Skocz do zawartości

Zdjęcie

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać?

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:12

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? centruje - składa go do osi ciągnika, zbliża pług do centrum - tak to rozumiem
Góry świętokrzyskie pod względem pokrywającej je szaty roślinnej należą do dwóch okręgów geobotanicznych (Łysogórskiego i Chęcińskiego) wchodzących w skład Krainy świętokrzyskiej , która swym zasięgiem obejmuje także tereny przyległe. W okręgu Łysogórskim na jałowych, chłodnych i wilgotnych, a zarazem ubogich w wapń glebach zachowały się kompleksy leśne w mało zmienionej przez człowieka formie. Wyróżniają się tu dwa główne zespoły leśne: najlepiej zachowany w Polsce bór jodłowy i las jodłowo - bukowy. Są to zespoły typowe dla regla dolnego, który tu zaczyna się od wysokości ok. 320 m n.p.m. W jedlinach gatunkiem dominującym jest jodła pospolita występująca niekiedy z niewielka domieszka świerka i buka. W warstwie krzewów oprócz podrostów tych drzew rośnie masowo dziki bez koralowy, a runo bogate jest w paprocie. W lasach jodłowo - bukowych oprócz tych drzew występuje domieszka jawora, lipy, klonu i graba. W runie występują żywiec gruczołowaty, paprotnik kolczasty itp. Na gołoborzach rośnie charakterystyczna roślinność mchów, watrobowców i porostów. W szerokich dolinach występują bory sosnowe. Dabrowy występują tu rzadko. Grady występują tylko wtórnie po zniszczeniu lasów jodłowo - bukowych. W subregionie Chęcińskim na podłożu wapiennym dominują wielkie połacie lasów mieszanych i liściastych złożone przeważnie z buków, lip, jaworów.Dwupiętrowy system roślinności wyróżnia Góry świętokrzyskie od sasiednich terenów, a także wpływa na to, że w faunie występują liczne gatunki górskie i borealno - górskie . I tak osobliwością strumieni jest wypławek katogłowy - robak z rodziny wirków żyjących tylko w górskich potokach. Reliktowymi gatunkami sa tu ślimaki z rodziny swidrzyków. Z owadów licznie występują biegacze a także dwa chronione gatunki tęczników, spotkać można także kozioroga dębosza. Występują tu także motyle: paź królowej, paź żeglarz i zmierzchnica trupia główka. Z najpospolitszych płazów możemy spotkać traszki, jaszczurkę żyworodna oraz padalce. Stwierdzono tu ponad 164 gatunki ptaków. Gnieżdżą się tu między innymi orzechówki i pliszki górskie. Spośród ssaków występuje: ryjówka malutka, lis, borsuk, kuna leśna, łasica. Z tak zwanej zwierzyny grubej występuje sarna, dziki, jelenie i łosie, w ostatnich latach sprowadzono tu także bobry.
Dodany obrazek

Edytowany przez jacekbee, 21 marzec 2014 - 15:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? Dzisiaj, 22:01
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:18

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? no ok, ja w technice slyszalem o troche innych zastosowaniach centrowania, ale teraz jestem madrzejszy o nowe zastosowanie :) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:56

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? @brzozak2 w rowerze koła się centruje, czyli ustawia w jednej linii. Dodany obrazek

@jacekbee w V&N będzie koło jak "deerowe"?

Edytowany przez Profil usunięty, 21 styczeń 2011 - 17:05.

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 13:51

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? kumpel w swoim ptaku tez ma takie i mowi, ze to samo co u mnie sie dzieje :/ .
na lzejszych glebach pracuja bez problemu, ale na ciezkie to nie bałdzo.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:42

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? @Bobek_Farmer o takie właśnie chodzi :) to jest model DM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:23

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? Ono ma jakąś amortyzację, czy jest w pełni bezwładnościowe?

#27 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:38

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? Ma regulowaną amortyzację.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#28 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 27 luty 2011 - 15:07

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? słyszałem żę pługi akpil z seri KM80 KM180 są produkowane na licencji vogel&noot czy to prawda? :blink:

#29 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 luty 2011 - 15:18

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? są tylko mniej lub bardziej udolną kopią V&N, podobnie jak UNIA spoglądała na Kvernelanda. Z licencja nie ma to raczej nic wspólnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share szczepo14

szczepo14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:35

Vogel&Noot czy Gregoire-Besson ? który wybrać? Mnie dealer V&N powiedzał że ta marka odczepiła się od kuhn"a, ale nie wiem czy to do końca prawda.