Polecane posty

ZeToR123    0

Witam :)

Tak jak w temacie, chciałbym wiedzieć jakie są jego wady i zalety, spalanie(porównanie z mf255 i c-360) awaryjność itp

Dzięki za odpowiedz

 

PS Jeżeli pomyliłem zakładki to bardzo przepraszam i brosze o przeniesienie jej do odpowiedniego działu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Konstrukcja silnika to jest praktycznie taka sama jak w c-4011 czyli jak w c-360 to chyba w 10 litrach się zmieści. Do mf255 to nie ma co porównywać bo w tym cacku jest silnik Perkinsa to on bardzo mało pali ale też prędzej góre widzi niż kierowca. A w 3545 jest silnik zetora to nie ma że boli.

 

Masz zamiar takiego zakupić?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tam jest silnik 3 cylindrowy, podobny do silnika z 5211 ale ma mniejsze cylindry 95-110mm na allegro jest facet mówi ze ma 45km a na konedacie ze ma on 35km, komu wierzyć cieżka sprawa, z kokpitu to wyglada jak typowa 40 lub 355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeToR123    0

Domyślam się, że nie jest to też oszczędna maszyna ja PERKINS ale nie będzie go tak dusić jak MFy.

Faktycznie trudno określić ile on ma koni(bo różnie to podają)

Nie wiem czy go kupie ale chce mniej więcej wiedzieć jak się sprawuje, jakie ma wady i zalety....Trzeba mi ciągnik taki żeby był cięższy przod niż w c 330 bo przy transporcie bel troche mi nim rzuca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

zdaję się mi że tam jest silnik 3011 czyli majorek,na którejś z czeskich stronek coś o tym było i lata produkcji to okolice 70,raczej będzie 35km,wnioskuję że to major z przodkiem,to by było wcale nie głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli faktycznie ma te 35 km a jak masz 330 to róznicy nie odczujesz moze być tylko lepszy do wożenia bo moze być masywniejszy, nie wiem czy nie lepszy by był ten 5545 z tej samej serii a będzie jak 360 nawet przód ma a dużo wieej wcale nie kosztuje, a co do użytkowania to drążek skrzyni jak w 60 podnosnik ten sam praktycznie to 60 była podobna do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

3545 to zunifikowany Zetor 3045(potocznie powiedzmy major z przodkiem)a więc silnik jest ten sam Z3001, co do porównania go do c-330 to choć nim nie jeździłem jest raczej niebo a ziemia, 4x4, wspomaganie, zetor ten ma 10 biegów do przodu + 2 wsteczne, 1000 kg udźwigu na tylnym tuzie, 35 km, 3 cylindyr, nie 2, nie jestem pewny ale od chyba od modeli 3045 i 3545 zakładają do c-330 przodek, natomiast w zależności jaką moc potrzebujesz, może Zetor 5545 lub po kolejnej modernizacji Zetor 5745, nie jeździłem tymi zetorami ani ich nie posiadam, więc jedynie podaje suche dane, co do awaryjności nic nie powiem, Spalanie w 3545 powinno być takie samo jak majora, natomiast 5545 i 5745 mają różne silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

No to więc będzie palił w okolicach 5-8 litra, to tak jak c-360.

Ja osobiście to bym takiego nie brał bo zamały silnik do przedniego napędu i jak mu włączysz ten napęd to będziesz miał takie odczucie jak byś mu 2 przyczepy ( pełne ) zaczepił. Do przodka silnik 3 cylindrowy i ta moc ok 35km to jest zdecydowanie za mało.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dawid18 coś nie bardzo rozumiem,bo gdy włączy się przód to pójdzie ciężej,przecież przód ma na celu zwiększenie uciągu a nie jego pogorszeniu.jaki był by sens w budowie ciągnika z przednim napędem.w polu nawet 15 konny ciągniczek ma prawo bytu.to po co tylu ludzi zakłada napęd do 360 a i nawet do 330 żeby ciężej mieli?ten majorek(bo tak go będę nazywał)z napędem pewnie poradzi se lepiej jak 360(nie pewnie lecz na pewno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja osobiście nie mam zaufania do przodka i krzywo na niego patrze w małych ciągnikach oczywiście. Ja jeżdziłem zetorem 5245 i to jest silnik 3 garowy i jak mu włączyłem przodek to silnik odrazu zaczooł inaczej chodzić miałem takie odczucie jak bym mu 2 przyczepy buraków zaczepił. Może i uciąg większy miał ale szkoda mi było go męczyć z tym przodkiem. ( W skaeże jeżdziłem tym, mimo wszystko wyrąbany był ale to inaczej powinno gatać. Przykładowo tak jak w 1014 ten ciągnik mi się z przodkiem podoba )


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

może nie takie opony jak powinny,bo jak wszystko się zgrywa to i na asfalcie nie powinno być czuć.przecież nawet w dużych mocach jak ktoś coś pomyli w oponach to kicha,takiego 45 km z przednim napędem to ja mam i to jest bajka co do 360,a wielkością jak 330.tak więc o moc nie chodzi lecz o to że w tym coś było nie tak jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam 5211, wujek ma 5245 jakbyś chciał coś cięższego robić obydwoma to z przodem różnica ogromna przykładowo on uciągnie 3 skiby w orce zimowej a ja tylko 2 o 3 mowy nie ma jest ziemia ciażka, stane i buksuje, nawet w głupich bronach różnica jak diabli. źle mówią ci że jak silnik ma 50km to zasłaby na przód, a popatrzcie sobie na kubotki, lub inne egzotyczne marki, czy też proste ciągniki ogrodnicze mają niektóe po 25km i silnik o pj 1,5l a chodzą pięknie, jeździłem 330 z napędem załorzonym od uaza to powiem że sprzęt super, akurat drzewo facet w lesie ścinał 360 nawet nie ruszył a ciapek ciągnął pod górkę elegancko, jakbym miał czas i most od uaza to do swojej bym zkręcił jedno ale że roboty troche dużo i przeróbek sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Mi tam taki mały sprzęt akurat nie potrzebny. Ale nie wyobrażam sobie jak ciągnik o tak małej mocy może tachać przedni napęd? Kolega wyżej pisze że c-360 drzewa nie ruszyła :lol: Ja akurat zrywam w lesie i c-330 jest dobra ale zimą i z tym przodkiem to u mnie to by ją zarżnęli w 2 tygodnie! Ja nie mam pojęcia po jakiego diabła zakładają ten napęd jak taki trzydziestek czy taka 60-siątka aby się z tym męczy! Bo tak to wybije się na 2 i ogień zdecydowanie większy uciąg niż z tym napędem


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Chyba nigdy z napędem nie robiłeś...

Nawet nie masz pojęcia po co jest naped i na jakiej zasadzie działa... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Mi tam taki mały sprzęt akurat nie potrzebny. Ale nie wyobrażam sobie jak ciągnik o tak małej mocy może tachać przedni napęd? Kolega wyżej pisze że c-360 drzewa nie ruszyła :lol: Ja akurat zrywam w lesie i c-330 jest dobra ale zimą i z tym przodkiem to u mnie to by ją zarżneli w 2 tygodnie! Ja nie mam pojęcia po jakiego diabła zakładają ten napęd jak taki trzydziestak czy taka 60-siątka aby się z tym męczy! Bo tak to wybije się na 2 i ogień zdecydowanie większy uciąg niż z tym napędem

Albo mam się śmiać z Twojego żartu albo płakać z Twojej zaściankowej nie wiedzy :lol:

Mam takiego z 78r 5748 i silnik identyczny jak przy 4011 i śmiga aż miło a z przodkiem nie straszne mu żadne prace. Ja Cię nie rozumiem!! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Może śmieszne ale prawdziwe. Ja zrywam w lesie ursusem c-385 de luxe a kumpel zrywa ursusem 1014 z napędem! I ja wyciągnę dziennie 60-65 metrów ursusem c-385 bez napędu! A ten tym 1014 wyciągnie max 25 metrów więc to jest śmiech na sali. I co mu daje ten napęd? Jak on nawet połowy tego nie wyciągnie co ja!

ursus c-385 1983 rok produkcji

ursus 1014 1999 rok produkcji

proszę o porównanie?!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Masz te swoje teorie :mellow:

To jest nie mozliwe żeby ciągnikiem bez napędu zrobić więcej jak 4x4

Ty chyba naprawde nigdy robiłeś ciągnikiem z napedem :blink:

Zapamiętaj jedno ciągnikiem 4x4 zawsze ale to zawsze pociągnie więcej jak ciągnikiem bez napędu

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja ci to mówię z własnej praktyki co zauważyłem!

I z tego powodu nie mam zaufania do ciągników co mają napęd!

Edytowano przez milanreal1
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dawid robisz coś ciągnikiem poza lasem? :rolleyes:

Z mojego doświadczenia Ci powiem że byłem w lesie na dwa ciągniki i pod ostre zniesienie trzeba było podjechać żeby wyciągnąć zdrowego jesionka ale ile kubików Ci nie powiem bo trudno powiedzieć, to było w dwa lata temu jesienią. I odrazu wiedziałem że c-330 i c-360 nie maja szans więc wziąłem 16145 i na wstecznym pionowo podjechałem po jesionka i mówię Ci że zanim go wyrwałem spośród drzew to kilka razy grzebnął a było to z górki i nikt mi nie powie że 2x4 będzie górą bo jest w blędzie

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Po za lasem to jeszcze mam ok 10 ha gleby ornej i trochę transportu rocznie z przyczepami ze zbożem i z dłużycą!

Prezes a ty tego jesionka to miałeś jako budulec uwiązanego na lince czy załadowany opał na przyczepie?

I tak apropo nie porównaj c-330 i c-360 do takiego byka jakim jest zetor 16145 kry ma ok 160 km to taka c-330 czy taka c-360 to jest zero podłóg takiego Bydlęcia. A i jeszcze jedno ,, na wstecznym pionowo podjechałem pod jesionka" jak byś mógł to proszę o objaśnienie?

 

3 poważne orty, co daje 60% i urlop miesięczny


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nie wiem czy u was są góry bo u mnie dość spore. Więc mamy las i widzisz takiego fajnego jesionka którego ktoś ściął a trzeba go uprzątnąć. Ale bokiem być po takim wzniesieniu nie przejechał bo odrazu fik, więc tyłem jechałem żeby bez obracania zjechać z nim w dół. I jadę tak na 1R z załączonym napędem. Jesion leżał bokiem a wkoło niego stare pnie i drzewa. gałężie obcięliśmy a całego jesionka podczepiliśmy do zetora i powoli jadąc w dół ciągłem dziada. CHwilami się klinował na pniakach ale dzięki masie, nowych oponach, przodkowi a także teren nam sprzujał bo jadąc w dół była większa siła i ot cała historia. może c-330 by podjechała ale nawet by jesionek nie drgnął.

A co do prezesa to na niego trzeba mieć wygląd i kasę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeToR123    0

Dawid zastanów się co piszesz...ciągnik 4x4 na pewno zrobi więcej niż ciągnik z napędem 2x4!!! i nie ma nawet o czym gadać.

Przecież jak nie trzeba ci w danym momencie napędu na wszystkie koła to wyłączasz przednią oś i jedziesz dalej....a w trudnych sytuacjach zawsze jest alternatywa(silnik musi mieć więcej obrotów ale ile silnik wytrzyma zależy od kierowcy-do przedniego napędu nie trzeba nie wiadomo ile większego gazu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dawidowi chodzi o to że szybciej się obróci i wymanewruje a na równej i sdość stabilnej nawierzchni dobrze radzi sobie 2WD bo podniesie na belce dociąży oś i poleci jak 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeToR123    0

Z tym się moge zgodzić, wszystko zależy od tego jakie są tereny-jeżeli mokre i górzaste to 2WD słabiej wypadnie od 4WD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja mam w miarę teren równy.

Cieszę się że mnie zrozumieliście


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj