Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

Ceny pasz pełnoporcjowych dla krów mlecznych

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
80 odpowiedzi na ten temat

#1 grzesiekxy

grzesiekxy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 07:50

Witam. Podajcie ceny mieszanek pełnoporcjowych dla krów mlecznych w waszym rejonie oraz nazwę producenta.
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 Spidi

Spidi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 08:54

Lubelszczyzna w grudniu brałem pasze 18 z polpaszu to kosztowała 950 zł za tonę z dowozem na miejsce teraz jeszcze nie brałem ale już widziałem że kosztuje powyżej 1000 zł za tonę.
  • 0

#3 Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • 2837897

Napisany 17 styczeń 2011 - 08:57

Mazowieckie. W piatek jeżdziłem do polpaszu (mieszalnia Suchożebry) to za 18 płaciłem 956za tone...
  • 0
:)

#4 Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 10:00

1.Może mi ktoś wytłumaczyć co to znaczy "pasza 18"?
2. Czyli rozumiem, iż nie dajecie krowom mlecznym własnych śrut? Żywienie ogranicza się do tej mieszanki pełno-porcjowej + jakieś kiszonki+ siano/sianokiszonki?
  • 0
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#5 pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 10:05

18 % białka
  • 0

#6 Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • 10736464

Napisany 17 styczeń 2011 - 10:50

Warminsko-Mazurskie,18 de heus kosztuje 870zl/t. :D wczoraj przywiezli
  • 0

#7 foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 11:01

A gdzie dorwałeś tak tanią paszę.Ja za 18 de heus dopiero zapłaciłem 995/t ;[,tylko,że w podlaskim.

Edytowany przez foka71, 17 styczeń 2011 - 11:27.

• 0

#8 Spidi

Spidi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 11:45

Ja daję tą 18 + śruta własnej roboty + dodatki typu śruta rzepakowa, witaminy, drożdże, a poza tym to sianokiszonka, kiszonka z kukurydzy, słoma i siano.
  • 0

#9 grzesiekxy

grzesiekxy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 12:11

Ja za 18 GL z Provimi Białystok w połowie grudnia płaciłem 880 za tone luzem z tym że mam rabat 5%(czyli około925 kosztuje).Daje samą 18 około 6 kg na krowe + w okresie wycieleniowym 25kg Lactostartu z jasery no i oczywiscie kiszonka z kukurydzy + sianokiszonka do woli.
  • 0

#10 Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • 2837897

Napisany 17 styczeń 2011 - 12:39

W tamtym tygodniu kumplowi przywozili z de heuse to płacił po 104, za metr luzem. A ja daje tez swoja srute i mieszam z koncentratem, witaminkami i drożdzami z de heuse. A tak to kuku i sianokiszonka dosyta:)
  • 0

#11 jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 13:17

18 Z WIPASZ-u płaciłem na koniec roku po 935 teraz podobno jest po 1035zł tona dodam że pasza przywożona luzem biorę po nad 3 tony co 26 dni

Edytowany przez jaro30, 17 styczeń 2011 - 13:18.

• 0

#12 rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • 21533943
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 17 styczeń 2011 - 14:32

ok.10grudnia paszę granulowaną 21% ze starego kobylina(przez pośrednika)płaciłem 950zł/1t z terminem płatn.3-msc.
  • 0

#13 Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 17:55

Słyszałem kiedyś o tych mieszankach pełno-porcjowych ale cena skutecznie mnie odstraszał, teraz zboże jest niewiele tańsze więc zastanawiam się nad innym sposobem żywienia wiec wybaczcie moje pytania ale chcę się jak najwięcej dowiedzieć.

Mam pytanie do osób które oprócz tej paszy dodają własne śruty, czy sama ta mieszanka nie daje rady że musicie dodawać swoje produkty, czy może z innego powodu tak postępujecie?
I jak duża różnica w mleku(oraz jego składzie) jest widoczna?
  • 0
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

#14 rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • 4064433
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    EM
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:15

słuchaj swoja pasza jest tańsza
i skoro możesz zrobić ja sam to po co kogoś wzbogacać
po za tym własnymi śrutami i komponentami białkowymi trzeba zbilansować pasze objętościowe
nie da się tego zrobić tylko paszą pełno porcjową

a tak z innej beczki kilogram granulatu czyli pełno-porcjówki powinien odpowiadać 2 litra mleka
jeśli po bilansie paszy obietoscowej krowa ma dać ci 20 litrów a daje 28 to znaczy ze powinieneś dosypać jej 4 kg paszy pełno-porcjowej

ja nawet zastanawiam się czy kupić granulatora
mam dużo mieszanki zbożowej dodał bym do tego soje i makuch może wytłoki kukurydziane ewentualnie koncentrat i witaminki
i zrobił bym granulat
może ktoś z was już tak robi
dodam ze paszy szybkiej nie mogę podać w stacjach paszowych

Edytowany przez rolstudent, 17 styczeń 2011 - 18:18.

• 0

#15 Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:11

Wiem że mogę zrobić sam za trochę taniej przy obecnej cenie zbóż, ale jeśli po tej mieszance pełno-porcjowej miałbym więcej mleka, więcej czyli tyle że mimo różnic cen własnej paszy a zakupionej pełno-porcjowej wyszedłbym chociaż na 0(najlepiej na +) to bym spróbował chętnie czegoś nowego. Dlatego między innymi chciałbym usłyszeć opinię jak największej liczby osób na pytania moje postawione w tym temacie w poprzednich postach.
  • 1

#16 luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • 21902289

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:28

osobiście to w życiu sam bym się nie bawił w produkcję własnej paszy pełno porcjowej. Zrobienie czegoś "podobnego" do kromilka wyniosło by mnie o wiele drożej niż ta z mieszalni. Po pierwsze to ciężko było by zdobyć śrutę sojową w rozsądnej cenie. A jak ktoś chce białko otrzymać z makuch to szczerze życzę powodzenia.
A wracając do tematu to od 2 lat podawana jest śruta z Nutreny "Kromilk 20 Stabilo" a ceny nowej nie znam ale jak wspominał dealer to wyjdzie koło 1100 zł za tonę. A i pochodzę z mazowieckiego.
Nie chce jechać na de hausa ale on jedzie na śrucie rzepakowej i makuchach i nie ma już w swoim składzie otrąb pszennych tylko z pszenżyta i podajże żytnich. A cena jej mnie zaskakuje......
@Rolnikix
razem z pełno porcjową można jak najbardziej stosować własną śrutą. mleka na pewno ci wzrośnie bo jak nie stosujesz żadnych koncentratów to krowy mają za mało białka w diecie.. tak przypuszczam

Edytowany przez luki0489, 17 styczeń 2011 - 20:32.

• 0

#17 Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • 2837897

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:48

Chodzi o to że jak bardzo bys sie srarał to sam nie zrobisz takiej 18ki jak w mieszalni. policzcie sobie teraz sruty, koncentrat, witaminki i takie resztki oraz zboże to za chiny wraz nie bendzie jak gotowe. I na mleku tez jest roznica...
  • 0

#18 rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • 4064433
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    EM
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 17 styczeń 2011 - 21:06

a ja się z wami nie zgodzę
chociażby dla tego ze jednym ze sposobów produkowania własnej pełno-porcjówki jest bilansowanie jej laktomą
ja akurat za sano nie przepadam ale to jest jakiś tam sposób
również nutrena posiada koncentraty służące do produkcji własnej paszy
Kromilk 32% czy Kromilk 38%

ja akurat korzystam z pasz agrocentrum i polecam koncentrat milkor

i jeżeli naprawdę nie będziecie oszukiwali i zrobicie ta pasze tak jak się należy to mleka nadoicie tak samo jak z granulatu

to jest tak samo jak z tuczem trzody kto umie robić dobre mieszanki sam to jeszcze jakoś się mu to opłaca lub wychodzi na 0 a przy kupnej jest problem

a z praktyk w kilku mieszalniach mam swoje obserwacje
z resztą sami wiecie jakiej jakości zborze często trafia do paszami
  • 0

#19 Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 00:28

Dobrze, że wywiązała się dyskusja :)

Uważacie, że jaka powinna być proporcja przy żywieniu zarówno mieszanką pełno-porcjową oraz śrutą jednocześnie? Podajcie mi chociażby zależności na waszych przykładach.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • 10736464

Napisany 18 styczeń 2011 - 09:59

A ja wyskocze z pytaniem z innej beczki. Piszecie tu o stosowniu roznego rodzaju pasz, premiksow, witamin itp. itd. ale czy obliczaliscie oplacalnosc takiej produkcji mleka? Jak sie ma cena mleka za litr a jakie koszty wyprodukowania tego litra? Wielu z Was tutaj napewno sie ze mna nie zgodzi ale ja staram sie produkowac mleko jak najtanszym kosztem-tylko sruta pelnoporcjowa i tylko 1/2 dawki zbilansowanej na sztuke. Uwazam ze przy takiej cenie mleka,uslug i roznego rodzaju pasz nie oplaca mi sie wpedzac w koszty i przelewc pieniadze z konta na konto :(
  • 0