Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepisy budowlane

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 12:17

Przepisy budowlane wredna literówka, oczywiście "dobudówka"

Witam, na pewno wielu z was stawiało oborę bądź jakieś inne budynki więc, mam zamiar dostawić do obecnej obory przybudówkę. Będzie to budynek ok. 180m2 i na jego budowę chce wykorzystać środki z MR więc na pewno niezbędne będą mi do tego plany i odpowiednie pozwolenia. I tu moje pytanie bo gdy byłby to oddzielny budynek to sprawa prosta, kupić plan i załatwić resztę. Może wie ktoś jak to się ma w stosunku do tego co ja planuje, trzeba wynająć firmę projektową która sporządzi projekt tego co stoi i tego co chcę czy może wystarczy projekt samej przybudówki. Poza tym jak ktoś jest w temacie to mógł by taką zgrubną drogę załatwiania formalności przedstawić.

Edytowany przez lukaskurp, 15 styczeń 2011 - 15:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepisy budowlane Dzisiaj, 05:59
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 15 styczeń 2011 - 16:44

Przepisy budowlane oprócz projektu będziesz potrzebował z gminy decyzję o warunkach zabudowy.

#3 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 15 styczeń 2011 - 17:44

Przepisy budowlane

oprócz projektu będziesz potrzebował z gminy decyzję o warunkach zabudowy.

Najpierw musisz wystąpić do gminy z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy.Otrzymasz go po ok.2tyg.Potem (lub równolegle)robisz projekt budowlany.Po otrzymaniu decyzji o warunkach zabudowy składasz wniosek do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.Na decyzję czekasz ok. 1mies.Potem możesz budować.To tak w skrócie.Poza tym musisz uwzględnić czas na uprawomocnienie obu decyzji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 15 styczeń 2011 - 17:48

Przepisy budowlane Nie jest to trudne ale napewno pracochłonne. Tak jak powyżej, warunki zabudowy z gminy jako podstawa, ale do tego potrzebujesz mapę (nie musi być do celów projektowych).
Kolejna sprawa to znajdź architekta na własną rękę lub w wydziale budownictwa poproś o namiar na taką osobę (dobrze mieć taką osobę z polecenia gdyż często jest trochę taniej a do tego każdy błąd jest do sforsowania bez dodatkowych kosztów, bo zdarza się).
Jeśli nie masz projektu starej obory to będzie ci musiał architekt zrobić inwentaryzację, a potem dorysuje taką część i tyle budynku ile będzie Ci potrzebne.
A teraz kilka kosztów z moich regionów czyli woj. lubelskie:

-warunki zabudowy - bezpłatnie
-mapa do warunków zabudowy 30 zł i za każdą następną 3,6zł
-mapy do celów projektowych od 150-450zł (zależy od wielkości działki i czy dany teren takie mapy posiada w geodezji)
-inwentaryzacja ok 600zł
-projekt z dobudowaną częścią ok 800 zł, może być drożej jeśli projekt będzie zawierał instalacjuę elektryczną i wodną (ok 200 za instalację)
-kierownik budowy od 1000 do 1500zł

Uważam, że tanio nie jest więc jeśli mieszkasz w lesie i nie potrzebujesz wcześniej projektu( nie masz życzliwych sąsiadów którzy by łaskawie donieśli władzom o pracach budowlanych i/lub nie robisz dobudowy na wniosek ) to taniej będzie dobudować oborę a potem zrobić samą inwentaryzację. Zaoszczędzisz w ten sposób przynajmniej 2000zł.

Edytowany przez LeonOr, 15 styczeń 2011 - 17:51.

KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#5 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 17:57

Przepisy budowlane mapa do celów projektowych 1:500 to jak się nie mylę nie 150 a 30zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:37

Przepisy budowlane Jak wcześniej wspomniałem wpisałem tą modernizacje w Młodego Rolnika, co prawda mieszkam na odludziu, ale jeżeli cenowo mnie to nie zje to postaram się pełną ścieżką te formalności przejść bo zawsze ktoś życzliwy może się znaleźć.
zapowiada się wiosenne pielgrzymowanie hmm.
dzięki za orientacyjne ceny, nie przedstawia się to tak szaro

#7 Share pioter1222

pioter1222

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 25 postów
  • Zainteresowania:mechanika,rolnictwo...

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:00

Przepisy budowlane Z tymi dobudówkami to tak jest wujek za garaż 180m2 za plan zapłacił 1000zł a my jak dostawialiśmy do domu 40m2 to 4000zł. :mellow:

Edytowany przez pioter1222, 15 styczeń 2011 - 20:01.

Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

#8 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:52

Przepisy budowlane Przykładowo, jeśli zacznę budowę budynku bez pozwolenia i innych wymaganych papierów to jak tylko zakończę, to mogę już robić inwentaryzację?

#9 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 16 styczeń 2011 - 11:40

Przepisy budowlane Ja przechodziłem dwa lata temu formalności w sprawie dobudówki budynku inwentarskiego i w lecie rozbudowę domu mieszkalnego i nie widzę różnicy w formalnościach. W obu przypadkach ta sama ścieżka po urzędach.

Inwentaryzację radzę robić tylko w przypadku wcześniejszej samowoli lub bardzo starych budynków które widnieją na mapach ale nie są sprecyzowane ich funkcje (mieszkanie lub gospodarczy), jeśli budynki wcześniej były budowane z planami i jest do nich dostęp poprzez własne zasoby lub archiwum wydziału budownictwa, to lepiej rozbudować korzystając z przeróbek.

Ceny które podałem we wcześniejszym poście mogą się różnić, gdyż ja korzystam z własnych rozwiązań i kontaktów. Mapy, różne skale i różne przeznaczenia więc i cena (w moim przypadku ta za 30 zł nie mogła służyć do celów projektowych, tylko do zgłoszenia).

Jak robiłem mapę pod sadzawkę to 2500 zapłaciłem bo teren był kilku hektarowy i geodeta musiał wytyczyć na miejscu działkę i nanieść poziomy i rowy.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 22:36

Przepisy budowlane Dzięki za odpowiedź. Właśnie trochę jest na samowolę i chcemy to jakoś uregulować prawnie, żeby już było wszystko dobrze, jak będziemy się przymierzać do budowy chlewni.