Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Marek69

Marek69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:18

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 Witam, chciałbym chciałbym wykonać próbę kręcona w moim siewniku amazone D7 special II typ 25. Nie wiem jak to zrobić bo nie dostałem żadnych książek ani instrukcji po polsku. Przy kręceniu mam liczyć obroty koła czy obroty korby? Prosił bym o wytłumaczenie mi wszystkiego po kolei.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 Dzisiaj, 00:58
  •  

#2 maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:32

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 Witam.Ja u siebie próbę kręconą wykonuje w następujący sposób: podnoszę siewnik pod lejki wkładam folie, kręcę kołem 42 razy wszystko co wyleciało z lejków ważę i mnożę wynik razy 50.To daje mi ilość w kg na hektar.Pozdrawiam
  • 0

#3 Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:07

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 Hej ja mam amazona D 5, ale typ również 25, mam 15 graczek a ty?
1 znajdź tabele z rozmiarem ogumienia(na siewniku gdzieś w koszu) i liczbą obrotów korby(są dwa jeden na 40 arów chyba a drugi na 100) jaką wykonuje się dla danego romiaru ogumienia.
2 znajdź tabele z typami siewników(na siewniku)znajdź swój typ i odczytaj ile razy się to mnoży
chyba jakoś tak, jak będę miał czas to sprawdze ile to u mnie wynosi i napisze.

PS. umnie wyliczenia dobrze wyszły

Edytowany przez Driver33, 15 styczeń 2011 - 21:09.

• 0

#4 pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:10

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 Kolego wg ksiazki bynajmiej ktora mam jest tak, odpinasz lejki - wpinasz ta blache co osłania mocowanie lejkow, podnosisz siewnik tak zeby szło krecic kolem, i kołem kręcisz 20 razy (to wychodzi 1 ar). To będzie na tyle, jesli chodzi o moj siewnik to się zgadza i jest wszystko ok, a zdrugiej strony wejdz na witryne inter. amazone i tam beda tabele i instrukcja
  • 0

#5 lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:28

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 według mnie powinieneś zmierzyć obwód koła od siewnika bo jak nie masz oryginalnych kół to możesz mieć inny wynik w kręceniu niż wynika z tabeli. skoro masz siewnik o szerokości 2.5 metra to żeby obsiać 1 ar musisz przejechać odległość 40 metrów. więc po zmierzeniu obwodu koła podziel te 40 metrów przez ten obwód i wyjdzie ci ile obrotów musisz zrobić kołem. zboże które wyleci z siewnika ważysz i masz wynik na 1 ar np. 1,5 kg czyli 150 kg /ha. ja tak robiłem u siebie jak miałem amazonke i działało . powodzenia
  • 0
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#6 Marek69

Marek69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:01

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 Dziękuje wszystkim za odpowiedz, dokładnie mam 21 lejków, rozmiar koła 4.00-16, mam nie tłumaczoną instrukcje i były właściciel zaznaczył 35 obrotów koła. i mam liczyć obroty koła czy korby?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#7 Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 11:13

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25

dokładnie mam 21 lejków, rozmiar koła 4.00-16, mam nie tłumaczoną instrukcje i były właściciel zaznaczył 35 obrotów koła. i mam liczyć obroty koła czy korby?

Sprawdziłem masz tam w koszu jedną tabele po lewej rozmiar koła znajdź swój, u góry szerokość siewnika w ten sposób odczytasz ilość obrotów, (korbe zakładasz na koło więc ilość obrotów korby jest równa ilości obrotów koła)a pod tabelą znajdziesz liczbę przez którą mnożysz uzyskaną wagę ziarna(u mnie x40) i masz ilość kg\ha, a ziarna nie syp na folie tylko lejki wypnij i rynny załóż, te blachy osłonowe wsuwasz pod wylot ziarna, to ułatwia sprawę.

PS. masz rozstaw co 12 cm? ja mam 15 graczek co 15 cm co daje mi 2,25 ale mam jeszcze miejsce na 2 graczki, może masz jakieś używane na zbyciu to bym se poszerzył do 2,55

Byłem sprawdzić tabele w mojej amazonce D5, wg. niej dla tych parametrów, które podałeś tj. koło 4.00-16 i szer. 2,5 musisz wykonać 50 obrotów, a ilość ziarna pomnożyć przez 40, uzyskujesz w ten sposób iloś ziarna na hektar. Weź jadnak pod uwagę, że masz amazona D7 special II.

Edytowany przez Driver33, 16 styczeń 2011 - 11:16.

• 0

#8 malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 13:59

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 ja mam d7 specjal 2 ,tylko że 3 metrowego i instrukcję po szkobsku, jak chcesz to mogę ci zrobić skana strony, na 2,5 metra chyba też tam jest jak powinno się kręcić
  • 0

#9 Marek69

Marek69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 17:40

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 Ja korbę wkładam do skrzyni przekładniowej i tam kręcę. Rozstaw redlic mam co 12cm i nie mam na zbyciu żadnej. Dziękuję za wskazówki i już sobie powinienem poradzić, w razie kłopotów będę pisał. Dziekuje
  • 0

#10 malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 18:31

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 zakładając korbę na skrzynię obliczenia z obwodem koła itp nic nie dadzą, obroty korby i kół będą inne
  • 0

#11 Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 19:20

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 Zawsze liczy się obroty koła a nie korby i obwód i rozmiar koła ma zasadnicze znaczenie.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#12 malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 23:57

Próba kręcona w siewniku amazone D7 special II typ 25 jak ma się instrukcję i umie czytać to liczy się obroty korby :)
  • 0

Dodaj odpowiedź