robert1226

FARMTRAC 670 DT

Polecane posty

marcinffff    198

Panowie, co prawda jeszcze spalania nie sprawdzałem "pod korek" tegoż silnika ale, miałem ciut ponad pół zbiornika paliwa (ok 60litrów) jeśli wskaźnik dobrze pokazuje i pojechałem na łąke dziś kosić trawe. Skosiłem 5ha w 4 godziny z przekładaniem nożyków itp. no i jakie było moje zdziwienie po skoszeniu że wskaźnik opadł na połowe rezerwy :blink: czyli ponad 45 litrów połknął :o nie chcem tu nikogo odstraszać przed dokonaniem wyboru tegoż ciagnika bo nie chcem mieć problemów ze strony Farmtrac sp.z.O.o że sieję propagandę czy coś, mam szacunek dla serwisu jak i do personelu za podejśćie do klienta przed jak i po zakupie ciągnika, tylko bardzo możliwe jest że po prostu trafił mi się hmm taki jaki jest ten silnik mocny ale no paliwożerny muszę to napisać, nie wiem czym to jest spowodowane ale no moim zdaniem silniki z normami Euro 3 niezależnie czy to Iveco, john deere nawet najoszczędniejszy w plotkach Perkins -spalają więcej paliwa niż starsze jednostki....ach podziękujmy Uni Europejskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

marcinffff nadal ciężko ci pali? Jeśli tak to może to wskazywać, że masz źle ustawiony kąt wtrysku wtedy może ci właśnie gorzej palić i więcej palić (ale w sumie nie aż tyle) może dawkę paliwa ci podkręcili przy okazji i z tąd takie spalanie.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Marcin wlej pod korek spisz motogodziny dokładnie po przecinku i wtedy dokładnie sprawdzisz spalanie bo na wskażniku paliwa nie polegaj on pokazuje orientacyjnie o dokładności do kilu nastu litrów nie ma co marzyć , pierwszy wyjazd w pole to myślałem że nie działa wskażnik kilka godz orki a on pokazuje cały czas pełen ale jak już zejdzie do połowy to leci w dół wskazówka szybko ,miałem 60 3p oszczędny był też ale widzę że 670 mniej spalę rocznie plus T-25 paliwa maksymalne spalanie wyszło mi na 5,50 ha w agregacie 5,3 litra na mtg ok 24 litra paliwa spaliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

marcinffff@. jesteś w błędzie i glupstwa piszesz skąd takie spalanie ,nie psuj opinii FARMTRACA .

 

Po pierwsze w zbiorniku w który wchodzi niecałe 70litrów mogłeś mieć 60 gdy wskaznik był na połowie.

 

Po drugie wiarygodne pomiary można zrobić jedynie zalewając zbiornik pod korek , i w tym przypadku brać wynik z małym % + - .

 

A co do zapalania to masz na 99% żle ustawioną pompę , to znaczy trzeba ją dosunąć lub odsunąć od silnika( ja to już przerabiałem).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Witam, zalałem zbiornik do pełna, skosiłem 5ha w 3 godziny, wróciłem do domu, do zbiornika weszło 36 litrów, co daje 12l/ godzine, obroty silnika 1900, bieg 4, zakres drugi. Pojechałem później z przewracarko, zeszło jedno godzinke spalił 6,5 litra przy obr 1400-1500. Dla przykładu zetor na tym samym kawałeczku w kosiarce nie spalał wiecej jak 16-20 litrów ropy w ciagu 3 godzin nawet gdy było mokro, a tu suchutko. Więcej nie będe pisał na forum, nie chcem psuć reklamy dla Farmtraca, oprócz tego silnika jest BARDZO DOBRZE. pozdrawiam

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ależ pisz .

