Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6D

139 odpowiedzi na ten temat

#121 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:45

John Deere 6D Nie ma jak sobie pomażyć i pofantazjować. Może lepsza skrzynia, może lepszy silnik a może jeszcze coś. I nagle cena wzrosła by o nie wiadomo ile tys. Czy wy nie rozumiecie, że ten ciągnik dlatego jest takli tani, że wszystko zrobione jest po najniższej lini oporu i jak najtańszym kosztem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6D Dzisiaj, 19:09
  •  

#122 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:45

John Deere 6D seria E. też zrobiona tanio a skrzynia 12/12 PowrRewerser w 5083E i 5093E.Ja tylko twierdzę ,że dodając taką mechaniczną skrzynię koszt mógłby wzrosnąć niewiele a ciągnik zyskałby bardzo dużo.To są tylko wolne wnioski albo marzenia jak wolisz jednak o ile 9/9 biegów można zaakceptować to przy braku synchronizacji zakresów inżynierzy moim zdaniem trochę pokpili sprawę. Biorąc silnik i kabinę z serii 5R ,maskę od serii 6030, skrzynię dołożyli chyba z zapasów magazynowych jakiegoś starszego modelu.Pomimo wszystko ciągle biorę go pod uwagę jeśli chodzi o zakup.

#123 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:31

John Deere 6D Seria E , to ciągniki raczej pomocnicze moim zdaniem .

Edytowany przez deere2140, 25 styczeń 2013 - 22:33.

Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#124 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 11:44

John Deere 6D zgadza się , chciałem tylko pokazać ,że można tanio i względnie dobrze,ciągnik pomocniczy a skrzynia 12/12 sprzęgło mokre, powrreweser a tu jednak moc 100-130 KM

#125 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 12:34

John Deere 6D 6d ma CR? Czy zwykła pompe. Jeden chciał by więcej biegów inny coś jeszcze a cena by rosła. Poza tym wyżej w gamie jest 6m i jaki cel miało by upodobnianie jednego do drugiego. W tej serii ograniczono się do niezbędnego minimum aby ograniczyć koszta.Nawet te synchroniaztory kosztują. W rezultacie otrzymujemy ciągnik pod szacowna nazwą, którego funkcjonalność choćby przez ta skrzynie jest gorsza niż w innych mniej szacownych markach jak zetor np.

#126 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 13:31

John Deere 6D Tak jednak ma CR

#127 Share polk81

polk81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 16:28

John Deere 6D Mam pytanie jeśli jest opcja na 6115D a 5100M to co bardziej wybierać
Koszty są prawie identyczne różnica to około 1,5 tys więc przy takim zakupie wartość znikoma

#128 Share JohnDeere6610

JohnDeere6610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 22:04

John Deere 6D Jakie ceny Ci podają za obydwa modele ? Z jakim wyposażeniem ?

#129 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 08:57

John Deere 6D Zależy doczego ma być ciągnik. One różnią się gabarytami. Poza tym 6d ma bardzo mało biegów. Tylko 9 więc jeśli do roboty w polu raczej na równych glebach z większymi maszynami to może 6d. Jest to bardzo prosty ciągnik, największą jego wadą jest bardzo mało biegów. W polu bedzie też trudno dopasowac dobrą prędkośc do danej pracy. Za to silnik jest taki jak w 5r ma cr więc prolemów z wyciekami z pompy nie będzie.
5m jest mniejszy, lepiej wyposażony więc do lżejszych prac, tua, mniejszych maszyn moe być lepszy.

#130 Share polk81

polk81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 09:57

John Deere 6D Ciągnik ma iść do gospodarstwa 40 h jako główny. tereny płaskie gleba raczej lekkie, obecnie wszystko obsługuje Belarus.
Cena to około 165 netto
dzięki hubertuss za odpowiedz

Mam jeszcze pytanie co do spalania - w sieci można znaleźć tak rozbieżne opinie że nie wiadomo kogo słuchać, wiesz może jak to wygląda w w rzeczywistości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 07 styczeń 2014 - 11:06

John Deere 6D Mam JD 5100R to spalanie wygląda następująco;jak nim robisz w polu to wychodzi nie dużo do wykonywnej pracy,jk sie tak kręcisz po gospodarstwie z turem to wychodzi tyle samo co w polu na godzine,po 25o godz,sprwdzli mi spalanie to było 5.2L średnie/h.pracowł różnie [beczkowóz 8000L,pług 3 obrotowy,przyczepa samozbierajca 8t,kosiarka 2.8m,praca z turem,agregat2.7m]jak się rozgrzeje i nim robisz to jest nie tak żle,ale i tak pali więcej nż JD 2850 co m 26lat 88KM.

#132 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 23:04

John Deere 6D Witam,

W takiej cenie nie dostaniesz nic markowego za tą cenę masz ciągnik prosty który w swojej prostocie ma swoje plusy i minusy.

Mam go juz 1,5 roku do tego założony ładowacz oryginalny JD model 583.
Przez te 1,5 roku zrobiłem nim prawie 700 mth jest u mnie głównym ciągnikiem do prac polowych na 60ha.
Usterek żadnych do tej pory nie było, raz w czasie talerzowania zaczął mi się komp. drzeć żeby zatrzymac silnik, gdzie okazało się później że czujnik filtra paliwa zasygnalizował zanieczyszczenie filtrów lub zbyt dużo wody w odstojniku. Czegoś takiego to nawet samochody dobrej klasy nie mają. Dzięki temu lepsza ochrona wtrysków co przy CR ma ogromne znaczenie.
Dzięki swoje prostocie plusem jest to że nie bardzo ma się co zepsuć, skrzynia, napędy podnośniki itd.
Przy ciężkich pracach polowych jest to wrażenie że te 100KM są wykorzystywane na maxa. ale jak się skończy gwarancja to i tak będę go mapował na 130KM dlatgo wolałem wziąć 6100d a nie 6130. dołoży mu się ciężarków na przód i tył i powinien lepiej śmigać z ciezkimi maszynami.
Dużym plusem są jeszcze: rewelacyjnie działajacy rewers, wspomaganie kierownicy, fotel pneumatyczny Grammera.

A teraz jego minusy:
Przede wszystkim odczuwa się brak biegów pośrednich w szczególności przy orce gdzie na niższym biegu wcale się nie męczy ale wolno a bieg wyżej o wiele szybciej i go zaczyna trochę dusić np. jak mu założę 5 skibowy pług przydałaby się skrzynia 12/12 a nie 9/9.
Oczywiście właczanie przedniego napedu mechanicznie, niezsynchronizowana redukcja,no i mechaniczne podnoszenie gdzie wajcha od podnoszenia nie dość że za krótka i w złym miejscu to jeszcze dosyć cięzko chodzi (ale myslę o tym zeby coś z tym zrobić po gwarancji)

Tak jak wspomniałem wcześniej to dołozyłem mu ładowacz dzieki któremu ma dołożoną ramę po ładowacz co na pewno lepiej go usztywniło bo jak wiadomo te modele nie mają ramy, włożyłem sobie swiatełka z przodu tak jak w wyższych modeldach np. r-kach no i błotniki dołożyłem i rozszerzyłem rozstaw kół. dzieki temu nikt kto nie zobaczy naklejki jaki to model nie powie że to jest seria D.

Prześlę Ci fotki jak zrobię bo na razie nie mam czym zrobić.
Reasumując po tym 1,5 roku użytkowania tego modelu i cały czas pamietając o tym ile mnie kosztował to naprawdę wart swojej ceny, Oczywiście chciałbym mieć EHR, elektroniczne włączanie napędu, obrotów wałka czy więcej biegów ale wtedy wiadomo że musisz wydać co najmniej 100 tys. zł więcej !!!!

Jeśli przymierzasz się do zakupu JD a masz mało kasy to jest to dobre rozwiązanie jeśli masz więcej to na twoim miejscu zastanowiłbym się nad M-ką.

Jest jeszcze taka opcja że podobnej cenie,i podobnej mocy możesz kupić NH TD5050 trochę lepiej wyposażony chociaż lżejszy, wydaje mi się trochę delikatniejszy niż JD
JD to typowy koń pociągowy do ciężkich prac gdzie nic nie ma prawa ci się urwać ani zepsuć... bo nie ma co :DD
Pozdrawiam.

#133 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 09:20

John Deere 6D To ile on teraz kosztuje, a ile kosztował 1,5 roku temu?

#134 Share polk81

polk81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 18:10

John Deere 6D speeeder
Dzięki za szeroki opis - własnie czegoś takiego szukałem.
Wiadomo że człowiek by chciał mieć dodatkowe opcje np skrzynia 12/12 ale to wszystko tak ja piszesz kosztuje. Dodatkowo serwis JD jest bardzo blisko - jakieś 5 km i zawsze można będzie podjechać i podpytać na miejscu, bez czekania na wizytę.
Ja bardziej jestem za 115 KM a po gwarancji można będzie podnieść na 130 KM jak będzie brakowało, ale to przyszłość i zobaczymy jak będzie chodził z tym co jest. Jak na razie to najciężej będzie miał z pługiem 4 skibowym i na żniwa przyczepa 8 tonowa do ciągania.
Zakup planuje na wiosnę ale wszystko wskazuje na JD, NH jakoś nie czuję tej maszyny
Jeszcze raz dzięki za opinie

#135 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:51

John Deere 6D Jutro jeszcze kupa roboty, ale do soboty trochę go ogarnę i umyję to zrobię foty.
Pogoda u mnie taka że wczoraj pierwszy raz w życiu zasiałem już pszenicę jarą (11ha) :DD
Wracając do serii D to model 6130D ma większe kólka 36/26 oraz ma jeszcze sterowanie czułością rewersu to akurat szczegół ale większe kapcie to już jest duża różnica w pracach polowych więc teraz może bym się zastanowił czy nie wziąć 6130D no ale kwestia jaka różnica w cenie i co jeszcze ma dodatkowego bo ceną to się teraz nie orientuję.

PawelWlkp - wtedy kosztował mnie niecałe 130 tys. netto oczywiście na program MGR czyli połowa z tego.

#136 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:03

John Deere 6D Znajomy delaer sprzedawał w tamtym roki 6100d za około 130 netto. Ciągniki były chyba z holandii 2 letnie oczywiście nowe. Wida było, ze długo stały po pajeczynach pod dachem kabiny.

#137 Share polk81

polk81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 13:53

John Deere 6D Co do cen to:
6115D - cena około 160 tyś netto
6130 D - cena około 175 tys netto
(ceny bez pneumatyki - koszt założenia około 10 tys zł)

#138 Share TadeuszRachuba

TadeuszRachuba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 luty 2014 - 17:18

John Deere 6D Speeeder ja mam pytanie jak on sie sprawuje w transporcie. Czy da rade ruszac na twardym 1 na C z pełnymi przyczepami czy ciagnik sie dusi. Boje sie troche tej skrzyni 3 stopniowej. a no i czy da rade ewentualnie z B na C przezucic w trakcie jazdy???

#139 Share polk81

polk81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 23:58

John Deere 6D 6130D już zaklepany

Załączone miniaturki

• JD.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 06 luty 2016 - 16:23

John Deere 6D

6130D już zaklepany

jak się sprawuje ile ma km   ?? można je jeszcze kupić??   bo    5083E i 5093E już są niedostępne :/