Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zator 6245 wspomaganie

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 styczeń 2011 - 16:55

Zator 6245 wspomaganie Witam :) Pisze juz kolejny raz w sprawie wspomagania pozniewaz siadło u wujka w zetorze a wczroaj kupił nowy serwomechanizm i nie dzialało to poejachał po nową pompe wspomagania to juz zaczelo działac tylko słabo... W jezdzie bardzo lekko i przyjemnie sie skręca ale on w postoju powinien robic to samo nie prawda? wymieniiony został ten płyn specjalny do wspomagania (akurat tutaj był czerwony). Kreci sie w jezdzie dobrze ale w postoju nie da sie jest jakis spory luz teraz w kierownicy... nie wiem dlaczego. Jeżeli wiecie co tam jeszce mogło zawinic piszcie :) Kazde komentarze miło widziane

Z góry dziekuje i Pozdrawiam: Moorgi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zator 6245 wspomaganie Dzisiaj, 03:24
  •  

#2 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:00

Zator 6245 wspomaganie Myśle że trzeba wyregulować serwomechanizm u mnie też coś takiego w zetorku było ;)

#3 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:41

Zator 6245 wspomaganie jaki wy specjalny olej czerwony tam wlaliscie, z tego co pamiętam to lało się tylko boxol bo na innym to się jaja robiły, co do luzu to może już kolumna do regeneracji

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 23:25

Zator 6245 wspomaganie jesli ma ciezka os napedowa to tak lekko nie kreci, jak bys poczytal to forum to niepotrzebny bylby nowy silownik, 1400 zl do garazu czy oddal ? kasowanie luzu -niedawno opisalem poszukaj. kolumna do regeneracji :blink: -wiesz dokladnie jak wyglada, jak mawia moj sasiad mozesz tu byc ale nie pi..rz

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#5 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2011 - 11:17

Zator 6245 wspomaganie Jacus ale to co ty napisałes to nie potrafie tego zozumiec.... -.- Mow do mnie po Polsku i dzieki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi na pewno sie przydadza :)

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:36

Zator 6245 wspomaganie niestety chyba do wszystkich trzeba pisac duzymi literami,bo nie rozumieja i nie umieja sobie poszukac potrzebnych informacji-KAZDA awaria zetora byla wyjasniana po przynajmniej 10 razy-przedtem bylo tu wiecej fachowcow a teraz sam zostalem i nie chce mi sie juz w kolo tego samego pisac.
wujek kupil silownik wspomagania, zalozyl, przyczyna awarii byla inna to go oddal do sklepu czy wlozyl do garazy,obecna cena ok. 1400.
gdybys poczytal wszystkie tematy o wspomaganiu w zetorach to bys wiedzial ze ostatnia rzecza ktora sie moze zepsuc to silownik.
ma ciezka os napedowa-nie wiesz co to jest?,lekko sie kreci-tu chyba slownika nie trzeba.
kasowanie luzow-jak ma luz to pare razy opisywalem jak sie usuwa-poszukaj to moze jest na tej stronie lub na 2.
kolumna do regeneracji-to do zetoralublina-jemu zetor myli sie z 60 lub innym autem,
pare razy mu udowodnilem ze nie ma zielonego pojecia o zetorach,wiec niech nie maci ludziom w glowach i przeniesie sie na forum o lublinach[ B) ]bo tu to moze sobie tylko poczytac

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7 Share mn510

mn510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:51

Zator 6245 wspomaganie Witam!!
Mam takie pytanie odnośnie siłownika wspomagającego od ZETOR 7045 (bez orbitrola). Po odpaleniu traktora jak skręcam kieownicą np; w prawo to koła skręcaję w przeciwną stronę czyli w lewo, zaznaczę że siłownik jest po regeneracji. Co mogło by być przyczynę tego a regulowałem siłownikiem i nic to nie daje. Z góry dziękuję za pomoc
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 26 styczeń 2013 - 17:22.
dublowanie tematu

#8 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:23

Zator 6245 wspomaganie może węże na odwrót są założone ?
Miłość :P

#9 Share mn510

mn510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:01

Zator 6245 wspomaganie nie węże są dobrze podłączone

#10 Share mn510

mn510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:34

Zator 6245 wspomaganie Węże inaczej nie spasują od pompy. Idzie przewód cienki na siłownik i długości inaczej nie spasują

Edytowany przez danielhaker, 26 styczeń 2013 - 16:58.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 23:38

Zator 6245 wspomaganie Na tłoku od wspomagania jest opaska - popuścisz i pokręcisz w prawo lub w lewo górną częścią tłoka ( znajdziesz bo koła pójdą w lewo albo w prawo ) i powinno być OK , - to żadna awaria , jakiś znawca źle to złożył ... :)

Edytowany przez andrzej612b, 25 styczeń 2013 - 23:41.

#12 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 01:44

Zator 6245 wspomaganie Zgadza się,już ten temat był nawet poruszany gdzieś na forum.Mi pomogło :)

#13 Share mn510

mn510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 12:44

Zator 6245 wspomaganie niestety to nic nie daje, kręciłem tłok w prawo i w lewo i nic, co prawda były widoczne lekkie zmiany podczas kręcenia tłoka ale to nadal nie to co powinno być!!

#14 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 13:10

Zator 6245 wspomaganie Witam
Regeneracje robił zakład się tym zajmujący,czy we własnym zakresie?
Czy jak skręcisz lekko kierownicą w prawo ,to koła zaczynają skręcać automatycznie w lewo do oporu same?
Podejrzewam ,że wina jest w złym złożeniu po naprawie.Tłoczysko nie wkręcone tak jak było przed naprawą. A nie cieknie Ci czasem gdzieś z siłownika?
Opisz dokładniej jak zachowuje się układ i wtedy można będzie coś poradzić.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#15 Share mn510

mn510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 14:30

Zator 6245 wspomaganie Regeneracja była robiona w zakładzie.
Przy skręcie lekko kierownicą np; w prawo to koła skręcają się samoczynnie w lewo do oporu, ciężko idzie zatrzymać żeby stanęły w miejscu
Cieknie olejem z koło nypla przelewowego

#16 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 16:09

Zator 6245 wspomaganie Typowe objawy złej regulacji tłoczyska.Nie wiem dokładnie ile zwoji gwintu ma wystawać do wstępnej regulacji, musiał bym sprawdzić(zawsze liczę zwoje zaznaczam położenie przed rozbiórką , później tak samo wkręcam i ewentualne korekty dokonuję na ciągniku ) A pewnie zbyt mocne wkręcenie spowodowało ,że ścięło oring w środku na tłoczku rozdzielczym i wtedy olej właśnie wydostaje się koło tego nypla.
W tym siłowniku regeneracja jest prosta i warto zrobić ją samemu,Kupuje się komplet uszczelniaczy za ok 15 zł i trochę chęci i zrobione.

Jeżeli regeneracja była w firmie to na gwarancji reklamować.

Edytowany przez Radekk, 26 styczeń 2013 - 16:10.

#17 Share mn510

mn510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 20:04

Zator 6245 wspomaganie Z tym wyciekiem oleju to się zgadzam .Ale czy to jest powodem ze koła skrencają w przeciwnom strone do ruchu kierownicom i do oporu ,jakie ruchy wykonuje śię tłokiem ,czy po puł obrotu czy mniej ,Dzienki za informacie z gury.

#18 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 23:35

Zator 6245 wspomaganie Wyciek oleju nie jest powodem skręcania kół w przeciwną stronę niż ruch kierownicy. Ustaw tak ,aby było widać ze 3 zwoje gwintu i wtedy wyreguluj dokładnie tak aby koła stały nieruchomo. Można regulować na uruchomionym silniku,popuścić obejmę Pokręcając kluczem do rur 'żabką' , podkładając wcześniej coś tak aby nie porysować tłoczyska.W którą stronę okręcać i o ile to wyczujesz jak zachowuje się układ. Koła muszą stać nieruchomo,kierownicą powinno skręcać się w każdą stronę z jednakowym oporem w tedy jest dobrze wyregulowane.

#19 Share mn510

mn510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:24

Zator 6245 wspomaganie Mam jedno pytanie czy dasie wyciągnąc tłok i jak to zrobić żeby nie uszkodzic . Sciągnołem pierśćeń ale nic to niedało czy jest wkrencany , zgury dzienkuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mn510

mn510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 13:33

Zator 6245 wspomaganie Zastanawia mnie jeszcze jedno ,bo u mniej gałka sterująca lata luźno do przodu i do tyłu luźno czy nie powinna mieć jakiego ograniczenia na sprężynach .

Edytowany przez mn510, 27 styczeń 2013 - 18:36.