Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie.

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 17 styczeń 2011 - 21:43

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. Witam. Mam pytanie, nigdzie nie jest udzielona odpowiedź na nie a prawnicy w internecie nie potrafią udzielić odpowiedzi. Mianowicie, jeśli gospodarz jest płatnikiem Vat'u to czy może zatrudnić stażystę? Jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie bo jestem ślepy czytając te artykuły o stażu.

Pozdrawiam i dziękuję !
Technika Rolnicza! (.pl)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. Dzisiaj, 12:19
  •  

#2 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 21:56

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. Z miłą chęcią również bym ten temat zgłębił aczkolwiek jak mówi mój przedmówca nie wielu może o tym temacie coś powiedzieć.

#3 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:12

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. Nie jestem pewny,trzeba mieć działalność i uprawnienia pedagogiczne żebyś stażystę poprawnie uczył zawodu.

Edytowany przez marian7k, 17 styczeń 2011 - 22:13.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:26

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. Możesz zatrudnić, idź do urzędu pracy wszystko wyjaśnią ;) Jesteś vat-owcem czyli pół drogi za tobą bo musisz mieć regon. Z tymi uprawnieniami pedagogicznymi to pojechałeś :lol: Są pewne haczyki tego wszystkiego bo np. po zakończeniu stażu musisz zatrudnić stażystę na umowę o prace na minimum 3miesiace na min. najniższa krajowa

#5 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:40

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. No no już do przodu. Ale tutaj chyba nie chodzi o pedagogikę a o przełożonego stażysty czyli w gospodarstwie kto miałby nim być? Sam gospodarz? Bo nikogo nie mam zatrudnionego.
Technika Rolnicza! (.pl)

#6 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:57

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. No dokładnie gospodarz... A kto lepiej nauczy pracy na gospodarstwie jak nie sam gospodarz?? ;)

#7 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 23:17

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. Na zdrowy rozum masz rację. Mamy stażystę, przyjmujemy go i robi to co gospodarz (zapoznaje się z pracą na roli). Tylko co na to prawo? Jak to ugryźć?
Technika Rolnicza! (.pl)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 23:23

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. Nic :D Mówię jak jest, z doświadczenia ;) pierwszy twój krok to do urzędu pracy złożyć zapotrzebowanie na stażystę, i tam na pewno wszystko wyjaśnia, a jeśli masz chętnego to super i aby mieli kasę na staże ;)

#9 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 00:58

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. Dzięki dzięki tylko pytanie czy Ty orientujesz się w tym czy na chłopski rozum podszedłeś do tematu? Bo przekopałem internet i jestem albo ślepy albo nie ma nic o tym aby zatrudnić stażystę w gospodarstwie rolnym.
Technika Rolnicza! (.pl)

#10 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 13:48

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. idź do swojego urzędu pracy i ci wszystko powiedzą bo takto mozna sobie tylko gdybać

#11 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:20

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. Wiele zależy od urzędu pracy bo jak zauważyłem to takie państwo w państwie i każdy działa na troche innych zasadach. Ale generalnie to taki staż jest możliwy jak jesteś na Vacie. A po okresie stażu możesz zatrudnić stażyste ale nie musisz. Wszystkie ubezpieczenia i pensje dla stazysty płaci urząd pracy. Po zakończeniu stazu wystawia sie opinie. Wiem bo sam jestem w trakcie załatwiania stażysty do gospodarstwa.

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:22

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie.

Jesteś vat-owcem czyli pół drogi za tobą bo musisz mieć regon.

Ja nie jestem VAT-owcem i REGON posiadam.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:05

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie. @Sadek Też tak miałem... Mi chodziło ze do stażysty trzeba mieć regon a jeśli on jest na Vacie to regon ma ;) pisze że z "doświadczenia" czyli wniosek powinien być taki ze miałem z tym do czynienia :D Tzn. rodzice mieli stażystę a ja byłem u nich na stażu czyli wiem o tym z dwóch stron. a tak poza tym ja załatwiłem stażystów dla dwóch sąsiadów. Jestem weteranem w tej sprawie :D jedyny twój koszt jest taki ze po zakończeniu stażu musisz zatrudnić na 3 miesiące i płacić. Wynagrodzenie + ubezpieczenie czyli miesięcznie ok 1600-1700zł