Skocz do zawartości

Zdjęcie

Docieranie

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 14:19

Docieranie Mowicie że macie w swoich bizonach silniki ze stara. Moje pytanie dotyczy tego czy jest to silnik sw400, czy s359? Silnik sw400 byl rzadziej spotykany w starach, dlatego zakladam że chodzi o silnik s359, który ma ok 150KM i do rekora moc by pasowala. Ciekawi mnie czy ten silnik s359 da rade zaadoptowac do zwyklego supra? Dobrze by bylo gdyby ktoś napisal, kto ma taki silnik w swoim sprzecie i jakie przeróbki robił bo pisali wczesniej coś o innej misie i obudowie sprzegła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Docieranie Dzisiaj, 20:07
  •  

#22 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:18

Docieranie w Z 040, 050, 056 były SW400, ten S359 to w starach były, ale nie w bizonach

#23 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:39

Docieranie a ja w swoim bizonie mam oryginalny silnik andoria leyland
z tego co widzialem to troszeczke sie rozni od polskiego sw400 detalami i osprzetem
pracuje juz 20 lat i tylko pierscienie mial wymieniane na 60 ha spala ok 10 l oleju z sieczkarnia kosze caly czas
ale teraz claas bedzie kosil glownie a bizon dorywczo :P

#24 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:54

Docieranie Juz chyba wiem. s359 mimo ze maja 150KM to wygląda że są mniej trwałe (wiecej aluminium) od sw400 dlatego się nie nadają do warunków pracy bizona. Jednak spytam dalej czy może ktoś ma silnik s359 w swoim bizonie i jak to chodzi?

#25 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 21:03

Docieranie

Docieranie na wolnych obrotach to nie jest dobre rozwiązanie. U nas gość tak kiedyś 56 docierał 2 dni na wolnych obrotach a potem w pole i za rok remont. U nas 2 lata temu docieraliśmy rekorda najpierw kilka godzin na wolnych obrotach, potem wyższe, znowu niższe. Chwilowe zwiększanie powoli na maxa i tak na zmianę. Potem jak przeszło do koszenia to 1 bez przyspieszacza a pod koniec żniw już 2jką. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 16:41

Docieranie

Myślisz że on jeszcze nie dotarł tego silnika przez 5 lat? Może już do remontu kolejnego się szykuje.

Jesteś nr. na liście do "złotej łopaty"

#27 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 19 styczeń 2016 - 18:15

Docieranie

Silnik S359 to całkiem inny silnik dzielone głowice i głęboka miska do bizona na pewno nie podejdzie już bym wolał pchać Perkinsa do bizona jak taki wynalazek .Odnośnie docierania znajomy docierał bizona przez dwa dni z włączoną maszyną potem kosił powoli a za dwa sezony remont smok się urwał remont ze szlifem z racji tego że żniwa w Firmie i hamownia i znów się zatarł żniwa kończył we wrześniu  ;) jest jeszcze możliwość zrobienia silnika i szybkiego jego dotarcia szlif wału należy wykonać w minusie(na wale już go nie złapie ) a wymienione tłoki i tuleje dociera się na prędko silnik pracuje a woda przez kraniki ucieka i lejemy cały czas wodę do chłodnicy wężem silnik przez noc docierania jest gotowy do przyjęcia obciążenia oczywiście bez sieczkarni  B)

#28 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 18:50

Docieranie

Po szlifie wału w dobrym zakładzie z luzem 0,3 i szlifie surowych tulei na wymiar pół dnia na średnich obrotach pół dnia na wyższych i następny dzień pełny gwizdek stopniowo zasłaniając chłodnicę żeby dostawał temperaturę płynu 80-85 stopni i olej 90-100 stopni tylko kontrolować te wartości żeby nie przekroczyć wypali zbiornik ropy i w pole.Jak był docierany w takich warunkach i nie złapał to już nie złapie.Jak złapał to albo szlif spierdzielony albo panewka z nietypowym wymiarem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 21:52

Docieranie

Myślisz że on jeszcze nie dotarł tego silnika przez 5 lat? Może już do remontu kolejnego się szykuje.

Jesteś nr. na liście do "złotej łopaty"

Trafiłem tu przez przypadek bo szukałem info o sieczkarniach do rekorda. Datę postów nie zauważyłem :) . Dotarł nie dotarł, ktoś tu też może wpadnie to sobie przeczyta. Może i wnioski wyciągnie. 

Jak dostanę tę złotą łopatę, to mogę Ci ją oddać jak Ci tak szkoda ;)