Polecane posty

romek_tomek    0

Sam osobiście na swój koszt nie brałem, ale mój znajomek prowadzi warsztat samochodowy i zakupił wagi samochodowe betonowe prefabrykowane PB99 do samochodów osobowych a do ciężarowych wagę modułową metalową 7ELEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbikm    0

Ja mogę polecić firmę, która takie wagi stawia w 3 dni. Są to przenośne wagi samochodowe. Nie potrzeba żadnych fundamentów. Waga jest segmentowa. Każda cześć jest oddzielnie. Można ją spokojnie po jakimś czasie przenieść. Wagi są atestowane, w pełni sprawne i dokładne. Warto zapoznać się z tematem. Tutaj macie adres ich strony: http://www.waga-samochodowa-w3dni.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurkowiec    0

Jeśli do handlu, to musi być legalizowana. Trzeba patrzeć na oznaczenia producenta. Czy jest możliwość czy nie. Proponuję sprawdzić tutaj: waga najazdowa Zadzwoń, podpytaj. Tak chyba najlepiej się dowiedzieć czegoś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi1    0

Jeśli waga potrzebna jest w celach handlowych jak najbardziej trzeba pamietac o legalizacji!! szczególnie jesli sprzedawany towar jest drogi bo jedna waga może przeważać a inna niedoważać wiec raz mozemy coś zyskać a innym razem duzo stracic...

Najdokladniejsze są cyfrówki ale i najzdroższe:/ Lepiej zmodernizować stara wage na cyfrową, wychodzi taniej a równie dobrze pod warunkiem, że pomosty, fundamenty itp są ok. Ja robiłem tutaj http://www.wagmont.pl/uslugi/modernizacja-wag.html  polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu25    1

Ja korzystam z wagi kupionej w Wagach Wielkopolskich, jeszcze nikt nie zarzucił mi, że coś niedokładnie zważyłem czy zmanipulowałem;) Od razu po zakupie legalizacja wagi w tym samym miejscu, więc nie trzeba biegać i martwić się, gdzie można to zrobić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to jest dokładnie waga? Przejazdowa, podkłady czy platforma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OSTWAG    1

Witam. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany kupnem wagi samochodowej zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy www.OSTWAG.pl z Ostrołęki woj.mazowieckie. Jesteśmy producentem wag samochodowych, platformowych, inwentarzowych. Wykonujemy wagi samochodowe stalowe i stalowo-betonowe różnej nośności i długości od najmniejszych wag samochodowych 4m x 2m do 5T do wag samochodowych długości 18m x 3m - 60T.

post-185605-0-25748300-1460193427_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Ja korzystam z wagi kupionej w Wagach Wielkopolskich, jeszcze nikt nie zarzucił mi, że coś niedokładnie zważyłem czy zmanipulowałem;) Od razu po zakupie legalizacja wagi w tym samym miejscu, więc nie trzeba biegać i martwić się, gdzie można to zrobić.

Na czym polega legalizacja takiej wagi? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Przywożą odważniki (chyba 500kg miał każdy) ustawiają na wadze i kalibrują wagowskaz pod taką ilość kg jaką ułożą na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Jedno nie wyklucza drugiego. U mnie po kalibracji jak to nazwałeś, przykleili naklejkę na wagowskaz i gdzieś po tygodniu dostałem kwit, że waga jest zalegalizowana. Nie wiem jak dokładnie wygląda to przy wtórnej legalizacji, bo ja brałem nową wagę, gdzie w cenie miałem wliczoną legalizację ważną chyba na 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Cześć.
Czy ktoś z tu obecnych może wypowiedzieć się coś więcej m temat wagi osiowej?
Z racji tego, że rocznie waże mniej niż 2000t/rocznie doszedłem do wniosku, że jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej wagi. Jakieś opinie?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klek79    0

Podłączam się do tematu wag osiowych. Jak wygląda ich dokładność, czy bardzo odbiega od wag najazdowych. Z jakiej firmy wybrać, aby uzyskać wysoką dokładność przy rozsądnej cenie. Na rynku są wagi osiowe w różnych cenach od 9000-25000 zł. Czy to prawda, że przy ważeniu stacjonarnym błąd nie przekracza 5 kg na oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurnikowy    0

Panowie, analizował pod każdym kątem zakup wagi samochodowej i osiowej i zdecydowałem się na zakup samochodówki. 

1. Samochodowa jest legalizowana, mozna ją uzywać do rozliczen handlowych. 

2. Droższa ale konstrukcja jest mocna i trwała

3. W obu przzypadkach trzeba robić fundament. Pod wagę osiową musi być przed i za wagą idealnie równa wylewka na całą długość auta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

1. Waga osiowa również może mieć legalizację i może służyć do rozliczeń handlowych.

2. Zgadza się z tym że 3 razy droższa.

3. Nie musi być wylewką tylko utwardzony równy teren, a fundament pod wagę osiowa to koszt ok 2-2,5 tyś.

Co nie zmienia faktu, że klasyczna waga jest lepsza (według mnie) ale jej cena jak na razie jest dla mnie nie do zaakceptowania.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Jaka jest różnica w cenie między wagą samochodową a osiową?

Edytowano przez dobi77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W moim przypadku klasyczna waga najazdowa 60t na gotowo to koszt ok 65 tysięcy netto.

Natomiast waga osiowa 60t to koszt w granicach 18 tysięcy netto.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurnikowy    0

Wagę montowałem nie dawno i nie przekroczyłem 50 tys netto. Handlowiec z firmy z której zakupiłem wagę doradził jak zrobić żeby było jak najekonomiczniej i wyszło naprawdę fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeżeli wszystko wyszło Cię 50tyś netto to naprawdę dobra cena. Sama waga 60t 18m to koszt ok 50tyś a do tego przygotowania terenu, najazdy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu25    1

Niezła cena! Ja póki co nie planuje montażu takiej wagi. Wystarczy mi waga platformowa z Wag Wielkopolskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henryk77    0

Ja korzystam z wagi przemysłowej od Wag Wielkopolskich i nie potrzebuje zmieniać jej na nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak to wygląda bo wujek Google różne rzeczy pokazuje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj