szczepek2

Ustawienie szerokości "na maxa"

Polecane posty

szczepek2    11

Mam za mały pług i przez to ustawiony na maksymalną szerokość 3x48. Jednak wtedy lemiesze nie pocinają całej szerokości. Zostaje między nimi po ok 10 cm calizny, które musi być na siłę oderwane przez odkładnicę (czyli jedna piąta szerokości odwracanej skiby nie jest odcinana tylko odrywana). Mam wrażenie, że przez to pług idzie dość ciężko - 1,45 m szerokości na średnich glebach i prędkości 7-8 km/h to dla moich 115 KM chyba nie rewelacja? Teraz pytanie : które rozwiązanie wybrać?

1. pokombinować coś z powiększeniem lemieszy

2. dołożyć 4 skibę (mam, tylko musiałbym dorobić ramę) i zmniejszyć trochę szerokość skiby na np 4 x 40

3. zważywszy, że jest on 3 skibowy, sprzedać go w holerę i kupić zachodni 4 skibowy (podobnie jak chyba to zrobił nasz szeryf Yacenty)

Opcja 1 i 2 wymaga trochę pracy (mam czym i wiem jak to zrobić), ale efekt niepewny. Opcja 3 wymaga trochę kasy i to jest mniej fajne.

Edytowano przez szczepek2

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

proszę mnie nie mieszać w tego typu kwestie.

na dzień dzisiejszy Ibisek jest dalej w posiadaniu mojego ojca!!! a co przyniesie jutro - tego nie wie nikt :-)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Oglądałem filmy na YT z pracy Twoim Jelonkiem z Ibisem oraz VN. Może to trudno ocenić, ale miałem wrażenie, że z VN wszystko szło lepiej mimo większej szerokości(wiem, że to inne pole, wilgotność, głębokość, ciągnięcie wału itp). Proszę porównaj wrażenia z pracy tymi pługami, a może pomożesz mi w podjęciu własciwej decyzji.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ten rok był bardzo specyficzny - takiej ilości wody jeszcze nie widzieliśmy na naszych polach. VN orał rzepaczysko, a jak wiemy poplon rzepaku wyciąga bardzo dużo wody - w tym roku to było in plus.

Ibisem było orane w mokrym z wałem. Orałem w takich warunkach ze 125km przy 3 skibach po prostu stawało, koła się kręciły - ciągnik pluł błotem i tyle - stał w miejscu. Nie przeprowadzaliśmy super dokładnych testów ile mocy potrzeba do pociągnięcia 4x48 ibisa i 4x48 zachodniego pługa.

ciężko jest powiedzieć jednoznacznie pług A jest lepszy pług B jest gorszy.

Dodatkowa kwestia to narzędzie doprawiające - u nas jest to podwójny wał cambell 2x700, szeroki na 1.45m - też dokładnych testów nie robiłem ale widzę ze potrzebuje on baaaaardzo dużo mocy, na tzw oko śmiem twierdzić że tyle co 1 dodatkowy korpus jeśli nie więcej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Ja bym ci radził sprzedać i kupić 4 skibowy bo na 115 KM to 3 zdecydowanie za mało !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

hehe, wszystko kolego zależy od gleby i warunków oraz od tego czy się ciągnie maszynę doprawiającą.

co innego orać na piasku co innego na glinie czy na czarnoziemiach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Też tak mysle zebyś go sprzedał ,bo jak zaczniesz kombinowac przynim z czwarta odkładnia to i tak niebedzie ci orał tak jak powinien i nadal bedzie złosc i tak go sprzedasz, stym ze nikt ci go niekupi jak tyle spawów zobaczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

A nie można dokupić oryginalnej 4 skiby? Poszukiwania używanej 4 nie zawsze są takie łatwe, a nowa 4 to już większa dokładka $ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

KamilW. Jak na początku napisałem, już mam kompletne korpusy (lewy i prawy) więc nie musiałbym szukać i kupować. Trzeba tylko zrobić kawałek ramy (też mam na to materiał). Nie mam tylko pewności (jedynie nadzieję), że dokładając czwartą skibę i zwężając nieco rozstaw (np z 48 na 40) zmniejszą się opory, bo lemiesze będą podcinały całą szerokość. Wtedy nie będzie odrywania niepodciętej części skiby od pola.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Jesli to niejest pług przystosowany do dołorzenia 4 skiby to lepiej niekombinowac bo moze trzpien na obrotnicy niewytrzymac cieżaru ;)

Edytowano przez Daniellll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj