Skocz do zawartości

Zdjęcie

Docieranie

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzychsiek

krzychsiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 10:29

Docieranie Witam!!
ile trzeba docierać silnik w bizonie rekordzie po kapitalnym remoncie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Docieranie Dzisiaj, 23:06
  •  

#2 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 24 grudzień 2007 - 20:38

Docieranie w pgr-że jak zakładali nowy silnik do supra to silnik chodził non stop na wolnych obrotach prze dwa dni tak opowiadał mi tato

#3 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 20:50

Docieranie no to fakt dwadni i tylko rope lac a pozniej w pracy nie dawac mu po garach tylko stopniowo
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 22:25

Docieranie docieranie tylko na wolnych obrotach nie ma większego sensu.na początku na wolnych obrotach ale np.po 6 godzinach można obroty podnieść do 1200-1300.przy wyższych obrotach jest większe ciśnienie oleju,mniejsze drgania silnika wiec warunki lepsze.jestem mechanikiem samochodowym i kilka silników docierałem wiec wiem to z doświadczenia.fakt bizona nie docierałem ale silnik dieslowski to silnik i wielkiej różnicy nie ma pomiędzy nimi.

#5 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 14:19

Docieranie ja jak docieralem swojego bizona w zeszle zniwa to 3dni
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#6 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 21:21

Docieranie moj sasiad ma bizona od 88 roku w orginale przez 10 latek kosił cała okolice. a docierania on nie widział miał 5mth jak poszedł w jetrzmien na pełnym przyspieszeniu i wiem jednonie ma bizona we wsi nad niego teraz robi mało bo rocznie koło 200mth bo kosi tez kuku :P a wujek jak docierazł to bizonek chodził cały dzien a na drugi poszedł w jetrzmien pełne opuznienie i tak sie bujał ;]

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:12

Docieranie Tak jak już zostało napisane wcześniej docieranie tylko na wolnych obrotach nie jest dobrym pomysłem, obroty trzeba stopniowo zwiększać aż do maksymalnych. Jedynie nie powinno się przeciążać silnika czyli nie powinien odrazu iść w pole na pełną wydajność

#8 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:24

Docieranie Ja nie mam bizona tylko Fortschrita i jak robiliśmy remont silnika (tłoki, tuleje, panewki ale nie ruszaliśmy wału) to też nic nie był docierany i 4 lata po remoncie i nic się nie dzieje.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#9 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:36

Docieranie Po zmontowaniu silnika, ze 2 godziny na biegu jałowym musi pochodzić a potem Ful-Pull i w pole, trza tylko pilnować żeby nie miał za ciężko, tak jak kolega wyżej napisał jęczmień lub jakieś słabsze żyto.

#10 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:46

Docieranie No wiadomao, że nie odrazu mu dawać popalić tylko jakieś słabe zboże i wolniej jeżdzić bo jak nie to odrazu można robić od nowa a po co 2 razy kase ładować i się męczyć jak można raz a dobrze.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:55

Docieranie A ile kosztuje zestaw naprawczy tzn. tuleje, tłoki, pierścienie i panewki do rekorda?

I ile może być warty silnik w dobrym stanie z turbo?

#12 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 31 grudzień 2007 - 14:19

Docieranie silnik możesz wsadzić z turbem od autobusu marki Autosan H12 czy jakoś tak
tam jest ten sam silnik co w Suprze tylko z turbem wystarczy pojechać do jakiegoś PKS-u i popytać

#13 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 14:45

Docieranie

silnik możesz wsadzić z turbem od autobusu marki Autosan H12 czy jakoś tak
tam jest ten sam silnik co w Suprze tylko z turbem wystarczy pojechać do jakiegoś PKS-u i popytać

no no silnik ten sam ale i tak zeby wsadzic go do kombajnu to musisz założyc prawie cały osprzęt z ogrinalnego silnika z rekorda bo np misa olejowa nie pasuje bo ma inne tłoczenie a jak misa to i smoka do oleju trzeba przestawic i pompe wspomagania założyc itd....... a te z autosana H12 to niektore miały już turbo
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#14 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 16:08

Docieranie No tak ale już mam rekorda i ojciec kupił drugi silnik, chciałem tylko sprawdzić czy dobrą cene dał :(

#15 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 16:14

Docieranie ale kompletny z rekorda z osprzętem? to ile dał??
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#16 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 17:35

Docieranie Nie z rekorda tylko ze stara (prawdopodobnie wcześniej był w autosanie), na wolnych obrotach trzyma 5 barów, na turbinie nie ma luzów, po wierzchu jest troche wycieków ale są do opanowania :( kosztował 2 tysie :( żeby założyć do bizona trzeba zmienić miske, obudowe sprzęgła, wyjąc sprężarke i podobno zmienic pompe wtryskową bo są inne..

#17 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 18:47

Docieranie no no przystawke sprzegła też a pompa taka sama tylko do stara pewnie inaczej był ustawiony zapłon. ja siedziałem przy tym na wiosne wyciagalismy silnik z rekorda i wkładalismy ze stara, a jak cisnienie trzyma 5 bar to gitara ten co przełożylismy ze stara to ma 6 bar na rozgrzanym oleju . a mysle ze 2 tysiące to dobra cena, szczeze to nawet niewiem po ile takie silniki chodza
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#18 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 19:12

Docieranie Na allegro SW400 są po 4 tysie ale wątpię żeby ktoś kupował za taką cene... Co do pompy to podobno inny jest regulator wolnych obrotów czy obciążenia czy czegoś takiego, nie wiem dokładnie ale w kombajnie mam pompe po remoncie i nowe wtryskiwacze więc to się przełoży :(

#19 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 20:17

Docieranie my założylismy najpierw pompe ta co była przy silniku czyli ze stara ale tak jak mowie zapłon był ustawiony tak zeby miał siłe jeszcze ciagnac przyczepe a jak założylismy do rekorda to dymił i na 4biegu niemiał siły jechac po sciernisku i niemoglismy ustawic zapłonu we własciwy punkt to założylismy pompe ta co była orginalnie i elegansio, a jedyna roznica to przy tej małej popmpce do przepompowywania w starze była na 2 sroby a tu jest na 3 a tak to wszystko pasuje
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany