grzesiekxy

Ceny pasz pełnoporcjowych dla krów mlecznych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolstudent    182

trzeba się rozsądnie zadłużać a raczej inwestować

prawda jest taka ze żywienie krów nie jest proste

 

ciekawi mnie ile teraz kosztuje PMR21 z Agrocentrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Przelewanie z konta na konto to jest kupno otrąb w tym momencie. Cena niewiele niższa od pełnoporcjowej a efekt sami widzicie... Pełnoporcjowa to jest jeden z tańszych sposobów na uzupełnienie białka w diecie. Przeciętna śruta zbożowa ma ok 12-14% białka, otręby podobnie. Ale niestety własnych pasz nie można za dużo sypać bo zaraz zapalenia, komórki i w efekt odwrotny od zamierzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

nie musisz bo i tak dobrze się powodzi.. wydajność może nie rewelacyjna bo niecałe 8tys ale dla mnie jest satysfakcjonująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

@luki0489 ma racje. U mnie wydajnosc troszke przekracza 8tys ale na moj poziom zywienia i zyski mnie satysfakcjonuje. Mam znajomego ktory w zywieniu krow wszystkie rozumy pozjadal. Wydajnosc jak twierdzi 9tys tylko z jego wyplaty 40% ,,pożeraja" roznego rodzaju sruty i dodatki a w gospodarstwie sa tez inne wydatki na ktore jemu najzwyczajniej czesto brakuje. Wydajnosc jest,a gdzie sens??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

@rolstudent dużo i nie dużo bo granulatu dostają po 5-8 kg na dobę. QQ w testach wyszło rewelacyjnie ale mało więc nadrabia się braki energii wysłodkami melasowanymi. A sianokiszonka pozostawia niestety wiele do życzenia...

@Ryba Te 9 tysięcy to nie taki nieosiągalny poziom. Genetykę poprawić, łąki przesiać i po paru latach pracy bez większych nakładów można tyle osiągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

8 kilo to sporo taka krowa dziennie powinna produkować przy najmie 32 litry mleka dziennie

a przy 5kg 26litrów

ciekawią mnie jeszcze wskaźniki rozrodu

bo kiedyś żywiłem krowy tak samo ale zawsze był problem z rujami i zacieleniem

od roku zmieniłem sposób robienia sianokiszonek i ich skład gatunkowy

teraz kiszonka z trawy ma 20% białka

kiszonka z kukurydzy ma do 13% i jest bardzo energetyczna

u mnie podstawę stanowi kukurydza 2/3 dawki objętościowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolch    0

ja też biorę z nutreny paszę, ostanio za kromilk 20 trzeba było zapłacić 1120 zł/t ale z tego co wiem już podrożała. U mnie krowy w szczycie laktacji dostają od niedawna 9 kg/szt. Objętościowe wyszły podobnie jak u @luki0489, czyli kiszonka z kukurydzy bdb, a sianokiszonka mogła by być lepsza dlatego daję jeszcze krowom młóto browarniane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Może się uśmiejecie ale co tam :)

Lepiej zapytać niż w przyszłości w ewentualnym przypadku chowu bydła mieć problemy ...

 

 

Czy granulat który wymieniacie to ta pasza pełno-porcjowa(znaczy się ona jest w granulkach?) ??


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

@rolostudent to sianokiszonkę masz naprawdę rewelacyjną i faktycznie mogłeś się zdziwić że pełnoporcjówką nadrabiam białko bo u mnie sianokiszonki mają tylko 12-14% białka...

@karolch po ile za młóto płacicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Teraz Stabilo jest po 1270 za tonę... Czarna rozpacz ale co zrobić

A wy karol dostaliście od roberta te lizawki na testy? bo jakby jakby nie najgorsze były

Edytowano przez luki0489

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Nutrena ma na testach lizawki witaminowe i może w połowie roku będą w sprzedaży. Tylko nie wiesz tego ode mnie że są na testach.... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134
Napisano (edytowany)

GL 18 z provimi 1090 zł za tone luzem na podwórko.

Edytowano przez grzesiekxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

De heus 20% po 1080 luz z dostawą a tu powiem ze wysłodki melasowane kosztują 1090 zł za tone a zwykłe 1040 normalnie myslełem ze buty mi spadna z wrażenia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

ta cena za 20% to z kiedy? bo chyba nie po ostatnich podwyżkach...

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Taka cena była 3 tygodnie temu:), a teraz to nie wiem po ile jest pasza ale juz niedługo sie dowiem hehe, a moze ktorys z was mnie oswieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj