stachu19

kredyt na na nowe maszyny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

odnawiam tema gdzie i na jaki procen mozna otrzymaci kredyt na dobrych warunkach

 

 

Wszystko zależy od wkładu własnego, ilości lat, spłaty (raty kwartalne, półroczne, miesięczne), rat balonowych (tzn. zwrot z agencji, VAT).


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Dzień w któym dostaje koperte z napisem siemens finance jest zawsze ciężkim dniem. Wszystko zawsze pięknię wygląda a potem przy spłacaniu się pierniczy. Wiem że to nie jest wina Simensa tylko splotu nieszczęśliwych zdarzen na rynkach finansowych ale ból ten sam. Zresztą jak sądze po liczbie maszyn powindykacyjnych które ta firma ma w ofercie nie tylko mój ból. Ale tak to jest fajnie się bierze gorzej się spłaca. Zycie nauczyło mnie że tak zwani doradzcy finansowi patrzą tylko na to żęby skasować prowizje za podpisaną umowe a nie doradzić. Zasada fajnie się bierze bardzo ciężko spłąca zawsze obowiązuje. dodaje linka jako przestroge nie przed firmą siemens ale tak globalnie żeby zastanowić się czy stać nas na sprzęt zanim się wpakujemy w jakieś kredyty. Mój odnośnik

Edytowano przez garek

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zycie nauczyło mnie że tak zwani doradzcy finansowi patrzą tylko na to żęby skasować prowizje za podpisaną umowe a nie doradzić.

 

Kolego, zależy od człowieka... Nie można ujednolicać...

 

Nie raz proponuję klientom, żeby wzięli w banku obrotówkę, lub pomostówkę na 3 miesiące [PROW] ... Bo im to się lepiej opłaci ...

Oczywiście mowa o osobach które były na PROW przygotowane i mają odłożone swoje pieniądze.


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Natomiast na plus dla simensa musze oddać że

- frank przeliczany jest uczciwie bez żądnych spreedów czy jak to się tam pisze czyli kurs z dnia :)

- nie czepiaja się jak spóźnie się kilka dni

- nie zasypują mnie pismami o odsetkach karnych na koniec roku rozliczenie i za moje spóźnienia kilkadziesiąt złotych karnych

- wiem że można zmienić harmonogram spłat jak się nie ma kasy

Na minus trzy rzeczy

- jak brałęm kredyt to nie przeliczyli mi franka w dniu podpisania umowy tylko poczekali kilka dni aż spadł popłynąłem około 1000 franków ( wszystko jest w umowie ) czyli nie przeliczją w dniu umowy tylko w dniu zapłaty za sprzęt, nieuczciwośc polega na tym że jak w dniu zapłaty frank jest droższy niż w dniu podpisania umowy to biorą przelicznik z dnia podpisania umowy.

- niby ciągnik jest zastawem ale jak padne i go zabiorą sprzedadz jak nie starczy na kredyt to będe musiał dopłacić

- trzeba spłacąć

 

 

Na plus

- mam już z górki :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

garek, a się zapytam po co w czymś takim bierzecie kredyty? Są banki, kredyty dają chętnie, MR wychodzi chyba najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak MR wychodzi najtaniej bo państwo dopłaca ... Tylko np. maszyny pod PROW nie spłacisz MR ...

Jeżeli ktoś wykorzystał MR na budowę obory to co ma robić?

 

Obojętnie czy banki czy 'My' to jest to samo ...


