Polecane posty

GRBW    0

Witam koledzy.

Wiecie może jakie jest spalanie w ciągniku john deere 5080m ? Co ogólnie sądzicie o tym ciągniczku?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bracinio    0

Siema wiesz co miałem ten sam dylemat co ty ,byłem zainteresowany ,,M,, dealer mówił mi ze jego spalanie ogranicza się miedzy 4-6 litrów ale mój kolega posiada już ,,M,,i jego średnio pali 8 litrów . Ogólnie traktor fajny ale trochę ubogi w niektóre podzespoły ,wiadomo cena robi swoje ,jak kręciłem się po dealerach to szczerze mówiąc odradzali mi ją a radzili brać R ,inna skrzynia ,cztery półbiegi a u ,,M,,tylko jeden inny tylni i przedni most,pompa. Ja jednak zdecydowałem się na 80KM R dużo wypasu ma w standardzie za co w M trzeba dopłacać no i trochę do końca nie ufałem tej pół ramie bo u mnie traktor wyposażony będzie w przedni TUZ i tura i nie wiem jak by to wyglądało przy dużym obciążeniu z przodu,ale to tyle u mnie,każdy wybiera sprzęt podłóg swoich potrzeb no i oczywiście kieszeni . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bracinio    0

Siemka ,moja ,,R,, wyniosła mnie 154000 netto już po obfitych negocjacjach w wersji comfort

z dodatkowym wyposażeniem,przedni TUZ, oprzyrządowanie do tura JD (rama ,joystick,multizłącze),radio i dwa serwisy w cenie ogólnie różnica miedzy ,,M,, a ,,R,, wynosiła 15000zł

A jeśli chodzi o ,,M,, w komforcie to wolałbym ,,R classic,, cena 131509zł netto i masz 100 razy lepszą skrzynie bo Power Quad Plus 16/16 40km/h,pełną ramę inny przedni i tylny most,elektrohydrauliczny podnośnik,wiec według mnie warto się zastanowić nad ,,R,, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bracinio    0

A po ile liczyli ci EURO bo mi w Chemirolu w Mogilnie czy też w Jelonku k/Poznania liczli Euro po 3,50 bo mają 50 groszową obniżkę ,jak euro stało po 4zł to mi liczyli po 3,50zł. w euro ten ciągnik dokładnie kosztuje 37,574 Euro netto minus to co stargujesz, mówię o 5080R .Warto jeździć po różnych firmach albo chociaż dzwonic mi sie udało utargowac przeszło 5000 Euro tylko dzieki temu ze negocjowałem z dwoma przedstawicielami na raz. pozdr

Edytowano przez bracinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

To wychodzi 131 tys. zł netto za JD 5080R? Coś mi to wygląda za tanio.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bracinio    0

Ta cena nie jest z kosmosu ,jestem zorientowany bo dopiero co złożyłem zamówienie na taki traktor i mam gotową ofertę właśnie za taką cene nie mam skanera bo bym wam wkleił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A o jakim ciągniku ty piszesz w końcu?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

Kolega @bracinio chyba pisze i wersji classic , comfort jest droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bracinio    0

Zgadza sie SLAVO mówie o 5080 R w wersji classic

Edytowano przez bracinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz89    0

Witam.Chce zakupić JD 5100M comfort ale czytająć forum zaczynam się zastanawiać nad jd 5100R w wersji classic badz tez w wersji standard! Mógłby ktoś mi pomóc i napisać wyposarzenie "R"-ki w tych wejsjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A po ile liczyli ci EURO bo mi w Chemirolu w Mogilnie czy też w Jelonku k/Poznania liczli Euro po 3,50 bo mają 50 groszową obniżkę ,jak euro stało po 4zł to mi liczyli po 3,50zł. w euro ten ciągnik dokładnie kosztuje 37,574 Euro netto minus to co stargujesz, mówię o 5080R .Warto jeździć po różnych firmach albo chociaż dzwonic mi sie udało utargowac przeszło 5000 Euro tylko dzieki temu ze negocjowałem z dwoma przedstawicielami na raz. pozdr

Z tego co wiem, a też jestem w temacie to do wersji Classic nie ma dopłaty do kursu. Euro jest przeliczane po średnim kursie NBP.

Ten ciągnik nie wyjdzie ci w takiej cenie jak napisałeś powyżej, za tyle to można kupić 5070M Comfort, a nie 5080R classic.

Warunki promocji:

http://www.deere.pl/pl_PL/promotions/groszy_promo.html


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bracinio    0

MDSikor nie twierdze ze nie jesteś zorientowany Ty czy inni uczestnicy forum ja tylko pisze co mi zaoferowano, i w chemirolu w Mogilnie zaoferowali mi classica po cenie 3,50zł przy kursie 4zł za euro .Ja sie spieszyłem by zadatkować maszyny do 10 stycznia bo od 10 ceny maszyn JD mieli podnieść o 2% wiec może i promocje na euro zmienili ale z tego co mi dealer mówił to tylko to ze euro stało po 3,50 przy kursie 4zł a teraz ma tyle kosztować przy 3,90 i tyle co mi mówił. pozdr :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Albo strona JD nie jest zaktualizowana, albo dealer coś miesza.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusin24    0

Ja mam JD 5080M i jeśli chodzi o spalanie to jest w moim uznaniu bardzo duże. Z prasa rolującą pali ponad 10 litrow na mtg. Średnie spalanie w zielonkach gdzie glownie pracuje (kosiarka dyskowa 2,2m, przewratarka 5,3m i zgrabiarka) plus dojazdy na pole praktycznie bez gazu to srednio wychodzi okolo 8 litrow. Dodam ze wszystkie maszyny napedzane WOM jada u mnie na 540ECO wiec na 1650obr/min. W moi uznaniu spalanie bardzo duże, musze sprobowac go w orce z obracanym jeszcze ale pewnie bedzie niezle spalanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ciekaw kto ci tutaj uwierzy, że dużo pali. Co do tych cen o które się spieracie byc może oferowany ciągnik jest z zeszłego roku i z tąd ta prtomocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Myślę że np. @hubertuss :D -ale do rzeczy nie wiem ile masz motogodzin ale poczekaj aż będziesz miał ponad 200-spalanie powinno drastycznie spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusin24    0

Ciekaw kto ci tutaj uwierzy, że dużo pali. Co do tych cen o które się spieracie byc może oferowany ciągnik jest z zeszłego roku i z tąd ta prtomocja.

A uważasz ,że 10 litrów na godzine w ciągniku który ma niecałe 80KM to jest mało?? Nie rozumiem...

 

Myślę że np. @hubertuss :D -ale do rzeczy nie wiem ile masz motogodzin ale poczekaj aż będziesz miał ponad 200-spalanie powinno drastycznie spaść.

Ja mam zrobione juz 590 mtg. Jak mialem malo nalatane to jakos mniej palil. teraz zaczal mi kotlowac jakos sporo a caly czas robi ta sama robote. dobrze ze jeszcze na gwarancji...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@hubertuss napisał to z przekory.

Jak chcesz żeby mniej palił to skontaktuj się z firmą tuningującą ciągniki lub też (piszesz że jest na gwarancji) zrób jak ja czyli się uprzyj-pompa poszła do serwisu Stanadyne a po powrocie ciągnik zaczął mniej palic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

U mnie 5070 w lekkich pracach takich jak ładowacz, kosiarka pali ok 5 litrów a w rolującej max 7 litrów ale w pługu 4 x 40 to dychę skotłuje. Takie spalani mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj