Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyt na na nowe maszyny

109 odpowiedzi na ten temat

#81 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 18 maj 2012 - 22:27

kredyt na na nowe maszyny odnawiam temat panowie czy na 8% to dobry kredyt czy to zadurze oprocentowanie tylko niewiem czemu w bs jest takie samo % jak w bgż

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyt na na nowe maszyny Dzisiaj, 15:28
  •  

#82 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 19 maj 2012 - 09:12

kredyt na na nowe maszyny Kredyt komercyjny 8% w skali roku to b.dobry kredyt . Tylko czy to jest rzeczywiste 8% w skali roku , czy wyliczony jakis srednioroczny koszt ,albo inna machlojka finansujacego?

#83 Share Marcin7340

Marcin7340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 19 maj 2012 - 12:05

kredyt na na nowe maszyny koledzy polecacie lising na zakup ciągnika cena ok 250 tyś brutto swoich jakieś 110 tyś.M

#84 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Finansowanie maszyn rolniczych.

Napisany 25 maj 2012 - 23:02

koledzy polecacie lising na zakup ciągnika cena ok 250 tyś brutto swoich jakieś 110 tyś.M

Czmu Leasing ? w celu zrobienia kosztów ?
Ogólnie przy takim udziale własnym to lepiej pożyczkę...

w 3 msc dodatkowo zwrot Vatu na poczet kredytu i zostaję około 94 000 pln do spłaty ...
Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

#85 Share Bogusia

Bogusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 07:42

kredyt na na nowe maszyny A słyszeliście o czymś takim jak pożyczka leasingowa? Czym to się różni od normalnego leasingu?

#86 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 listopad 2012 - 08:11

kredyt na na nowe maszyny w dużym uproszczeniu - tym, że maszyn na prow nie można brać w leasing, ale w pożyczkę leasingową już tak :P

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#87 Share Bogusia

Bogusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 09:36

kredyt na na nowe maszyny Zważywszy na fakt iż nie wymagają wkładu własnego i jest (ponoc) możliwosc sfinansowania całej operacji (łącznie z vatem) to chyba niezłe rozwiązanie? jak myślicie? nie znam szczegółów ale chyba wbk ma taką ofertę. Tak słyszałam ale w rejs po bankach dopiero sie wybieram więc wtedy się upewnię.

#88 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 13:16

kredyt na na nowe maszyny witam, jaki w jakim banku najlepszy kredyt na zakup maszyn na modernizację? jak jest z tą zdolnością kedywową jak to się liczy? ja mam 15ha pola swojego i dzierżaw 30 ha, spłacam kredyt klęskowy zostało 30 tys a wniosek mam złożony na 300 tys zwrotu, czy jest jakaś szansa żeby dostać taki duży kredyt? poszę o rady

#89 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:45

A słyszeliście o czymś takim jak pożyczka leasingowa? Czym to się różni od normalnego leasingu?

Chodzi o zwykłą pożyczkę ;)

Są 4 produkty finansowe:

- Leasing operacyjny
- Leasing finansowy
- Leasing zwrotny
- Pożyczka

W przypadku 3 pierwszych produktów właścicielem w Dowodzie rejestracyjnych (np ciągnika) jest finansujący
W przypadku pożyczki w dowodzie rejestracyjnym właścicielem jest pożyczkobiorca, a pożyczkodawca jest tylko i wyłącznie na cesji z polisy AC.

Zabezpieczeniem we wszystkich produktach są maszyny, więc muszą posiadać AC przez cały okres finansowania.

Edytowany przez SiemensFinancialService, 12 listopad 2012 - 21:47.

