Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2054 i 2056

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:52

John Deere 2054 i 2056 nigdzie na af nie moge znaleźć rzetelnej opini na temat tych dwóch modeli ;p zastanawiam sie nad kupnem i chciałbym dowiedziec sie coś na ich temat ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2054 i 2056 Dzisiaj, 01:40
  •  

#2 Share imi

imi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 09:58

John Deere 2054 i 2056 witam posiadam jd 2056. i posiadam go już 6 sezonów i jak narazie nic złego na jego temat nie moge powiedzieć.polecam go tylko jedną rzecz bym w nim zmienił czyli dał bym jemu szersze kapcie z przodu

#3 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 16 styczeń 2011 - 11:10

John Deere 2054 i 2056 dziękuje bardzo Imi ;) Twój 2056 jaką ma moc?? z tego co wiem to 2054 ma 188 km. Mam kilka pytan do CIebie jeśli można:
1. sprowadzałeś go czy kupiony od właściciela z kraju ??
2. jak z częściami do niego, czy w serwisie john deera mają wszystkie części dostępne ??
3. jaką ma wydajność załóżmy w plonie ok 6-7t pszenżyta czy pszenicy??
na razie tylko tyle pytań xD

Teraz najmuje kombajniste z kombajnem john deere 1072, lecz to jest już stara wersja i mało wydajna ;) chciałbym kupić 2056 na swoje 20h + usługi ;)

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 styczeń 2011 - 18:42

John Deere 2054 i 2056 nie boisz się ze to będzie zbyt duża maszyna? z tego co chłopaki pisali taki kombajn może walnąć 15ton pszenicy na godzinę, zalecają też hedery ponad 5m - to już jest kloc.
U mnie raz przyjechał na usługę facet właśnie 2056 - to była masakra - mieliśmy wtedy przyczepy tylko 4 tonówki - jak przystało na gospodarstwo 30ha.
Miał problem aby trafić zbożem z rury w przyczepę, zasuwał sakramencko - skosił nam 2.5ha jęczmienia na godzinę czyli gdzieś tak w okolicy tych 15ton
Marudził chłopak strasznie ze kawałki malutkie jak on ma robić. Na kolejny sezon już nie przyjechał.
Wydaje mi się ze w moich realiach byłby to za duży kombajn. Nie boisz się ze się zasypiesz? czym odbierasz zboże, czym ładujesz do magazynu?
Nie sztuka bowiem skosić ale to trzeba jeszcze przewieźć i gdzieś szybko przeładować na magazyn

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 16 styczeń 2011 - 19:23

John Deere 2054 i 2056 Yacenty u mnie w okolicy jest john deere 1550 ale nie wiem czy wts czy też cws, jest też claas tucano 320 i one obrabiają całą okolice ;) i jakoś sobie radzą ;d ja osobiście przyczepą wjeżdzam do magazynu i szybko kiprujemy a drugim ciągnikiem zgarnujemy na kupe;p nie boje sie też z tego powodu, iż wszyscy raczej mamy areał niedaleko naszego gospodarstwa wiec mysle że nie powinno być problemu z transportem nawet ciągnikiem typu c-380 o wolnej skrzyni ;) jest też u mnie w miejscowości rolnik co posiada 70 h w jednym kawałku i kombajn najmuje i licze że z tego względu że jesteśmy z jednej miejscowości przyjdzie do mnie prosić o usługe ;) myśle że nie powinno być problemu o którym wspomniałeś, ale dzięki wielkie, że powiedziałeś mi o tym. Przemysle wszystko i zastanowie sie tak dokładnie. Dzięki wielkie;]

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 styczeń 2011 - 19:44

John Deere 2054 i 2056 każdy aspekt trzeba brać pod uwagę, niestety my nie mamy kombajnu i kilka razy różne dziwne wynalazki do nas przyjeżdżały, kto przyjechał na wieś większym kombajnem to miał problem bo generalnie większość u nas na wsi nie jest w stanie tego odebrać, w wielu miejscach są też problemy jak wjechać kombajnem na pole bo mostki i dróżki ciasne - wtedy każdy cm ma znaczenie :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#7 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 16 styczeń 2011 - 20:19

John Deere 2054 i 2056 Na chwile obecną najmujemy kombajn, również johna 1072 z hederem 4,2 ;p ale chciałbym kupić dla siebie głównie w celach zarobkowych i chciałbym takiego z hederem 4.8 to maksimum, aby zmieścić sie w rózne zakamarki wsi ;) myśle że skoro 1550 wts daje rade to i 2054 bedzie w sam raz, a o nowym kombajnie nie myśle póki co ;] dzieki za rade i pozdrawiam ;p

