Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przednie zawieszenie z 18 na 16cali

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:49

Przednie zawieszenie z 18 na 16cali Do tura to najlepsze bedzie wspomaganie :P

Mi sie wydaje ze 16 beda lepsze jak juz napisaliscie ze wiecej srub nie 4 a 6.
Zreszta jesli chodzi o szeroosc opony to chyba taka sama jest.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przednie zawieszenie z 18 na 16cali Dzisiaj, 21:57
  •  

#22 Share seweryn7701

seweryn7701

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 10:25

Przednie zawieszenie z 18 na 16cali Jasne że 16-ki. Więcej śrub, Felga ma mocno przetłoczoną blachę przez co jest o wiele sztywniejsza. mocniejsze łożyska i większy wybór opon. To chyba przemawia za.
Do wymiany na pewno masz czopy, piasty, i sworzeń zwrotnicy w zależności od tego jaki masz.
Do 16-tek jest dłuższy ma dwa nacięcia na samym dole przez co dwie możliwości przykręcenia czopa. Niżej dla 16-tek i wyżej dla 18-tek. Jeżeli nie jesteś pewny polecam spojrzeć do katalogu części.

http://zapodaj.net/c...7f39a1.bmp.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share FRsport

FRsport

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:56

Przednie zawieszenie z 18 na 16cali ja niedawno przerabiałem ten temat wymany przednich kół z 18 cali na 16 cali a dlatego że opony szesnastki są tańsze w zakupie kupiłem dwie felgi szesnastki utoczyłem dwie flansze z otworami na cztery śruby przyspawałem je do tych felg i pszystąpiłem do pasowania okazało sie że trzeba zastosować dystans trzycentymetrowy i dłuższe szpilki poinieważ felga za blisko była osi utoczyłem taki dystans z aluminium i wszystko pasi.na początku też myślałem o wymianie piast i czopów ale po przeliczeniu kosztów wpadłem na pomysł żeby przystosować 16-ki do piast z 18 cali i udało sie zaoszczędzić pieniędzy na nowe opony wystarczy spawarka tokarka dłuższe śruby dystans dorobić no i oczywiście trochę chęci ..pozdrawiam