Polecane posty

Challenger    4

Ciekawi mnie to jakie prasa powinna miec rolki do podawania tej folii.Czy wystarcza normalne takie jak do podawania siatki, czy noz do odcinania musi byc z zabkami takimi jak do siatki czy gladki?Wie ktos moze cosik na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Z tego co czytałem to pisali że musza być dwie gumowe rolki podające, i nóż też trzeba zmienić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Czyli jesli jest jedna rolka gumowa a druga z metalu to lipa z tego bedzie.Pewnie folia owijala by sie wtedy na jakims walku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrcase85    1

Wystarczy dobrze sprasować bale (nie jak jest rosa) i dobrze ułożyć stóg u mnie to wystarcza odkąd kupiłem dobrą prase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Czy ktoś z was układał bele słomy w pion i przykrywał z góry słomą luzem.Jak takie baloty się przechowują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

U mnie w okolicy wierzchnie belki nakrywają połówką folii z sianokiszonki (sianokiszonka jest rozcinana w połowie i te 2 części folii naciągane są na 2 belki) Niektórzy co mają więcej czasu i mniej im słomy idzie to wszystkie belki przed ustawieniem tak okrywają ale szkoda czasu. Wystarczy ostatnią belkę przykryć i sznurkiem ściągnąć żeby wiatr folii nie zrzucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Zakupiłem dwie plandeki niebieskie. Zamierzam przykryć stóg tylko nie wiem jak go ułożyć. Kulki jakie będą to wysokość 150 cm. Rozmiar plandeki to 12x8. Mile widziane fotki z stogów, pozdrawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

widziałem że ktoś stawiał na wierzch po przykryciu stogu bel z góry folią kiszonkarska zafoliowane bele sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Poza rolnictwem brykietuję słomę w związku z tym musi być sucha przerabiałem różne sposoby składowania słomy wg. mnie najlepiej baloty układać na leżąco 3 2 1 i przykryć włókniną puszystą baloty to 150/120 a włóknina ma wymiar 6 m 100m koszt ok 700zł brutto słoma suchutka nawet wiosną pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

A czy ktoś z Was używał takiej folii do owijania belek słomy? Jest to ta sama folia co owijane są palety na magazynach. Czasami widzę na forum że użytkownicy owijają taką folią sianokiszonki, więc może gdyby taką folią owinąć belkę jedną warstwą wyszłoby nie najdrożej...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza rolnictwem brykietuję słomę w związku z tym musi być sucha przerabiałem różne sposoby składowania słomy wg. mnie najlepiej baloty układać na leżąco 3 2 1 i przykryć włókniną puszystą baloty to 150/120 a włóknina ma wymiar 6 m 100m koszt ok 700zł brutto słoma suchutka nawet wiosną pozdrawiam

 

 

zgadzam sie w 100%

 

ja układam 4-3-2-1 belki 120 włóknina idealnie zakrywa połowe stogu i jest jeszcze miejsce na worki z piaskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

 

 

 

zgadzam sie w 100%

 

ja układam 4-3-2-1 belki 120 włóknina idealnie zakrywa połowe stogu i jest jeszcze miejsce na worki z piaskiem

Masz może fotki przykrytego stogu z workami piasku? Chcę przykryć stóg ale nie wiem jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

foto nie posiadam

 

6 metrów wystarcza na przykrycie 1 strony stogu na ostatniej belce sa założone na siebie 2 "plandeki" i przycisniete workiem z piaskiem 1 worek na 1 belke ot cała filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jeśli ktos ma dużo miejsca to najjtańszym sposobem na w miare sucha slomę jest robienie duzych bel i układanie ich jedna kolo drugiej a nie w stóg :) wtedy straty są minimalne.

Folie ,plandeki też nie sa za dobre bo słoma pod nimi nie oddycha . Dobra jest agrowłóknina puszysta ale minus to cena.

Co do utrzymania foli ,plandek czy agrowłókniny na miejscu żeby wiatr nie porwał to u mnie sprawdziła sie siatka do bel, akurat u mnie sprawdziła sie z agrowłókniną nie było żadnych przetarć . A jako obciążenie jak juz ktos pisał worki z piaskiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nht6030    17

Mój pomysł jest taki : Nie ma co, co roku inwestować w folie czy worki i wydawać po ponad 3 tysiące jak przy dobrych wiatrach do 10 tysięcy można zbudować wiatę na tą słomę chociażby na jakiejś pobliskiej łące, zrobić ją na 5 metrów wysokości szerokość sobie dopasować, znajomu zrobił na słupach od lini energttycznych co stały na jego polach i całkiem ładny budynek mu wyszedł, drewno na krowie miał swoje jedyny wydatek to była blacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słuchajcie koledzy mam pytanie odnośnie plandek do przykrycia słomy. Słomę mam w kostce co dodatkowo ułatwia jej zawilgnięcie. Na niebieskie czy zielone nie chce patrzeć, niebieska wytrzymała pół roku, zielona 9 miesięcy. Idąc tym tokiem ta srebrna pewnie wytrzyma rok. Kupował ktoś te mocniejsze plandeki jak srebro-brązowa czy srebrno czarna? Są droższe ale czy wytrzymałe? 

Kilkanaście lat temu ojciec dostał plandekę od żuka i ta plandeka jest pancerna, dziś chyba już czegoś takiego nie robią.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Robią. Szukaj firmy co handluje plandekami z reklam. Jest ich trochę w necie i nawet pokleją i obszyją taką plandekę na wymiar za stosunkowo nieduże pieniądze. Materiał taki jak na naczepie z tira, czyli solidny.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj