Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John deere 550 zegary???

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Aleks72

Aleks72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:wszytkim czym zajmuje się rolnictwo:)

Napisany 18 styczeń 2011 - 22:17

Prasa John deere 550 zegary??? do czego służa zegary w prasie JD550 znalazłem jedna fotke na AF gdzie były zegary tej prasy to co one znaczą???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John deere 550 zegary??? Dzisiaj, 20:21
  •  

#2 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 22:25

Prasa John deere 550 zegary??? Nie znam sie na JD ale to zapewne ciśnienie, obrazuje ono moc zgniotu.

#3 Share Aleks72

Aleks72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 22:40

Prasa John deere 550 zegary??? http://www.agrofoto....ere-550-zegary/ to jest link tego czy to moze jest sterownik????

#4 Share castor

castor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team zawsze i wszędzie ruska moc każda próbę podejmie :}

Napisany 18 styczeń 2011 - 22:42

Prasa John deere 550 zegary??? Z tego co się orientuję to te zegary pokazują równomierności beli po obu stronach musisz starać się prasując aby na obydwu zegarach wskazówki były na tym samym poziomie wtedy bela wyjdzie równa po obu brzegach.I z tego co wiem jest to sterownik który masz w kabinie i którymś tam pokrętłem ustawiasz gęstość sznurka a lampki sygnalizują otwarcie komory i coś jeszcze ale co i jak to nie wiem dokładnie. Jak coś źle powiedziałem to proszę mnie poprawić.

Edytowany przez castor, 18 styczeń 2011 - 22:45.

"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

#5 Share chmielik1999

chmielik1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 23:13

Prasa John deere 550 zegary??? Zielona lampa sygnalizuje zamknięcie komory. Pomarańczowa zaczyna mrugać i trzeba być gotowym bo niedługo balot będzie owijany albo sznurkiem lub siatką. Czerwona sygnalizuje przepełnienie komory jak coś nie zadziała i jeśli jest owijanie siatką mrugnie za każdym razem kiedy zostanie odcięta siatka. Jeśli nie mrugnie to znaczy że siatka się skończyła. Przy moje 550 nie mam tego zielonego pokrętła ale za to mam sygnał dźwiękowy ale pewnie dlatego że mam starszy model.

#6 Share Aleks72

Aleks72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 13:12

Prasa John deere 550 zegary??? czyli jusz wiem jak to działa ale sterownik to jet w tym zbudowany tak??? i czy w kazdej prasie 550 takie cos jest. i tez tu sie ustawia rozmiar beli jako chce ............

Edytowany przez Aleks72, 19 styczeń 2011 - 21:25.

#7 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 20 styczeń 2011 - 13:46

Prasa John deere 550 zegary??? To pokrętło służy do włączania/wyłączania tzw. "miękkiego rdzenia". Ustawiasz sobie na takiej krzywce w prasie do jakieś średnicy beli ma być luźno zbita(max 90cm). Nic więcej się tym sterownikiem o ile można to urządzenie tak nazwać nie zmienia w pracy prasy. Wielkość beli ustawia się na suwaku z boku prasy. I taki sterownik musi mieć każda prasa, nie wyobrażam sobie pracy bez tego. A @castor dobrze wytłumaczył o co chodzi z zegarami ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#8 Share Aleks72

Aleks72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 22:38

Prasa John deere 550 zegary??? a co to ten rdzeń <_< bo nie łapie a to sie nie posuje chociaz??? sorki ze pytam tyle ale bardzo mnie taka prasa interesuje

#9 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:29

Prasa John deere 550 zegary??? Pisząc rdzeń miałem na myśli środek beli ;) Nie używałem tego jeszcze i jakoś nie planuje. Jeśli chcę luźniejszą bele siana to popuszczę na zaworze odpowiedzialnym za zgniot. Generalnie polecam tą prasę jestem z niej bardzo zadowolony,a najlepiej jakbyś miał siatkę i odrzutnik bel wtedy praca to czysta przyjemność.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#10 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 23 styczeń 2011 - 09:05

Prasa John deere 550 zegary??? Były wersje bez zegarów miały wskaźniki po bokach prasy tak jak mają polskie.
Miękki rdzeń używa się w sianie jest ono w środku mniej zbite po przez co lepiej odparuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Aleks72

Aleks72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:29

Prasa John deere 550 zegary??? teraz to mi koledzy rozjasniło w głowie co do czego :) i wielke dzieki teraz wiem jako prase kupie :) a i jewszcze jedno co ten zegar znaczy co z bioku jest po prawej stronie??

#12 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:02

Prasa John deere 550 zegary??? Pokazuje jaki masz ustawiony zgniot. Czyli im bardziej podkręcisz na zaworze hydraulicznym tym zgniot będzie większy tym wskazówka będzie się podnosić wyżej ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#13 Share Aleks72

Aleks72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 15:01

Prasa John deere 550 zegary??? a wkoncu jak pewno zaduzo sie ustawi to pasy tylk strzelo jak sie przesadzi <_< i jak sznuker podaje sam atomatycznie bierze czy trzeba mu podac ze serownika jest jeszcze taka z leej stroby dzwigenka czerwona to ja nia ustawiam zgniot beli?? i wiecej piszczie o tej prasie co wiecie z gury dzieki wszystkim za odpisanie mo ich pytań

Edytowany przez Aleks72, 27 styczeń 2011 - 13:58.

#14 Share Thomson2405

Thomson2405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 luty 2011 - 12:27

Prasa John deere 550 zegary??? Witam
Mam na oku prasę jd 550 która ma elektryczne owijanie na 2 sznurki, czy to dobre rozwiązanie? Czy w tych prasach jest jeszcze jakiś inny typ owijania(hydrauliczny)? Jeśli tak to który jest lepszy?

#15 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 25 luty 2011 - 14:03

Prasa John deere 550 zegary??? Te prasy z reguły mają owijanie hydrauliczne, więc nie wiem czemu Twoja ma elektryczne. Z tego co mi wiadomo to większe modele np 590 mają owijanie elektryczne jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#16 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:04

Prasa John deere 550 zegary??? Witam. Zakupiłem teraz prase JD 550. Podjerzewam że miała kiedyś sterownik ponieważ znajduje się na niej trochę czujników -wyłączniki krańcowe głównie. Czy da radę samemu odbudować taki sterownik na podstawie orygianału? Zależy mi trochę na tym brzęczyku i kontrolce od napełnienia komory. Otwierał ktoś kiedyś takie urządzenie?

#17 Share Passatb4

Passatb4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 21:24

Prasa John deere 550 zegary??? A jamam takie pytanie czy ta kontrolka od zamknięcia komory powinna świecić przez cały czas?

#18 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3472 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 06 czerwiec 2012 - 21:33

Prasa John deere 550 zegary??? Napewno nie przez cały czas bo na logikę straciła by rację bytu. Po co komu kontrolka KTÓRA ZAWSZE ŚWIECI? Ta kontrolka sygnalizuje otwarcie klapy.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#19 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 22:15

Prasa John deere 550 zegary??? Kontrolka zamknięcia klapy u mnie świeci się cały czas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 10:34

Prasa John deere 550 zegary??? Zielona kontrolka powinna swiecic caly czas podczas zamknietej klapy, gasnie tylko wtedy gdy klapa jest otwarta. To chyba logiczne...