Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darko38

darko38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:11

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki witam wszystkich zastanawiam się nad zakupem takiego właśnie sprzętu co myślicie?? czy warto producent zapewnia ze udźwig to 700 kg:D i można spokojnie załadować "wanne"
http://www.youtube.c...u/0/2Awo4Z6TCVE
lub tez większej wersji o udźwigu 2,75t z tym ze chyba nie dam rady gdyż ciągnik jest jeszcze na gwarancji i jak wiadomo tylko firmowy osprzęt co mija sie z celem.. czekam na opinie ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Dzisiaj, 07:31
  •  

#2 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:23

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki c360 jest za lekka do takiego ładowacza, na równym i tak powoli kręci...a 500kg na pełnym wysunięciu? dołek pod koło albo podciąć przód i...bum...niestabilne takie połączenie

Słowem- szkoda ciągnika ;)

#3 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:25

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Jakie w obecnej chwili mają ceny na te ładowacze?? Osobiście radziłbym ci jednak zakładac ładowacz do ciągnika z przednim napędem, no i oczywiście ten o większym udźwigu. Zawsze masz wtedy łatwiej w ciężkich warunkach no i przy ładowczu o udźwigu 2,75 tony i wysokości podnoszenia jaką podaje producent możesz praktycznie wszystko. Taka ładowarka teleskpopwa z traktora...... :P

#4 Share darko38

darko38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:42

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki z tego co pamiętam z agro show bo tam sie wystawiali pierwszy rok to cena w podstwie ok 8500zł mowa tu o tym na c 360 tsk dla jasności.
a teraz dopiero zdaje sobie sprawę ze jednak przydało by się to :P tylko duży ciągnik odpada przez najbliższe dwa lata i zostaje mała biedronka :D

#5 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:50

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Cikawe ile taki kosztuje do ciągnika z przedziału 80-110 KM ;) ciągnik masywniejszy, 4x4

#6 Share darko38

darko38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:02

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki ja tam do nich się chyba wybiorę i zobaczę co mi powiedzą, a numer do firmy widnieje w komentarzach pod którymś filmem.
oo i nawet stronke znalazłem :D co prawda nie za bogata ale jest http://www.emplex.pl

Edytowany przez darko38, 19 styczeń 2011 - 15:05.

#7 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:03

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Z ładowaczem do C-360 za bardzo nie poszalejesz. 700kg może być momentami niebezpieczne podczas normalnego użytkowania, chyba że byś co zawiesił na tylnym Tuzie, ale to i tak szkoda 60 na takie katowanie.

Spokojnie pasuje i bardzo dobrze się użytkuje np. TUR 2 z Pomarolu cena : ok. 7800 brutto na standardowym wyposażeniu

#8 Share darko38

darko38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:11

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki a Turem 2 załaduje auto cezarowe?? bo nie wydaje mi się z tego co widziałem u znajomych żaden nie podniesie, a jak poniesie to z łyżki wysypać się nie da....także to mija się z celem...

#9 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:18

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Jak Ci jest Tur potrzebny tylko do tego to lepiej kup Cyklopa nowego albo używanego przyda się nie tylko do tego.
Mam takiego na podwórku i może być stosowany do wielu innych prac niż tylko załadunek ciężarówki.
Wiadomo, że praca wyglądała inaczej ale też zostanie zrobiona.

#10 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:24

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Turem 2 na wanne nie sięgniesz na pewno,a taki tur jak na filmiku do 60 to dla mnie też przegięcie pały...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:26

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki jak musisz załadować na równym terenie to bierz nawet, na nierownym przecież napoczątku na krótkim wysięgu byś jeździł a przy tirze byś podniósł
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#12 Share darko38

darko38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:31

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki sory wine-tu ale jakoś nie widzę jak to robię cyklopem. ale zawsze to jakieś rozwiązanie. kiedys widziałem jak znajomy z jakim magikiem przerobili cyklopa dłuższe ramie i inny siłownik i ładowali tira ale musieli na jakimś podwyższeniu stanąć także to chyba nie dla mnie takie rozwiązanie.

#13 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:34

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Do 60tki haha :rolleyes: powodzenia przyda się do zwalania gniazd jaskółek.Jak już to do mocniejszego ciągnika najlepiej 4X4 np: zetora 7245

#14 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:38

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki darko38 cyklop ma wysokość podnoszenia 4m, tira opuszcza się na poduszkach i na styk idzie załadować
kiedyś też widziałem jakiegoś magika ale miał większe koła wyglądały jak R22.5 i też jakoś szło

na jakiej wysokości przy okazji kończy się "łódka" ?

#15 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:45

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki ok, to Bodexa c360, nawet z takim ładowaczem, to ze dwa dni się ładuje :D

#16 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 16:03

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Indiana jak nie ma nic to dobry i cyklop do ładowania, ale już np. przeładunek z przyczepy na ciężarówkę turem będzie bardziej skomplikowany

#17 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 16:05

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Powtórzę słowa któregoś użytkownika AF "nie róbcie z ciągnika ładowarki" zgodzę się że 60 jest uniwersalna ale ni aż tak. Na równym terenie pojedziesz trochę błotka, spadek i koniec z takim wysięgnikiem. I to takiego czegoś pompa i zawór od Zetora nie wystarczy. Już trzeba myśleć o przekładni od Trolla i sporym zbiorniku na olej jak ma to obsłużyć 3-4sekcjie

#18 Share darko38

darko38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 16:07

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki moze to nie szybko 25t 700 udźwigu to daje 36 łyżek to mało czy czy tez nie ale ładujesz jak auto masz podstawione a nie czekasz az ktos przyjedzie bo po drodze zaliczy jeszcze kilka fuch :P a postojowe kazdy sobie liczy ...
wszystko zależny komu i do czego to jest potrzebne..

Edytowany przez darko38, 19 styczeń 2011 - 16:09.

#19 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 16:15

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Pierwszy raz takiego tura widze. Bez przoda to nie robota takie mam zdanie. Mi ciapek tylko jest potrzebny do wyrzucania obornika z małych pomieszczeń.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 19 styczeń 2011 - 16:33

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki Obejrzałem te filmiki na stronce i powiem szczerze że według mnie super rzecz. Fakt może i na c-360 to lekka przesada ale na ciągnik z 4x4 to super sprawa.

Edytowany przez Petekw, 19 styczeń 2011 - 16:33.

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P