Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2040 s

119 odpowiedzi na ten temat

#61 Share NitroX

NitroX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:mechanika moto

Napisany 23 luty 2011 - 20:54

John Deere 2040 s

Normy fabryczne mowia ze od 24 do 28 bar

dzięki za Info. No to takie miał na starych pierścieniach więc niepotrzebnie nowe wstawiane (chociaż 1 olejowy był pęknięty).
Podsumowując :
Kompresja Jest Dobra,
jedynie co to :
coś z paliwem ,lub tak jak napisał user z forum Krzywki na wale rozrządu , jak już to nie to ja już kompletnie nie wiem :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2040 s Dzisiaj, 18:31
  •  

#62 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:07

John Deere 2040 s A jak nie ma mrozu to też nie ma siły?,może paliwo przymarzło?
Jeszcze powinieneś spróbować przedmuchać układ paliwowy kompresorem bo coś się mogło przytkać.

#63 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:01

John Deere 2040 s

dzięki za Info. No to takie miał na starych pierścieniach więc niepotrzebnie nowe wstawiane (chociaż 1 olejowy był pęknięty).
Podsumowując :
Kompresja Jest Dobra,
jedynie co to :
coś z paliwem ,lub tak jak napisał user z forum Krzywki na wale rozrządu , jak już to nie to ja już kompletnie nie wiem :unsure:

Sory za pomylke w cisnieniach min to 21 bar ale to i lepiej a zawory maja siadac min 11mm przy luzach o.35 ssacy i 0.45 wydech

#64 Share NitroX

NitroX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:09

John Deere 2040 s

A jak nie ma mrozu to też nie ma siły?,może paliwo przymarzło?
Jeszcze powinieneś spróbować przedmuchać układ paliwowy kompresorem bo coś się mogło przytkać.

nie,nie kolego ten ciągnik kupił Od handlarza jakiś koleś co też nie mógł zrobic, A teraz ja kupiłem od tego co kupił od handlarza czyli że tak powiem jestem 3 właścicielem w PL. Ja go kupiłem I miał byc 100% Sprawny a co się po przyjechaniu w domu okazało że to złom, dzwonienie Pytania co od niego kupiłem bo z początku myśliliśmy że coś nie umiemy włączyc czy co A tu d*pa. Koleś się w końcu przyznał że jest uszkodzony I że on nim tak jeździł 2 lata i go nie mógł zrobic .......
to co on rzekomo robił :
-Wymieniał Wtryski
-Silnik sprawdzał u mechanika że igła
-Pompe sprawdzał u pompiarza że też dobra + uszczelniona
To co ja robiłem:
-wymienione pierscienie
-zrobione honowanie
-głowica też zrobiona i spr. szczelnośc gniazda nie powypalane
-pompka zasilająca wymieniona
-kpl uszczelek
-termostat kupiłem
i chyba tyle, także on nie ma siły już długi czas ,i nie ma opcji zamarzania paliwa ;)

deerepiotrek jak to sprawdzic ile wchodzą? bo jutro będę chyba rozbierał do zaworów jeszcze raz zobaczyc

Edytowany przez NitroX, 23 luty 2011 - 22:17.

#65 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:02

John Deere 2040 s Ja tak myślę, żebyś dorwał pompę wtryskowa i podmienił na próbę. Że sprawdzana, czy robiona to nie znaczy że dobra. Ciężko jest znaleźć dobrego pompiarza.

#66 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:31

John Deere 2040 s

nie,nie kolego ten ciągnik kupił Od handlarza jakiś koleś co też nie mógł zrobic, A teraz ja kupiłem od tego co kupił od handlarza czyli że tak powiem jestem 3 właścicielem w PL. Ja go kupiłem I miał byc 100% Sprawny a co się po przyjechaniu w domu okazało że to złom, dzwonienie Pytania co od niego kupiłem bo z początku myśliliśmy że coś nie umiemy włączyc czy co A tu d*pa. Koleś się w końcu przyznał że jest uszkodzony I że on nim tak jeździł 2 lata i go nie mógł zrobic .......
to co on rzekomo robił :
-Wymieniał Wtryski
-Silnik sprawdzał u mechanika że igła
-Pompe sprawdzał u pompiarza że też dobra + uszczelniona
To co ja robiłem:
-wymienione pierscienie
-zrobione honowanie
-głowica też zrobiona i spr. szczelnośc gniazda nie powypalane
-pompka zasilająca wymieniona
-kpl uszczelek
-termostat kupiłem
i chyba tyle, także on nie ma siły już długi czas ,i nie ma opcji zamarzania paliwa ;)

deerepiotrek jak to sprawdzic ile wchodzą? bo jutro będę chyba rozbierał do zaworów jeszcze raz zobaczyc

Jak masz juz ustawione odpowiednie luzy zaworowe to zmierz np suwmiarka wysokosc max i min sprezyny. od max odejmin min i sprawdzisz co i jak

#67 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 25 luty 2011 - 22:37

John Deere 2040 s a może jest przytarty na któreś panewce ? sprawdzałeś to ? idzie lekko obracać wałem ? wyczyść cały układ paliwowy pompę wtryskową dał bym do jakiegoś dobrego pompiarza co robi w ciągnikach może za małą dawkę paliwa dostaje ? rozewrzałeś taką możliwość że w układzie przeniesienia napędu coś może być że nie chce iść może szukasz przyczyny tam gdzie nie masz. A silnik do jakiej temp. grzeje się jak jeździsz ? nie przegrzewa się masz dobrze ustawiony rozrząd to też może być przyczyną

#68 Share NitroX

NitroX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 luty 2011 - 11:12

John Deere 2040 s

a może jest przytarty na któreś panewce ? sprawdzałeś to ? idzie lekko obracać wałem ? wyczyść cały układ paliwowy pompę wtryskową dał bym do jakiegoś dobrego pompiarza co robi w ciągnikach może za małą dawkę paliwa dostaje ? rozewrzałeś taką możliwość że w układzie przeniesienia napędu coś może być że nie chce iść może szukasz przyczyny tam gdzie nie masz. A silnik do jakiej temp. grzeje się jak jeździsz ? nie przegrzewa się masz dobrze ustawiony rozrząd to też może być przyczyną

wał leciutki się obraca. Kompresja na pewno jest. Nic go raczej nie trzyma dobrze się toczy. Pompe w najbliższym czasie się da . Bez termostatu to ledwo coś tam miał temperaturę teraz z termostatem to tak na połowie i się termostat otwiera i tak jest lekko przed połową. Też myślę że to coś z paliwem mała dawka, bo jak się tak jedzie małym gazem bo doły dodajesz lekko odejmujesz to później jak się depnie ma większego kopa bo pewnie paliwa sobie więcej nabiera, No jeszcze może te krzywki sprawdze

#69 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 26 luty 2011 - 19:07

John Deere 2040 s A próbowałeś przyśpieszyć zapłon?

#70 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 26 luty 2011 - 22:37

John Deere 2040 s powiem że to nie ciapek że zrobi się na oko w zachodnich ciągnikach powinno być wszystko idealnie żeby chodził a ten jd ma pompę paliwa w zbiorniku ??
a jak by krzywki były wyrobione to ciężko by ci chodził i grzał się ale sprawdzić możesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 27 luty 2011 - 00:04

John Deere 2040 s

powiem że to nie ciapek że zrobi się na oko w zachodnich ciągnikach powinno być wszystko idealnie żeby chodził a ten jd ma pompę paliwa w zbiorniku ??
a jak by krzywki były wyrobione to ciężko by ci chodził i grzał się ale sprawdzić możesz

Czy ja napisałem żeby ustawił na oko?

#72 Share NitroX

NitroX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 luty 2011 - 09:11

John Deere 2040 s

powiem że to nie ciapek że zrobi się na oko w zachodnich ciągnikach powinno być wszystko idealnie żeby chodził a ten jd ma pompę paliwa w zbiorniku ??

nie ma wpompy w paliwe pompa jest na zewnątrz zasilająca już wymieniona na nową. Zapłon był ruszany bo widac że są znaczenia , I nic to nie dało :blink:

#73 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:14

John Deere 2040 s

nie ma wpompy w paliwe pompa jest na zewnątrz zasilająca już wymieniona na nową. Zapłon był ruszany bo widac że są znaczenia , I nic to nie dało :blink:

A moze trzeba jednak sprawdzic rozrzad, moze ktos cos kiedys robil i nie ustawil dobrze.

#74 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 27 luty 2011 - 21:00

John Deere 2040 s :o gdyby to był rozrząd to tak ładnie na wolnych obrotach by nie chodził i tak płynnie wchodził na wysokie jak to było pokazane na filmiku wcześniej, chyba że chodzi o inny silnik. Skoro do 3-go biegu drapie ziemię a na 4-tym muli to trzyma go już tylko hydraulika w skrzyni ;[
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#75 Share NitroX

NitroX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 luty 2011 - 16:03

John Deere 2040 s

:o gdyby to był rozrząd to tak ładnie na wolnych obrotach by nie chodził i tak płynnie wchodził na wysokie jak to było pokazane na filmiku wcześniej, chyba że chodzi o inny silnik. Skoro do 3-go biegu drapie ziemię a na 4-tym muli to trzyma go już tylko hydraulika w skrzyni ;[

na 3 na śniegu się slizgał raczej to wina braku mocy jak nic
paliwa mało czy co będziemy coś próbowac jeszcze

#76 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 28 luty 2011 - 17:01

John Deere 2040 s Tak jak mówił Brama,przedmuchaj go kompresorem.Nic to nie kosztuje a może dużo pomóc.

Edytowany przez Rolnik1111, 28 luty 2011 - 17:01.

#77 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 28 luty 2011 - 17:16

John Deere 2040 s Bardzo ciekawy wątek z tym ciągnikiem ,pewnie wielu kolegów śledzi kolejne posty i z niecierpliwością czeka na wyjaśnienie przyczyny "słabizny" tego ciągnika .Życzę koledze NitroX rychłego rozwiązania problemu o czym na pewno nas poinformuje na forum.

#78 Share NitroX

NitroX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 luty 2011 - 17:17

John Deere 2040 s

Tak jak mówił Brama,przedmuchaj go kompresorem.Nic to nie kosztuje a może dużo pomóc.

dzięki dzięki. Nic nie jest raczej przypchane bo jak się pompuje jest Ok. I jak odpowietrzaliśmy i ładnie szło . Prędzej pompe się wykręci i sprawdzi u dobrego pompiarza. Jak zimny to nawet dwójka i gaz a on zamiast przyśpieszac to staje to Paliwa ma mało jak nic.

Edytowany przez NitroX, 28 luty 2011 - 17:19.

#79 Share NitroX

NitroX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 18:04

John Deere 2040 s przepraszam że pod postem ale,

Na przestawianie zapłonu Nic silnik nie reaguje tak ma być ? czy może to być wina pompy ? :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 09:04