Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6D

139 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 14:46

John Deere 6D bardzo dużo zmienili tyle co nic ta seria już była w Europie ale w Polsce nie dopiero w tym rok ale na kombajny niema promocji a co do ser 6D to jest konkurent do zetora ursusa case new hollanda ale ilość biegów mało mogło by być 12 tył i przód

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6D Dzisiaj, 05:27
  •  

#42 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:24

John Deere 6D Kilka fotek 6D
http://www.farmphoto...aspx?mid=900067
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#43 Share PoweredByURSUS

PoweredByURSUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:19

John Deere 6D Jak myślicie pociągnie pług 4 skibowy obracany ??

#44 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 luty 2011 - 23:17

John Deere 6D pociągnąć to bez problemu, gorzej z podniesieniem :) ma slaby podnośnik

#45 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 02 luty 2011 - 07:17

John Deere 6D panowie pojawiła się 6D no i pojawiła sie nowa seria 5RN- jakie róznice w porównaniu do 5R ?
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2011 - 08:17

John Deere 6D N to narrow, czyli ciągnik do sadu. :)

#47 Share KaGeBe

KaGeBe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 luty 2011 - 07:55

John Deere 6D

bardzo dużo zmienili tyle co nic ta seria już była w Europie ale w Polsce nie dopiero w tym rok ale na kombajny niema promocji a co do ser 6D to jest konkurent do zetora ursusa case new hollanda ale ilość biegów mało mogło by być 12 tył i przód

Do jakiego Case/IH to jest konkurencja? Bo gabarytowo to Maxxum. Nie znajdziesz MAxxuma w takiej lekko mówiąc "orientalnej" specyfikacji

Porównanie najtańszej (praktycznie w tej samej cenie co 6D) wersji Maxxuma i JD:

Maxxum 100 JD seria D
Przekładnia 24x24 9x9
Maksymalna prędkość 40 km/h 30km/h
Zbiornik paliwa 176 158
WOM 540/1000 540/1000
Pompa hydrauliki 80 66
Ilość zaworów hydrauliki tylnej ( std. / max ) 2/4 2/3
Maks. Udźwig 5995 4400
Produkcja Austria Meksyk
Klimatyzacja Tak Tak
Głośność w kabinie [dB] 71 82
Rozstaw osi [mm] 2387 2310
Opony przód 440/65R28 13.6R24
Opony tył 540/65R38 18.4R34
Przeglądy [h] 600 500

ale lakier ma jak inne JD

pozdrawiam

#48 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:59

John Deere 6D seria D standardowo jest wersją najuboższą John Deere. Tak naprawdę jest to ciągnik po liftingu modelu 6403 który na polskim rynku był praktycznie nie osiągalny. To nie jest nowość w JD tylko często te ciągniki były wysyłane do krajów ubogich bez wysokich wymagań a nie do Europy Zachodniej. Wiele firm tak robi i nie dziwcie się że się pojawiła u nas ta seria, na stronie niemieckiej jej póki co nie oferują i chyba nie będą oferować, dlaczego ? to juz wyjaśniłem powyżej. Ursus czy bizon też wypuszcał różne wersje eksportowe porównajcie sobie bizona co wychodził do Iraku, Polski i Danii, albo ciągniki w wersji deluxe. Na stronie powyżej co jest odnosnik do farmphoto kolegi jest taki fajny tysnek który pokazuje że ta seria jest z najniższego poziomu. Jak na poslkie warunki jesteście zszokowani że jeleń ma skrzynie 9/9 i tak słaby podnośnik ale w Indiach czy nawet na Ukrainie to jest nadal cud techniki. Seria SE też była mniej wyposażona z myślą o mnie zamożnych klientach czy tego nie ZAUWAŻYLIŚCIE ? jakoś pełno tych ciągników na rynku i jakością nie odbiegają do tej pory mimo że mają przepracowane tyle samo co wersje bogatsze. Zapytajcie kolegę unkiego jesli nie wierzycie. Na serię M też była nagonka jak tylko weszła na polski rynek i nie jeden już się skusił lub skusi i nie klapie ozorem że żałuje. Na serię D też się znajdzie amator choć cenowo przyznam że nie skusiłbym się osobiście wybrałbym już ciągnik z innej serii. Z drugiej strony jakbym miał tyle pieniędzy i miał dzi skupić ursusa tej mocy to wybaczcie ale bezzastanowienia wybrałbym jelenia ze względu na obecną "polską jakość".
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2011 - 12:10

John Deere 6D Faktycznie ten Maxxum kosztuje tyle ile 6D ?-jeżeli tak to kompletnym bezsensem byłby zakup takiego JD.

#50 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 06 luty 2011 - 09:14

John Deere 6D Dla mnie porażka, ale pewnie dla biedniejszych krajów będzie super ciągnik :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 luty 2011 - 23:49

John Deere 6D D jak dramat.

Zapoznałem się z parametrami tego ciagnika, to sorry ale 60 konne ciagniki sprzed 20 lat są lepiej wyposażone.

Próbują naiwnego chwycić rewersem pod kierownica i klimatyzacją, kiedy cały ciągnik do niczego się nie nadaje.

Konkurencja co najwyżej dla Farmtrac, Kioti, bo Zetor i Ursus już więcej oferuje.

reklamowanie tego czegoś w Polsce jako nowoczesnego, to juz obrazanie naszego narodu.

Zastanawiam się do czego mozna wykorzystać taki pseudo-ciągnik?

Edytowany przez wysoki24, 07 luty 2011 - 23:50.

#52 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 09 luty 2011 - 11:52

John Deere 6D Tak, to jest solidny sprzęt dla koneserów mechanicznej obsługi.

#53 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 luty 2011 - 14:01

John Deere 6D Piszecie o tych biednyuch krajach jak bysmy w szwajcarii mieszkali. U nas też się ludzie na to rzucą podobnie jak na 5m bo dla niektórych jd to jd i nieważna reszta. Co stego że skrzinia ma 9 biegów i max 30 km/h, może podnosnik za słaby, ktos pewnie znajdzie tam chińskie części. Ale na masce napisano john deere. To ma konkurować z zetorem, ursusem i tym podobnymi. Każda marka ma swoją politykę fendt produkuje ciagniki dla tych których na to stać i ma jakiś tam swój poziom także cenowy. Jd produkuje różne sprzęty, pewnie uważają, że liczy się sprzedaż, wizerunek nieważny.

#54 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:18

John Deere 6D Jak się nie będzie psuł to i wizerunek pozostanie...może tak-AGCO ma Fendta a JD ma Premium.

#55 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:49

John Deere 6D Wizerunek to nie tylko psucie się. To tak jak by powiedzmy audi czy merc zaczeły robic tanie auta aby tylko wielu mogło je kupić np w cenie ki ceed. Nie oszukujmy się ta niska cena to nie tylko ubozsze wyposażenie czy starsza technika. Wexmy fendta jeszcze kilka lat temu np 307 ci z archaiczną skrzynią biegów kosztował najwięcej w swojej klasie. Cena to tez element budowania jakiegoś tam wizerunku, każda firma ma swoją strategie. Myśle, że taka strategia poprawia zyski ale jednak obniża prestiż marki w dłuższej perspektywie. Swego czasu jd robił wersje se i z tego co nawet na af czytałem jakość ich była gorsza od pozostałych modeli.

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2011 - 17:59

John Deere 6D Takie było założenie. Dodany obrazek Trafić do mniej zamożnych rolników. Dodany obrazek W sumie zastanawia mnie na czym oszczędzają inne marki oferując lepsze wyposażenie w niższej cenie? Dodany obrazek

#57 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 27 luty 2011 - 21:28

John Deere 6D Zastanawialiście się może ja rozpędzić ten ciągnik np z dwoma 8 tonowymi przyczepami pełnymi zboża mając do dyspozycji jd 6d o mocy 100 km i 3 biegami w najszybszym zakresie? bo ja nie... a na pewno wiele osób zgodzi się ze mną że ciągnikiem o mocy 100 km ciągali takie zestawy a nawet większe, jak dla mnie ciągnik by się przyjął gdyby nie ta opłakana skrzynia biegów... w ostatnim poradniku rolniczym jest mała wzmianka o tym ciągniku i piszą to co było już tu napisane, gabarytami wg mnie to on maxxuma nie dogoni, na zdjęciu to wygląda jak 5M z maską od większego modelu

#58 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 marzec 2011 - 21:29

John Deere 6D http://otomoto.pl/jo...15d-A41756.html
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#59 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 09:33

John Deere 6D

Zastanawialiście się może ja rozpędzić ten ciągnik np z dwoma 8 tonowymi przyczepami pełnymi zboża mając do dyspozycji jd 6d o mocy 100 km i 3 biegami w najszybszym zakresie? bo ja nie... a na pewno wiele osób zgodzi się ze mną że ciągnikiem o mocy 100 km ciągali takie zestawy a nawet większe

Masz rację nie raz ciągałem nie 2 x 8 a 2 x 12 ale skrzynia z 24 biegami. Dla mnie ten ciągnik to porażka, bez urazy ale ja bym go nie kupił, wolałbym już jakieś NH.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2011 - 09:40

John Deere 6D Robert w PQ możesz zmieniać zakresy. ;) W 6D zamiana zakresów jest bez synchronizacji. Dodany obrazek