Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kabina T-25

238 odpowiedzi na ten temat

#21 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Lubie sport a przedewszystkim jazde moimi ciągnikami

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:12

Kabina T-25 pablo21 własnie o taką mi chodziło dzięki za linka ale jak ktoś ma jakieś inne to dawać linki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kabina T-25 Dzisiaj, 11:54
  •  

#22 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 luty 2009 - 15:11

Kabina T-25 W moim T-25 z oryginalna kabina jest dosc głosno wiec postanowiłem go wyciszyc troche.

Myslałem zeby wyciszyc podłoge i miejsce miedzy silnikiem a kabina tam gdzie sa akumulatory i własnie nie wiem juz teraz jakie maty zastosowac zeby to dało rezultat widoczny i zeby zamkneło sie w przystępnych pieniadzach.

Jesli ktos miał doczynienie z matami z allegro np takimi http://allegro.pl/it...a_standard.html
to prosze sie wypowiedziec czy one cos daja bo na podłoge były by akurat.

A jesli chodzi o wyciszenie miejsca miedzy silnikiem a kabina to włąsnie nie wiem czy lepsze beda takie maty jak w linku powyzej czy moze maty z filcem
czyli takie http://allegro.pl/it...e_z_filcem.html

Mysle ze ten temat przyda sie nie tylko mi ale takze innym a w temacie o T-25 zgubiłby sie poprostu.

#23 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 21 luty 2009 - 19:03

Kabina T-25 jeśli masz wszystkie i uszczelki w dzwiach i oknie, to te maty niewiele dadzą, a jeśli niemasz uszczelek to kup uszczelniacz gumowy do okien i przyklej do słupków. możesz wymienić tłumnik na inny, ale to niewiele da bo ten ciągnik tak już jest zrobiony

#24 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 luty 2009 - 20:29

Kabina T-25 Ale mysle ze jesli wycisze miejsce miedzy silnikiem a kabina to bedzie mniej słychac silnik na obrotach w srodku co?

#25 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 21 luty 2009 - 21:13

Kabina T-25 to nic nieda dźwięk będzie nadlatywał z innej strony. zrobiłeś ten siłownik?

#26 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 luty 2009 - 21:23

Kabina T-25 Tak siłownik zrobiłem łatwiutko nie bylo ale juz jest złozony tylko teraz zostało do ciagnika załozyc.

#27 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 14:36

Kabina T-25 Jak myslicie czy dało by sie w T-25 zrobic kabine resorowana i czy sie opłaca wogóle cos takiego? Czy koszt byłby duzy i jakie sa wasze propozyche na taka przeróbke?

http://www.agrofoto....image75399.html Dosc fajne rozwiazanie tylko od czego sprezyny do T-25 załozyc i czy zrobic na wszystkich poduszkach czy tylko z tyłu?

#28 Share papiak

papiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 10:44

Kabina T-25 Witam, w moim Władku poodpadały uszczelki z drzwi i okien. Tylna mała szyba wypadła a uszczelki są dziurawe. Co zrobić? Nie chcę kupować tylnej szyby i chyba wstawię plexi, ale jak? Czy na drzwi i otwierane okno można przykleić uszczelki cięte na metry? Takie do drzwi do domu. Tylko jak wymienić uszczelki w szybach? Kiedy jeżdżę w czasie deszczu to mi się leje do środka i tapicerka gnije. :)

Pozdrawiam, Papiak :)

#29 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 12:35

Kabina T-25 Lepsze będą uszczelki z metra wyjęte z auta ze złomu. Na pewno pasują są o wiele wytrzymalsze, a dociąć je można szlifierką(niektóre są zbrojone drutem w środku). uszczelki najlepiej przykleić jakimś klejem do gumy i stali. Taki klej można kupić np. w supermarkecie z materiałami budowlanymi lub na składzie z opałem. Pleksa jest do bani. Miałem w 1224 zamiast jednej z tych dolnych małych szybek i bardzo szybko zmatowiała i nic nie było przez nią widać.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#30 Share papiak

papiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 12:56

Kabina T-25 Aha, dzięki. tak się składa, że akurat mam stare uszczelki z samochodu :) więc z tym niema problemu ale jak mam uszczelnić szyby? Silikonem? :)

:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 13:03

Kabina T-25 O klej do szyb najlepiej zapytać w warsztacie samochodowym. Tam ci powiedzą jaki klej do szyb jesz najlepszy. Silikon nie jest zbyt dobry do tego celu, ponieważ z czasem się zabrudzi i na słońcu zacznie odchodzić. O klej do szyb możesz też zapytać w fabryce okien, jeśli takową masz w pobliżu.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#32 Share papiak

papiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 13:41

Kabina T-25 Po uszczelnieniu i wyciszeniu kabiny mam zamiar obić/okleić błotniki, drzwi i słupki tapicerką. :) Oryginalna tapicerka na słupkach przy tylnej szybie odłazi i brzydko wygląda. Obiję/okleję również to miejsce pod siedzeniem. Tylko jakiego materiału mam użyć i czym to przykleić aby po jakimś czasie nie zaczęło się odklejać? :)

Pozdrawiam, Papiak :)

#33 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 14:58

Kabina T-25 Pod siedzenie i na podłogę najlepiej użyć gumowe wycieraczki ze szrotu, bo te ze składnicy są cienkie i szybko się rwa. Najlepiej na środku je przykleić, a na końcach przykręcić listwy montażowe na blachowkręty. Błotniki, słupki ,dach najlepiej wygłuszyć matami głuszącymi ,gąbką i skajem, a i przestrzeń pomiędzy maską a kabina samymi matami i gąbką. Na podłogę można by dać filcową wykładzinę pod gumowe wycieraczki. Maty głuszące trzeba przykleić klejem do metalu, a skaj wraz z gąbką zszyć ze sobą, następnie dopasować do konkretnego kształtu, obrysować, dociąć, a końce przymocować listwami montażowymi. Przy wajchach zamiast gumowych osłon zaadaptować także ze szrotu obicia z lewarka zmiany biegów, pod który można wszyć jeszcze gąbkę. Wiem, że to co napisałem wymaga trochę zabawy, ale na prawdę warto. Gotowe zestawy do wygłuszenia kabiny nigdy nie będą tak dobre jak te wykonane we własnym zakresie. Skaj i gąbkę można kupić w sklepie z materiałami tapicerskimi, zaś maty głuszące w sklepie ze sprzętem car audio.

#34 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 16:34

Kabina T-25 Witam. Mógłby mi ktoś podać dokładne wymiary kabiny z władka(długość szdrokość wysokość), ponieważ chce kupić do mojego tylko nie wiem czy mi do auta wejdzie.

http://www.otomoto.p...show&id=B137199
i napiszcie co sądzicie o tej ofercie, bo wydaje się atrakcyjna

#35 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 20:40

Kabina T-25 Dobra, jak przyszyje do maty wygłuszjaącej skaje, to jak mam to przymocować na błotnikach np. Na klej? A sama skaje do balchy jak przykleić. Bo chce wziąć wykąć troche kabelkówp od deska i tam na przodzie dac obicie i na rogach mi odłazi te małe. I z tyłu wkolo szyby też odłazi i zobaczem oze cała dam nową :)
Mój Wladimirec podbija świat

#36 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 20:57

Kabina T-25

Dobra, jak przyszyje do maty wygłuszjaącej skaje, to jak mam to przymocować na błotnikach np. Na klej? A sama skaje do balchy jak przykleić. Bo chce wziąć wykąć troche kabelkówp od deska i tam na przodzie dac obicie i na rogach mi odłazi te małe. I z tyłu wkolo szyby też odłazi i zobaczem oze cała dam nową :)

Do mocowania skaju są specjalne kleje. Pod skaj radziłby jednak coś podszyć np. stary koc, aby zbyt szybko się skaj nie przetarł od wsiadania.

#37 Share papiak

papiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 16:18

Kabina T-25 Z tym kocem to dobry pomysł. Wygodniej, cieplej, miękko i ciszej. Można gdzieś kupić tę małą szybkę która jest z tyłu ciągnika? Bo mi wypadła i się rozbiła.

Dzięki i pozdrawiam, Papiak

#38 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 28 wrzesień 2009 - 16:48

Kabina T-25

Witam. Mógłby mi ktoś podać dokładne wymiary kabiny z władka(długość szdrokość wysokość), ponieważ chce kupić do mojego tylko nie wiem czy mi do auta wejdzie.

Inna maszyna KABINA DO C-330 C-360 T-25 MF BIZON/MTZ , 2009r. - otoMoto
i napiszcie co sądzicie o tej ofercie, bo wydaje się atrakcyjna

Ta kabina jest za 1660 zł?Widziałem na allegro kabiny za 2.500 zł taką jak ma @kondzik100.

#39 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 19:24

Kabina T-25 Kiedyś robiłem kabinę do t-25 i na błotniki zamocowałem wykładzinę dywanową. Do montażu posłużyły blachowkręty z podkładkami od meblowych zawiasów kołkowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 21:02

Kabina T-25

Do mocowania skaju są specjalne kleje. Pod skaj radziłby jednak coś podszyć np. stary koc, aby zbyt szybko się skaj nie przetarł od wsiadania.

Tylko przyszyc to musze dać komuś znowu co nie?
Mój Wladimirec podbija świat