#8 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:38

John Deere 2054 i 2056 z takim hederem to moze 1085 lub jakis z seri 11xx

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 17 styczeń 2011 - 08:28

John Deere 2054 i 2056 izyzdor , przecież ten model 2054 nie jest taki duży wcale ;) byłem w niemczech i przy tych modelach to przeważały hedery 4.5 do maksimum 5 m ;p duże to są modele 5064 i 2066, to już heder rzędu 6 m minimum ;) powiedzcie mi tylko jedną rzecz panowie. Jak byłem w niemczech to ten właśnie model 2054 stał z 97' za 200 000 netto, a 1450 cws z 2002 roku z mniejszym ,,przebiegiem'' kosztował mniej ;) zauważyłem pewną prawidłowość a mianowicie że ta seria 20XX jest droga, czy to świadczy o tym że jest solidna??? :> jak myślicie :)

#10 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 11:25

John Deere 2054 i 2056 jak sie nie myke to 1450 i 1550 sa produkowane w Brazyki i jamkoscia odbiegaja od made in Germany
ogolnie JD jest malo awaryjna maszyna i dobrze wykonana a im starsze tym lepsze, jesli trafisz w b. dobrym stanie to posluzy Ci lata

Polska B

#11 Share imi

imi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 14:55

John Deere 2054 i 2056

dziękuje bardzo Imi ;) Twój 2056 jaką ma moc?? z tego co wiem to 2054 ma 188 km. Mam kilka pytan do CIebie jeśli można:
1. sprowadzałeś go czy kupiony od właściciela z kraju ??
2. jak z częściami do niego, czy w serwisie john deera mają wszystkie części dostępne ??
3. jaką ma wydajność załóżmy w plonie ok 6-7t pszenżyta czy pszenicy??
na razie tylko tyle pytań xD

Teraz najmuje kombajniste z kombajnem john deere 1072, lecz to jest już stara wersja i mało wydajna ;) chciałbym kupić 2056 na swoje 20h + usługi ;)

1. kombajn przyjechał do mnie prosto z niemiec z przebiegiem 145o na młocarni i 1800 na silniku i ok 2200haale dokładnie nie pamiętam
2. z częściami nie ma żadnych kłopotóww razie czego jak nie ma na magazynie w polsce to w 24 godziny są
3. powiem tak u siebie jak robie to kosze sobie wolno to ok 1,3-1,5ha a jak jade gdzieś usługowo to 2-2,5 ha ale to też dużo zależy od pola bo czasem robie tylko 1 ha

#12 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 17 styczeń 2011 - 17:40

John Deere 2054 i 2056

jak sie nie myke to 1450 i 1550 sa produkowane w Brazyki i jamkoscia odbiegaja od made in Germany
ogolnie JD jest malo awaryjna maszyna i dobrze wykonana a im starsze tym lepsze, jesli trafisz w b. dobrym stanie to posluzy Ci lata

Tak zgadzam sie całkowicie ;) dlatego właśnie nie chce kupić 1450 lub 1550 cws czy też wts z tego względu że są produkowane w brazylii. Nie ważnie gdzie kombajn jest składany ale w jaki sposób jest to uczynione i z jakiego materiału- myśle tak ponieważ byłem dzisiaj u faceta co ma 1450 cws i narzeka, mówi że nie ma ogólnie problemu z poważnymi awariami ale ciągle sie cos urywa, pęka ;) w tym roku pękły my jakiej zawiasy na ramie gdzie leży silnik i mówi że 2 dni naprawiali ( wiadomo zanim silnik wyjęli i usunęli pęknięcie minęło sporo czasu ). Mówi też ze pękają wytrząsacze itp itp . Dlatego też właśnie zainteresowałem sie john deerem Made In Germany....

1. kombajn przyjechał do mnie prosto z niemiec z przebiegiem 145o na młocarni i 1800 na silniku i ok 2200haale dokładnie nie pamiętam
2. z częściami nie ma żadnych kłopotóww razie czego jak nie ma na magazynie w polsce to w 24 godziny są
3. powiem tak u siebie jak robie to kosze sobie wolno to ok 1,3-1,5ha a jak jade gdzieś usługowo to 2-2,5 ha ale to też dużo zależy od pola bo czasem robie tylko 1 ha

No właśnie , bo ja słyszałem że z niemiec są najlepsze, a że z Francji to już nie to samo ;) powiedz mi jeszcze tylko na co zwracałeś główną uwage kupując kombajn ?? na jakie elementy robocze należy zwrócic najbardziej uwage??? niech wszyscy wypowiedzą sie na ten temat ;)

#13 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 16:04

John Deere 2054 i 2056 oczywiscie serducho
poza tym elementy tnace, pasy, stan sit, podsiewaczy, luz na wytrzasaczach, czy nie spawany no i stan ogolny i wizualny

Polska B

#14 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:37

John Deere 2054 i 2056 a myśle ze z tym nie bedzie problemu ;P ojciec mój 20 lat miał bizona to wie co i jak powinno działaś, to myśle ze zdiagnozuje najważniejsze elementy robocze nawet johna ;p ale taka jest też prawda, że stan wizualny dużo mówi o stanie technicznym , czyż nie??: >

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów