Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strzela z tłumika

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 21 grudzień 2012 - 19:52

Strzela z tłumika Tanio za szlif, okliczny szlifierz bierze 500zł ;)
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strzela z tłumika Dzisiaj, 06:53
  •  

#22 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 20:14

Strzela z tłumika Nie dodałem że za osiowanie 200 spasowanie jak chcesz dopłacasz 200 zł. :huh: Ja zawsze wolę spasowanie nią jeździć po 2 a czasem 3 razy przywożę składam 15 godzin docierania i w pole w lekka robotę. :D

#23 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2012 - 11:22

Strzela z tłumika Dzieki, My jak sami robilismy c-360, to nie osiowalismy bloku bo uznalismy ze nie ma potrzeby, dokrecilismy wał i lekko sie obracał, pytalismy mechanika jeszcze i powiedział że nie trzeba, i juz chyba 5 lat jeżdze po remoncie, tylko ze wał nowy

#24 Share Pawcio7474

Pawcio7474

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 luty 2015 - 22:34

Strzela z tłumika

Witam . Koledzy mam taki kłopot. Otóż na wolnych obrotach jest ok czym wyzsze tym gorzej strzela z tłumika  i zaczyna wtedy dymic. pompa sprawdzona wtryski nowe. zaplonem tez juz ruszałem , zawory wyregulowane , sprężanie zmierzone i nic nie pomogło . ma ktoś jakieś pomysły?

#25 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 21 luty 2015 - 22:36

Strzela z tłumika

zapłonem ruszałem  :P ... masz go ustawić a nie ruszać :D

#26 Share BartekScarpetsKamieniarz

BartekScarpetsKamieniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 luty 2015 - 23:29

Strzela z tłumika tłumik winny
sądzą się zapala i strzela i iskry też powinny lecieć za jakiś czas przejdzie

#27 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 22 luty 2015 - 08:23

Strzela z tłumika Mi to wygląda na spóźniony zapłon czyli kąt wtrysku i to dość dużo.

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 luty 2015 - 08:48

Strzela z tłumika

Na pewno opóźniony zapłon, tu objawy nie pozostawiają  żadnych wątpliwości.

Żaden tłumik, on nie ma do tego nic wspólnego.

Z tego co pamiętam pompa na maxa do bloku, sprawdzić zapłon na kapilarę, jak jeszcze za mało to wymienić sprzegiełko na pompie wtryskowej,  jest z 3-4 rodzaje sprzęgiełek, a ci co naprawiają pompy guzik się znają na tym, jaki typ założyć.

Może też być źle zrobiony wałek w pompie, też miałem taki przypadek, a pompa nowa ze sklepu, ale tu pompiarz ja wyczuł i powiedziaał mi o ty, ale to był pompiarz który ma pojęcie o robocie, i fuszerki nie robi.

Osobiście z zapłonem walczyłem 3 lata i okazało się ze  koło rozrządu na wale, te małe było źle zrobione, po wymianie tego koła silnik zaczął normalnie chodzić.

#29 Share Pawcio7474

Pawcio7474

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 luty 2015 - 09:23

Strzela z tłumika

napewno nie przejdzie bo jest coraz gorzej. pompe juz ustawialem  jak sie tylko da.  jak brałem w strone bloku to jest jeszcze gorzej . w drógą strone pomaga ale jak juz jest nawet na maxa to dalej strzela. dzis nagram filmik i wrzuce. sprzegielko juz sprawdzalem jest takie jak byc powinno. Klin tez cały

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 luty 2015 - 09:58

Strzela z tłumika

Nie pamiętam już teraz dokładnie czy do bloku czy odwrotnie, walczyłem z  tym z  10 lat temu.

A nie zrobił ci się luz na kołach, może klin na kole rozrządu wałka sprzęgłowego, nakrętka się popuściła.

Możesz jeszcze ciągnąć sprzęgiełko z  pompy, wypiłować jeden ząbek i złożyć przestawioną

, ja tak jeździłem ale to nie było jednak to, u mnie okazało się koło rozrządu wału korbowego.

Są dwa typy sprzęgiełek do 912 klin  przestawiony o jeden ząb, ale jak założy się  inny to nie odpali, ale są też do 360 i zetor i one się minimalnie różnią, pytanie co masz ząłożone.

Ale jak piszesz że jest coraz gorzej to wina jest w rorządzie popuszcza się bardziej lub wyrabia.

Ściągnij pompę załóż  spręgiełko na wałek  rozrządu i sprawdź czy nie ma luzu na rozrządzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 22 luty 2015 - 10:03

Strzela z tłumika

Niesprawna świeca płomieniowa a nawet stacyjka też da teki efekt

#32 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:18

Strzela z tłumika

Co ma piernik do wiatraka, jaka świeca, a co ma stacyjka do pompy mechanicznej sterowanej tylko cięgłem. 

Zastanów się co piszesz, i czy nie jesteś w krainie fantazji, a może właśnie się obudziłeś  i wczorajszy jesteś.

#33 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 23 luty 2015 - 12:29

Strzela z tłumika Mi tak przyszło do głowy że gdy jakiś zawór się nie otwiera to chyba są podobne objawy więc może nie zaszkodzi sprawdzić czy klawiatura w porządku czy jakąś dzwigienka się nie złamała (konik).

#34 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 23 luty 2015 - 17:42

Strzela z tłumika

Co ma piernik do wiatraka, jaka świeca, a co ma stacyjka do pompy mechanicznej sterowanej tylko cięgłem. 

Zastanów się co piszesz, i czy nie jesteś w krainie fantazji, a może właśnie się obudziłeś  i wczorajszy jesteś.

Stacyjka nie odcina prądu na świecę, ta się przegrzewa i po uszkodzeniu leje ropę w kolektor dolotowy, efekt - strzelanie z tłumika , mało wiesz jeszcze widocznie ...

#35 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:07

Strzela z tłumika

Co ty za farmazony piszesz, od kiedy 1224 ma świece żarową,  Nigdy nie miały żadne, bo nawet jej nie potrzeba świecy.

Przestań bajki pisać i wymyślać teorie spiskowe.

Faktycznie może byś  coś a klawiaturą o tym nie pomyślałem.

#36 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:44

Strzela z tłumika

To że Ty nie masz nie znaczy że ktoś nie ma, u mnie w okolicy każdy ciężki ursus ma płomieniówkę albo grzałkę więc nie pitol swych mądrości

#37 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 luty 2015 - 08:52

Strzela z tłumika

W 912 to powinna być, i pewnie o tą ciężką serie ci chodzi,   ale nie 1224 bo te ciągniki super palą, i nigdy się nie spotkałem ze świecami w nich, Jak ktoś ma świecę w 1224 to znaczy że ma silnik do remontu.

I jak już to świece w tych ciągnikach są montowane na osobnych włącznikach, nigdy na stacyjce  z funkcja podgrzewanie,  bo po założeniu takiej stacyjki trza całą instalację przerabiać.

Po drugie gdzie znaleść stacyjkę z włączaniem świateł pozycji, mijania i drogowych, grzaniem i starterem.

Pomyśl zanim napiszesz.

#38 Share Pawcio7474

Pawcio7474

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:18

Strzela z tłumika

tomek 73 dzięki za podpowiedz wyjąłem pompe i daje mi sie pokręcić wałkiem od napędu pompy czyli wychodzi że jest luz na rozrządzie

#39 Share Pawcio7474

Pawcio7474

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 luty 2015 - 23:53

Strzela z tłumika

mam jeszcze takie pytanko. rozebrałem rozrzad o czywiscie wczesniej ustawilem na znakitylko z kołem od pompy wtryskowej mi sie nie pokrywa i prócz tego obok sa jeszcze jedne znaki  tak wiec na ktore ma byc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 luty 2015 - 18:42

Strzela z tłumika

To koło to na pompę wtryskową, tam powinno być 2 znaki i napisane 4 i 6 czyli 4 cylindry i 6 cylindrów. różnica z 2-3 zęby. Ale były też koła bez 4 i 6 napisów tylko znaki.

Jak nie wiesz jak to wszystko poskładaj żeby nie było luzu, załóż pompę i ustaw na kapilarę i koło zamachowę i odpal bez dekla rozrządu, nic się nie stanie żaden olej nie wyleję się, a sprawdzisz jak chodzi. Spokojnie 1 minutę może silnik pracować.