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar inwestycje kredytować w BGZ kwota jaka mi będzie potrzebna to 350 tys. zł swojej kasy będe miał 100 tys. i niewiem za bardzo czy lepiej to dać na wkład własny czy lepiej za te pieniądze kupić kilka maszyn doradzicie :)

Edytowano przez rafallodzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

Na wkład własny bo jest wymagany i na VAT a pewnie najlepiej jak porozmawiasz z doradcą bo jak kupisz maszynę to mogą uznać że to wkład własny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar inwestycje kredytować w BGZ kwota jaka mi będzie potrzebna to 350 tys. zł swojej kasy będe miał 100 tys. i niewiem za bardzo czy lepiej to dać na wkład własny czy lepiej za te pieniądze kupić kilka maszyn doradzicie :)

 

To zależy, BGŻ zazwyczaj wymaga wkład własny (10-15%), oraz VAT ... + zabezpieczenie w postaci Hipoteki (1,5 razy wartości kredytu -> hipoteka zwykła + hipoteka kaucyjna na wartość odsetek)


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

pytanie do SIEMENS co maCIE do zaoferowania ?Potrzebuje 200 tyś spłata przez 5 lat .Jaka prowizja i odsetki w skali miesiąca od tej sumy.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mogę dostosować ofertę do waszych potrzeb tylko proszę o informację na PW:

 

- Jaki okres

- Kwota finansowania

- Czy jest jakiś udział własny

- Czy jest dotacje do zakupu sprzętu z ARiMR, jeżeli tak to jaka kwota

- Czy jest pan na Vacie

- Od razu proszę podać maila to wyślę indywidualną kalkulację.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez SiemensFinancialService

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Czy ktoś z forumowiczów brał kredyt w firmie VB Leasing? Przedstawiciel powiedział mi, że u nich będzie taniej niż w banku spółdzielczym gdzie dostałem dosyć dobrą ofertę. Tylko moje pytanie czy warto się z nimi związać, czy nie robią problemów, nie udupiają ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproś o ofertę, przeanalizujemy wspólnie ;)

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Czy ktoś z forumowiczów brał kredyt w firmie VB Leasing? Przedstawiciel powiedział mi, że u nich będzie taniej niż w banku spółdzielczym gdzie dostałem dosyć dobrą ofertę. Tylko moje pytanie czy warto się z nimi związać, czy nie robią problemów, nie udupiają ludzi?

pamiętaj że BS to jest bank koło ciebie. wszysstko fajnie jak jest dobrze a jak wyjdzie jakaś kicha to pojedziesz do dyrektora porozmawiasz zrobią ci prolongate na rok zawsze łatwiej. A w tych dziwnych firmach to masz kontakt tylko ze sprzedawcą kredytów i z windykatorem potem. Jak jesteś pewny swoich możliwosci to nie ma ryzyka.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki BS, widziałem bardzo dobre oferty, a także kosmiczne ;)

Edytowano przez krolikNH

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Poproś o ofertę, przeanalizujemy wspólnie ;)

Już dokladnie nie pamiętam-ale z rok temu "pięknie" byla opisana ta firma. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VB czy Siemens ?

Edytowano przez krolikNH

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Niestety Simens-chodziło o leasing i odliczenie kwoty zwrotu z ARiMR.Szczegółów nie pamiętam.

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Simens-chodziło o leasing i odliczenie kwoty zwrotu z ARiMR.Szczegółów nie pamiętam.

 

W leasingu nie ma możliwości, aby jakieś pieniądze z ARiMR, były przeznaczone na poczet spłaty.

W pożyczce jak najbardziej, Leasing rządzi się innymi prawami ;)


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Nie jestem antySimens-owy,takie cos mi się przypomnialo,a żeby miec pewność o co dokladnie poszlo trzeba by bylo sie cofnać do tamtej lektury.Chociaż myślę ,że gdyby to byla tylko niewiedza rolnika na temat leasingu jakiś dziennikarz nie rozpisywałby się o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W simensie zaproponowali mi 6,5% w frankach w Societe Generale 9% w PLN jesli chcesz wczesniej splacić to tylko 0,5% placisz w siemens to 2%. Oprocentowanie koncowe zawiera marże prowizje i inne koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja w siemiensie mam koło 5% złotówkach. Żadnych Franków.zarabiam w złotówkach i spłacam w złotówkach.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj