Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 7011 zimny problem

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 14 styczeń 2011 - 23:03

zetor 7011 zimny problem witam , mam problem z zetorem, ponieważ gdy jest silnik zimny to rozrusznik nie umie obrócić wałem , no jakby to powiedzieć coś tam niby kula ale dusi go silnik,jak tylko go poleje dwoma litrami wrzącej wody, ale po GŁOWICACH, to rozrusznik zaczyna kręcić jak nowy, a więc co jest tego przyczyną? jak to naprawić? jest to zetor 7011.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 7011 zimny problem Dzisiaj, 07:13
  •  

#2 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 14 styczeń 2011 - 23:58

zetor 7011 zimny problem też mam podobny problem w 7245.mam nawet planetarny rozrusznik.już przy -10 zaczyna bardzo wolno kręcić,zamontowałem mu grzałkę w blok to pali na dotyk(kręci jak głupi)nawet przy -20.

#3 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 08:34

zetor 7011 zimny problem afizelek ogień do kolektora ssącego :) zapali na dotyk:P , albo ... Zamontować grzałkę tak przed mówca.

#4 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 15 styczeń 2011 - 09:02

zetor 7011 zimny problem Zamontuj grzałke.. nie jest aż tak droga, a warta jakich kolwiek pieniedzy ;) Od kąd mam grzałke.. to w zime odpalić ciągnik przy -25 dla mnie to nie problem :) Kręci wtedy dobrze, i jest już rozgrzany z lekka.Kup sobie Grzałke :)

#5 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 15:00

zetor 7011 zimny problem ok, dziękuję za odpowieź, i tak zrobię, kupie grzałkę i myśle ze bedzie spokoj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 15 styczeń 2011 - 23:00

zetor 7011 zimny problem grzałka swoiom drogom ale niech napisze czy dzieje sie to na silnych mrozach czy na lekkich te silniki spokojnie startowały przy -20 może jest coś związane z kompresją silnika, z doświadczenia wiem że te silniki są cholernie wrażliwe na ustawienie luzów zaworowych, gdy miałem 7211 też nie szło odpalić na mrozie też ledwo kręcił silnikiem, dopiero dobry mechanik powiedział o zaworach, ustawił je okazało się ze sie ciut nie domykały, okiem byś nie widział a kompresja uciekała, silnik ledwo kręcił ale nic nie zaskakiwał, co ciekawe latem tego nie było czuć na mocy też, dopiero potym z ciekawości na -22 chciałem spróbować okazało się że za 3 obrotem złapał, także niby taka pierdołka a potrafi zycie uprzykrzyć, szkoda ze nie ma jak w aucie że jekst hydrauliczna kasacja lózów, sprzydało by sie i był by spokój

#7 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:31

zetor 7011 zimny problem zetorlublin7341
a właśnie zawory mi coś źle brzmią, więc w tym tygodniu to obadam, ale to chyba nie wystarczy luzy poustawiać na zaworach, bo może byc nagar na głowicy, i juz sie nie bedzie domykał zawór, a jeśli to , to trzeba każdą głowicę ściągnąć i czyścić :D dzięki za podpowiedź z tymi zaworami

#8 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 29 październik 2013 - 18:02

zetor 7011 zimny problem witam mam rozebrany silnik od mojego zetora 6711 i związku z tym wpadłem na pomysł aby zamontować w tym silniku grzałkę ale tam nie ma otworu w bloku na grzałkę. Wymyśliłem że przecież mogę zrobić otwór w bloku i tam wstawić grzałkę , co myślicie o takiej przeróbce można tak zrobić

#9 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 30 październik 2013 - 15:51

zetor 7011 zimny problem Witam

Wydaje mi się że w blokach z oryginalnym otworem na grzałkę jest to trochę wzmocnione i wypuszczone na zewnątrz. Ciekawy jestem czy już ktoś próbował wywiercić i czy zdało to egzamin? Najlepiej było by próbować na jakimś zniszczonym bloku nie nadającym się do niczego bo dobrego to szkoda popsuć.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 30 październik 2013 - 19:57

zetor 7011 zimny problem dziękuje za podpowiedz raczej muszę zrezygnować z tego pomysłu bo szkoda bloku . Dziś patrzyłem to mógł by być problem bo nie wiadomo czy ta grzałka zmieściła by się między blokiem a tulejom