AllesKamilKlar

John Deere 2054 i 2056

Polecane posty

nigdzie na af nie moge znaleźć rzetelnej opini na temat tych dwóch modeli ;p zastanawiam sie nad kupnem i chciałbym dowiedziec sie coś na ich temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

witam posiadam jd 2056. i posiadam go już 6 sezonów i jak narazie nic złego na jego temat nie moge powiedzieć.polecam go tylko jedną rzecz bym w nim zmienił czyli dał bym jemu szersze kapcie z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo Imi ;) Twój 2056 jaką ma moc?? z tego co wiem to 2054 ma 188 km. Mam kilka pytan do CIebie jeśli można:

1. sprowadzałeś go czy kupiony od właściciela z kraju ??

2. jak z częściami do niego, czy w serwisie john deera mają wszystkie części dostępne ??

3. jaką ma wydajność załóżmy w plonie ok 6-7t pszenżyta czy pszenicy??

na razie tylko tyle pytań xD

 

Teraz najmuje kombajniste z kombajnem john deere 1072, lecz to jest już stara wersja i mało wydajna ;) chciałbym kupić 2056 na swoje 20h + usługi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

nie boisz się ze to będzie zbyt duża maszyna? z tego co chłopaki pisali taki kombajn może walnąć 15ton pszenicy na godzinę, zalecają też hedery ponad 5m - to już jest kloc.

U mnie raz przyjechał na usługę facet właśnie 2056 - to była masakra - mieliśmy wtedy przyczepy tylko 4 tonówki - jak przystało na gospodarstwo 30ha.

Miał problem aby trafić zbożem z rury w przyczepę, zasuwał sakramencko - skosił nam 2.5ha jęczmienia na godzinę czyli gdzieś tak w okolicy tych 15ton

Marudził chłopak strasznie ze kawałki malutkie jak on ma robić. Na kolejny sezon już nie przyjechał.

Wydaje mi się ze w moich realiach byłby to za duży kombajn. Nie boisz się ze się zasypiesz? czym odbierasz zboże, czym ładujesz do magazynu?

Nie sztuka bowiem skosić ale to trzeba jeszcze przewieźć i gdzieś szybko przeładować na magazyn


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yacenty u mnie w okolicy jest john deere 1550 ale nie wiem czy wts czy też cws, jest też claas tucano 320 i one obrabiają całą okolice ;) i jakoś sobie radzą ;d ja osobiście przyczepą wjeżdzam do magazynu i szybko kiprujemy a drugim ciągnikiem zgarnujemy na kupe;p nie boje sie też z tego powodu, iż wszyscy raczej mamy areał niedaleko naszego gospodarstwa wiec mysle że nie powinno być problemu z transportem nawet ciągnikiem typu c-380 o wolnej skrzyni ;) jest też u mnie w miejscowości rolnik co posiada 70 h w jednym kawałku i kombajn najmuje i licze że z tego względu że jesteśmy z jednej miejscowości przyjdzie do mnie prosić o usługe ;) myśle że nie powinno być problemu o którym wspomniałeś, ale dzięki wielkie, że powiedziałeś mi o tym. Przemysle wszystko i zastanowie sie tak dokładnie. Dzięki wielkie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

każdy aspekt trzeba brać pod uwagę, niestety my nie mamy kombajnu i kilka razy różne dziwne wynalazki do nas przyjeżdżały, kto przyjechał na wieś większym kombajnem to miał problem bo generalnie większość u nas na wsi nie jest w stanie tego odebrać, w wielu miejscach są też problemy jak wjechać kombajnem na pole bo mostki i dróżki ciasne - wtedy każdy cm ma znaczenie :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną najmujemy kombajn, również johna 1072 z hederem 4,2 ;p ale chciałbym kupić dla siebie głównie w celach zarobkowych i chciałbym takiego z hederem 4.8 to maksimum, aby zmieścić sie w rózne zakamarki wsi ;) myśle że skoro 1550 wts daje rade to i 2054 bedzie w sam raz, a o nowym kombajnie nie myśle póki co ;] dzieki za rade i pozdrawiam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

z takim hederem to moze 1085 lub jakis z seri 11xx


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

izyzdor , przecież ten model 2054 nie jest taki duży wcale ;) byłem w niemczech i przy tych modelach to przeważały hedery 4.5 do maksimum 5 m ;p duże to są modele 5064 i 2066, to już heder rzędu 6 m minimum ;) powiedzcie mi tylko jedną rzecz panowie. Jak byłem w niemczech to ten właśnie model 2054 stał z 97' za 200 000 netto, a 1450 cws z 2002 roku z mniejszym ,,przebiegiem'' kosztował mniej ;) zauważyłem pewną prawidłowość a mianowicie że ta seria 20XX jest droga, czy to świadczy o tym że jest solidna??? :> jak myślicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jak sie nie myke to 1450 i 1550 sa produkowane w Brazyki i jamkoscia odbiegaja od made in Germany

ogolnie JD jest malo awaryjna maszyna i dobrze wykonana a im starsze tym lepsze, jesli trafisz w b. dobrym stanie to posluzy Ci lata


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

dziękuje bardzo Imi ;) Twój 2056 jaką ma moc?? z tego co wiem to 2054 ma 188 km. Mam kilka pytan do CIebie jeśli można:

1. sprowadzałeś go czy kupiony od właściciela z kraju ??

2. jak z częściami do niego, czy w serwisie john deera mają wszystkie części dostępne ??

3. jaką ma wydajność załóżmy w plonie ok 6-7t pszenżyta czy pszenicy??

na razie tylko tyle pytań xD

 

Teraz najmuje kombajniste z kombajnem john deere 1072, lecz to jest już stara wersja i mało wydajna ;) chciałbym kupić 2056 na swoje 20h + usługi ;)

1. kombajn przyjechał do mnie prosto z niemiec z przebiegiem 145o na młocarni i 1800 na silniku i ok 2200haale dokładnie nie pamiętam

2. z częściami nie ma żadnych kłopotóww razie czego jak nie ma na magazynie w polsce to w 24 godziny są

3. powiem tak u siebie jak robie to kosze sobie wolno to ok 1,3-1,5ha a jak jade gdzieś usługowo to 2-2,5 ha ale to też dużo zależy od pola bo czasem robie tylko 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie myke to 1450 i 1550 sa produkowane w Brazyki i jamkoscia odbiegaja od made in Germany

ogolnie JD jest malo awaryjna maszyna i dobrze wykonana a im starsze tym lepsze, jesli trafisz w b. dobrym stanie to posluzy Ci lata

 

 

Tak zgadzam sie całkowicie ;) dlatego właśnie nie chce kupić 1450 lub 1550 cws czy też wts z tego względu że są produkowane w brazylii. Nie ważnie gdzie kombajn jest składany ale w jaki sposób jest to uczynione i z jakiego materiału- myśle tak ponieważ byłem dzisiaj u faceta co ma 1450 cws i narzeka, mówi że nie ma ogólnie problemu z poważnymi awariami ale ciągle sie cos urywa, pęka ;) w tym roku pękły my jakiej zawiasy na ramie gdzie leży silnik i mówi że 2 dni naprawiali ( wiadomo zanim silnik wyjęli i usunęli pęknięcie minęło sporo czasu ). Mówi też ze pękają wytrząsacze itp itp . Dlatego też właśnie zainteresowałem sie john deerem Made In Germany....

 

1. kombajn przyjechał do mnie prosto z niemiec z przebiegiem 145o na młocarni i 1800 na silniku i ok 2200haale dokładnie nie pamiętam

2. z częściami nie ma żadnych kłopotóww razie czego jak nie ma na magazynie w polsce to w 24 godziny są

3. powiem tak u siebie jak robie to kosze sobie wolno to ok 1,3-1,5ha a jak jade gdzieś usługowo to 2-2,5 ha ale to też dużo zależy od pola bo czasem robie tylko 1 ha

 

No właśnie , bo ja słyszałem że z niemiec są najlepsze, a że z Francji to już nie to samo ;) powiedz mi jeszcze tylko na co zwracałeś główną uwage kupując kombajn ?? na jakie elementy robocze należy zwrócic najbardziej uwage??? niech wszyscy wypowiedzą sie na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

oczywiscie serducho

poza tym elementy tnace, pasy, stan sit, podsiewaczy, luz na wytrzasaczach, czy nie spawany no i stan ogolny i wizualny


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a myśle ze z tym nie bedzie problemu ;P ojciec mój 20 lat miał bizona to wie co i jak powinno działaś, to myśle ze zdiagnozuje najważniejsze elementy robocze nawet johna ;p ale taka jest też prawda, że stan wizualny dużo mówi o stanie technicznym , czyż nie??: >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielkow    0
Dnia 16.01.2011 o 09:58, imi napisał:

witam posiadam jd 2056. i posiadam go już 6 sezonów i jak narazie nic złego na jego temat nie moge powiedzieć.polecam go tylko jedną rzecz bym w nim zmienił czyli dał bym jemu szersze kapcie z przodu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Kupiłem kombajn john deere 2054 w nim jest zamontowany silnik,o oznaczeniu ( 6068HZ-001) może ktoś rozszyfruje ile on osiąga mocy-jest zamontowany interkuler .Czy wszystkie modele z seri 20xx miały montowane interkulery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Czy wymiana uszczelnień na wariatorze młocarni john deere 2054 jest jakaś problematyczna ? Potrzeba jakiś przyrządów -ściągaczy ? Proszę o wskazówki-porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

wymiana jest prosta odkręcasz przewód hydrauliczny pózniej tą kwadratowa nakrętke i wyciągasz cały tłok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
38 minut temu, ralf napisał:

wymiana jest prosta odkręcasz przewód hydrauliczny pózniej tą kwadratowa nakrętke i wyciągasz cały tłok

 

Koła talerzowego tego pierwszego nie zdejma śię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Może mi ktoś wytłumaczyć do czego służy,ten zegar który jest przy podłodze, z prawej strony pedałów hamulców .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
Dnia 8.06.2021 o 21:00, ralf napisał:

wymiana jest prosta odkręcasz przewód hydrauliczny pózniej tą kwadratowa nakrętke i wyciągasz cały tłok

 

Ta przekładnia przy gardzieli do której podpina się wałek od hedera,powinna mieć taki skok jałowy,prawo-lewo ? To znaczy jak pokręcam za pas ,to za chwilę się poruszy podajnik w gardzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj