Skocz do zawartości

Zdjęcie

belarus 820.3 czy farmer 8244

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 styczeń 2011 - 15:31

jak u nas orali na ciężkiej ziemii oboma ciągnikami to belarus sobie dużo lepiej radził ;p natomiast na lekkiej nie było znacznej róznicy ;) i belarus napewno mniej pali ;)

Farmery też mają silniki MMZ, chyba że chodzi o model z silnikiem Johna Deere. I szczerze gdybym miał wybierać to z pewnością z silnikiem Johna. Twierdzisz inaczej? Spalanie to nie jedyny czynnik świadczący o silniku.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
belarus 820.3 czy farmer 8244 Dzisiaj, 17:37
  •  

#22 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 17 styczeń 2011 - 15:34

belarus 820.3 czy farmer 8244 nikita bennet taki z ciebie obszarowiec ze sekundy liczysz-bez przesady , ładnie gadasz i masz racje z tym rewersem ale teorja swoje i zycie swoje i nie jest z tym tak pięknie wiec czasem moze lepiej ze 100 godzin w roku pomachać ręką i zaoszczedzić 50 tys tym bardziej ze ciągnik bedzie mało pracował.

#23 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 styczeń 2011 - 15:47

belarus 820.3 czy farmer 8244 Pracując jako rolnik ciężko znaleźć czas wolny, zawsze jest coś do pracy. Więc argument rewersu w ciągniku uważam za obowiązkowy w pracy w TURem. Nawet w razie gdy musimy sporo dopłacić. Ale warto.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#24 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 styczeń 2011 - 16:00

nikita bennet taki z ciebie obszarowiec ze sekundy liczysz-bez przesady , ładnie gadasz i masz racje z tym rewersem ale teorja swoje i zycie swoje i nie jest z tym tak pięknie wiec czasem moze lepiej ze 100 godzin w roku pomachać ręką i zaoszczedzić 50 tys tym bardziej ze ciągnik bedzie mało pracował.

tylko nie obszarowiec!!!
Na sprzętach jeździłem u ludzi za granicą stąd wiem jaka jest różnica. Sam zrezygnowałem z NH z elektrohydraulicznym rewersem bo nie brałem TURa gdyż zrezygnowałem ze zwierzaczków. Dlatego też wziąłem MTZta bo do pola jest wg mnie lepszy. Liczy się czas i pieniądz, życie to nie ciągły zapieprz od zmroku do zmroku. Popatrz na powody dla ktorych ludzie biorą zachodnie maszyny - wygoda, oszczędność czasu w polu i przy naprawach bo mniej się psują ponoć. A najważniejsze - po 10godzinach orki człowiek jeszcze może pocieszyć się z dzieciaków czy zając innym hobby.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#25 Share tomal17

tomal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo spawalnictwo motoryzacja

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:19

belarus 820.3 czy farmer 8244 a których dilerów bialorusa proponujecie bo mam zamiar kupic nowa maszyne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 30 styczeń 2012 - 08:36

belarus 820.3 czy farmer 8244 Panowie moim zdaniem farmer jest lepszy od belarusa bo jest skonstruowany na lepszych podzespołach skrzynia jest niezsynchronizowana a w farmerze jest zsynchronizowana belarus nie posiada rewersa a farmer tak, ma to duże znaczenie w turze od wajchowania bez przerwy mogła by odpaść ręka jest tam 12biegów do przodu i 12 do tyłu a w belarusie to Liczba biegów przód/ tył 18/4. Ma większy wydatek pompy bo 55 dm3/min silnik jest taki sam jak w belarusie więc jak belarus może mniej palić od farmera z kolei podzespoły są firmy Carraro które są montowane w takich ciągnikach jak (deutz fahr, same) i innych przedni most w farmerze jest załączany elektrohydrauliczne a w belarusie jest mechanicznie belarus jest tańszy ale nie ma w nim żadnego komfortu a w farmerze który kosztuje troszkę więcej niż 100tyś jest i komfort i wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny ciągnika ja mam farmera już 5 rok i jakoś nie narzekam kabina jest lepiej wyciszona jak w belarusie no i jest na lepszych podzespołach w dzisiejszych czasach liczy się gdy kupujemy ciągnik jak i z czego jest zrobiony ale także i wygląd. W Sokółce produkują także farmery z silnikiem John Deere więc sami wiecie jakie są te silniki są dobre a z tym silnikiem farmer jest lepszy od belarusa belarus jest przy nim słabym traktorem ta firma ma wiele wersji tego ciągnika więc jest co wybrać jeśli miałbym kupować ciągnik i wybierać miedzy belarusem a farmerem wybrałbym farmera. Naprawdę go polecam tym którzy chcą by ten ciągnik dłużej pochodził niż belarus

#27 Share Mrhyde24

Mrhyde24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 01:00

belarus 820.3 czy farmer 8244 Belarus Posiada zsynchronizowane skrzynie. 14/4. i 16/8. naped jest włazany mechanicznie w 952 np: ale trwa to chwile. w mtz nie ma komfortu. wydaje mi sie że jdnak jest ;-)

#28 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 10:22

belarus 820.3 czy farmer 8244 farmer to nie wypał....krotko i na temat ..sa 3 sztuki w okolicy i wlasciciele o nich dobrego slowa niemowia........

#29 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:15

belarus 820.3 czy farmer 8244 Ja do tura bym polecał belarusa, ja miałem takiego lekko starego 52 no i ładowało się takie ciężary że hej, i powiem ci że do tego dało się przyzwyczaić że ma skrzynię 9/2 a za to był ciężki i miał duży udźwig. Pokupowałem różne zachodnie maszyny no i co, rewers itd. ale porównując skrzynię do belarusa gdzie mamy chyba 1,3,4,5 a na drugim zakresie to 2,6,7,8,9 to powiem ci że przyrównując do mf 3050 gdzie masz 4 biegi na każdym zakresie to belarus mimo że cięższy, starszy i słabszy to dużo lepiej się rozpędzał dodatkowo silnik mmz i super tanie części. Jak bierzesz belarusa jakiegokolwiek to na moście krzyżakowym, jak najszersze gumy no i radziłbym skrzynię 14/4, bo ciut lepiej chodzi. Chociaż jak dla mnie najlepszym belarusem do tura jest 1025.4 z silnikiem mmz i skrzynią 24/12 czyli masz 6 biegów w jednym zakresie bez zmieniania. Coś jak w starszych deutzach, super do transportu takie skrzynie, dodatkowo z półbiegiem mechanicznym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2013 - 19:03

belarus 820.3 czy farmer 8244 warto porownac ceny czesci i eksploatacji farmera i belarusa i niech kazdy wybierze co mu pasuje farmery pekaja i takie tam a belarusy niby ze leje sie znich jak z kranu itp poczytajcie na forum o farmerach i belarusach tylko czytajcie tych co faktycznie je uzytkuja a nie tylko slyszeli od sasiada :rolleyes:

Dodaj odpowiedź