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)

#90 Share Wojtek_Getin

Wojtek_Getin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:FINANSOWANIE SPRZĘTU ROLNICZEGO

Napisany 11 luty 2013 - 11:47

kredyt na na nowe maszyny SFS - tak z ciekawości, u Was leasing zwrotny jest traktowany jako oddzielny produkt? Czy chodzi bardziej o podejście do klienta (sprawdzanie dochodowości itp).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 11 luty 2013 - 13:53

kredyt na na nowe maszyny witam, byłem dziś w banku spółdzielczym odnośnie kredytu na modernizację, mam podpisaną umowe na dofinansowanie i zdziwiła mnie jedna rzacz a mianowicie to że chcą zabezpieczenie 130% wartości całego kredytu, no a większe pół to przecież weksel z agencji i podatek vat,, wie ktoś coś dokładnie na ten temat? czy nie lepiej maszyny pod zastaw? tylko znów dochodzi autocasco

#92 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 11 luty 2013 - 14:29

kredyt na na nowe maszyny Bo to bank spółdzielczy. Śmieszni 130% z podpisaną umową.
AC to podstawa, bez niego nikt nie da ci kredytu. Za AC w BGŻ chcieli 6 tyś a ja zrobiłem w tej samej firmie za 3 tyś.
W Siemiensie płacę 1500 zł a też w tej samej firmie zrobiłem za 300 zł.
Chodzi o te same firmy ubezpieczeniowe, ale oni nie biorą żadnych zniżek, walą z grubej rury do oporu.

BGŻ, WBKBZ, SIEMENS daję tylko pod maszynę, z podpisaną umową w ręku zapraszają cię do współpracy i co tydzień sami dzwonią z pytaniem kiedy chcesz kasę. Albo i dwa razy w tygodniu.
Ja mam w Simiensie i BGŻ i są zastawy w sądzie, ale nic nie ma wbitych w dowodach rejestracyjnych.

Osobiscie radzę brać AC bo wymiana lusterka z uchwytem w NH ciągniku to 1400 zł.
Raczej nie bede rezygnował z AC.

#93 Share Wojtek_Getin

Wojtek_Getin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:FINANSOWANIE SPRZĘTU ROLNICZEGO

Napisany 11 luty 2013 - 15:13

kredyt na na nowe maszyny Dokłądnie, raz że AC to obligo w każdej instytucji finansujacej, dwa że to są często duże kwoty i warto się zabezpieczyć.

#94 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 11 luty 2013 - 16:04

kredyt na na nowe maszyny czyli nie polecacie kredytu pod hipotekę? i wszędzie w BS musi bć zabezpieczenie na całą sumę a nie tylko na to co zostanie po zwrotach? mi osobiście się bardzo podoba to w BS że biorę sobie kredyt na 10 lat a spłacam go wcześniej i nic za to nie płacę bo wiadomo rolnictwo a jeszcze do tego warzywa to nie ma stsałego dochodu a u nich tak jest że mam kase to w każdej chwili zanoszę do banku i mam mniej do spłacenia i żadnych opłat nie biorą za to

#95 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 11 luty 2013 - 18:48

kredyt na na nowe maszyny Kredyty z częściową spłatą kapitału (linia kredytowa CSK) do którego dopłaca ARIMR

czy mozna taki kredyt wziasc na zalozenie stada bydla miesnego czyli zakup jałówek limousine?

#96 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:22

czyli nie polecacie kredytu pod hipotekę? i wszędzie w BS musi bć zabezpieczenie na całą sumę a nie tylko na to co zostanie po zwrotach? mi osobiście się bardzo podoba to w BS że biorę sobie kredyt na 10 lat a spłacam go wcześniej i nic za to nie płacę bo wiadomo rolnictwo a jeszcze do tego warzywa to nie ma stsałego dochodu a u nich tak jest że mam kase to w każdej chwili zanoszę do banku i mam mniej do spłacenia i żadnych opłat nie biorą za to

Właśnie w tym jest problem że BS robi zabezpiecznie na całość kwoty finansowanie, a nie tylko na to co zostanie po zwrotce.

A do tego jeszcze dochodzi piękny wpis w BIK ;)
Siemens Finance

#97 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:24

kredyt na na nowe maszyny co masz na myśli z tym pięknym wpisem w BIK?

#98 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:31

kredyt na na nowe maszyny Przekazanie informacji przez bank do BIK, o wysokości zaciągniętego zobowiązania. Później raporty jak idzie spłacanie ;)
Siemens Finance

#99 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 luty 2013 - 15:09

kredyt na na nowe maszyny ale lepiej mieć jakąkolwiek historię w BIKu pozytywną mam na myśli niż nie mieć nic.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 luty 2013 - 17:00

kredyt na na nowe maszyny Zgadzam się lepiej mieć, niż być incognito ...
Siemens Finance