dzien kosic [pierwsza ciezsza jego praca] i ciagnik gdy przejezdzalem na kolejna lake zapowietrzyl sie ...odkrecilem pompke zasilajaca [jest zatarta] po jej wyjeciu za chwile do tego gwintu doszlo paliwo wkrecilem pomke i ciagnik szedl dalej ...koszac lake 3ha 3 razy musialem tak zrobic bo zdychal ....ciagnik chodzil caly czas na 2000obr co ciekawe w drodze powrotnej kiedy obroty byly rozne nie zapowietrzyl sie mimo iz ''wg czasu'' powinien. Spalil po 7 motogodzinach pracy z kosiarka od c360 42l ropy.....mozecie mi cos poradzic?? filtry nowe i odstojnik wyczyszczony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klopot z szostką Dzisiaj, 12:19
  •  

#2 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 09:31

Klopot z szostką sprawdz czy nie masz gdzies przytkanego krucca przez jakies smieci

#3 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 09:36

Klopot z szostką

Niedawno nasze gospodarstwo stalo sie posiadaczem ursusa 1201 maszynke odrematowalismu[malowanie i pierdolki bo silnik jest igla] i ciagnik pracowal ...troche z transportem i dosc duzo z prasa nic sie nie dzialo .wczoraj wyjechalem na caly dzien kosic[pierwsza ciezsza jego praca] i ciagnik gdy przejezdzalem na kolejna lake zapowietrzyl sie ...odkrecilem pompke zasilajaca [jest zatarta] po jej wyjeciu za chwile do tego gwintu doszlo paliwo wkrecilem pomke i ciagnik szedl dalej ...koszac lake 3ha 3 razy musialem tak zrobic bo zdychal ....ciagnik chodzil caly czas na 2000obr co ciekawe w drodze powrotnej kiedy obroty byly rozne nie zapowietrzyl sie mimo iz ''wg czasu'' powinien. Spalil po 7 motogodzinach pracy z kosiarka od c360 42l ropy.....mozecie mi cos poradzic?? filtry nowe i odstojni wyczyszczony.

tyle to 912 spali :rolleyes:

#4 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 09:53

Klopot z szostką spróbuj wyczyścić zbiornik paliwa. ja kiedyś tak miałem jak kupiłem używaną 914, że się nieraz lubił zapowietrzyć. na dnie zbiornika było sporo śmieci i jak zaciągnęło to się odrazu zapowietrzał. po wypłukaniu zbiornika problem zniknał.

#5 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 11:08

Klopot z szostką ja też obstawiam zasyfiony zbiornik.

#6 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 11:51

Klopot z szostką Tak,tak ja ostatnio też tak miałem.Się zapowietrzał,wyczyściłem zbiornik i spokój. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 15:27

Klopot z szostką Ja miałem identyczną sytuacje w mojej C-360, to wyczyściłem kranik który doprowadza paliwo do pompy paliwowej i teraz mam spokuj.

#8 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 16:12

Klopot z szostką dzisiaj jechal dokanczac koszenie[2ha] i sie ani razu nie zapowietrzyl tkach ...Czyszczenia zbiornika mu nieodpuszcze pewnie sie syf nazbieral ...kupilem pompke zasilajaca [dala mi jakas bosha] i wszystko ladnie pieknie tyle ze ona ma za duzy gwint...@ZTS czyli malo spalil ....[mowilem silnik ma dopiero nakrecone 3tys moto/h bo to juz drugi na tym ciagniku taki kupilem] Jakie macie sposoby na wyczyszczenie zbiornika? daloby sie obejsc bez demontazu?

#9 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 16:25

Klopot z szostką Bez demontażu to raczej nie da rady. Musisz wymontować ja to zwyczajnie wlałem troche ropy zakręciłem wlew i kranik,zamieszałem zbiornikiem i spowrotem wylałem wlewem.Następnie wlałem benzyny ekstrakcyjnej i tak samo do skutku,aż będziesz widział czy jest czysty w środku. :rolleyes:

#10 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 17:34

Klopot z szostką ja przy swoim musiałem zbiornik zdemontować. reszta czynności jakie wykonałem była bardzo podobna do tych jakie opisał @wojtus

#11 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 20:53

Klopot z szostką @Nitram92 trochę dziwiłem się że przy obrotach 2000 tyle połknie, z reguły przy około 1500 w lekkich pracach 12stka spala około 6-7 l/mth. Tzn dla serii 1222/1224 tak wychodziło u mnie i znajomych. Przy pompie wtryskowej z centralnym smarowaniem powinna ta pompa zasilająca boscha pasować :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 21:27

Klopot z szostką Moja nie pasuje i kicha ale ta stara to zupelnie nie wyglada na bosha to stary ciagnik i domyslam sie ze pompa jest ta co byla a silnik tylko wymienili dzisiaj mierzylem w litrach dokladnie spalil rowne 40 l ja wiem czy 2 z kosiarka o szer robo 1,70 i rura to lekka praca nie rzadko kretowiny i place po dzikach czy woda? Narazie czyszczenie zbiornika zostalo odlozone do odwolania [dzisiaj jeszcze jechal kosic trawe z siewu i sie ani razu nie zapowietrzyl ...narazie tylko jak sie przez noc ustoi to delikatnie rurka z dna baku pociagne i zobacze co poleci