 

Kurcze nie ma co siedziec cicho skoro co jest nie tak ;) a jesli firma farmtrrac tak sie przejmuje tym co piszą o jej produktach użytkownicy , to niech w końcu doprowadzi sprawę naprawy silnika w twoim FT do końca <_<

Jesli coś nie gra to przeciez nie będziesz mydlił oczu ludziom ze wszystko jest ok. po to są takie fora zeby sie dowiedziec wiedszy praktycznej o ciągniku a nie tylko teoretycznej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam, zalałem zbiornik do pełna, skosiłem 5ha w 3 godziny, wróciłem do domu, do zbiornika weszło 36 litrów, co daje 12l/ godzine, obroty silnika 1900, bieg 4, zakres drugi. Pojechałem później z przewracarko, zeszło jedno godzinke spalił 6,5 litra przy obr 1400-1500. Dla przykładu zetor na tym samym kawałeczku w kosiarce nie spalał wiecej jak 16-20 litrów ropy w ciagu 3 godzin nawet gdy było mokro, a tu suchutko. Więcej nie będe pisał na forum, nie chcem psuć reklamy dla Farmtraca, oprócz tego silnika jest BARDZO DOBRZE. pozdrawiam

 

Ja na Twoim miejscu bym tak serwisowi wiercił w brzuchu aż by Ci ciągnik wymienili, tyle napraw zrobili i nadal jest nie tak. Na Twoim miejscu bym nauczył się nr serwisu na pamięć i męczył tak długo aż to naprawią. Kupiłeś nowy ciągnik żeby pracował długo i bezawaryjnie a jest zupełnie inaczej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Witam, zalałem zbiornik do pełna, skosiłem 5ha w 3 godziny, wróciłem do domu, do zbiornika weszło 36 litrów, co daje 12l/ godzine, obroty silnika 1900, bieg 4, zakres drugi. Pojechałem później z przewracarko, zeszło jedno godzinke spalił 6,5 litra przy obr 1400-1500. Dla przykładu zetor na tym samym kawałeczku w kosiarce nie spalał wiecej jak 16-20 litrów ropy w ciagu 3 godzin nawet gdy było mokro, a tu suchutko. Więcej nie będe pisał na forum, nie chcem psuć reklamy dla Farmtraca, oprócz tego silnika jest BARDZO DOBRZE. pozdrawiam

 

To faktycznie nie mało ; mój przed naprawą pompy też trochę więcej palił , ale teraz w tym co mierzyłem to; prasa zwijająca mi wyszło 3.5 l/mtg,a w przewracaniu i grabieniu siana 2.5l/mtg to jest pomiar z przejazdami w samej robocie może być jakaś różnica .

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

pawlus224

filmik z kosiarką w akcji wstawiłem na youtube, wpisz Farmtrac 670 , ale będe musiał ten filmik przerobić, bo można kark ukręcić :P

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Panowie mam pytanko bo nie wiem czy jest dobrze. Czy to normalne, że gdy silnik jest jeszcze zimny, włączone jest ssanie automatyczne(czerwony kabelek) to silnik wykazuje zdecydowanie niższą moc niż bez ssania??? Bo na zimnym silniku to za chiny ludowe nie da rady go rozpędzić na drodze, chyba się "zalewa" silnik paliwem, po zdjęciu kabelka silnik jest niczym rakieta na zimnym jak i gorącym silniku...napiszcie bo nie wiem czy tak ma być :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam u mnie nie widzę różnicy zimny czy ciepły moc ma zawsze nigdy nie zdejmowałem tego kabelka ,no staram się od razy na zimnym nie dawać mu po gazie pierwsze minuty spokojnie ,ciekawe po jakim czasie zamyka się to ssanie chyba działa to na zasadzie jak iglica w skuterkach po odpaleniu prąd idzie na tą cewke i zamyka ssanie po kilkadziesiąt sekundach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

No dzięki Marian, będe ponownie wzywał serwis :lol: na przegląd ciągniczek czeka bo nastukałem 65mth a nie można 70 przekroczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Przydałby się manualny wyłącznik prądu z tego kabelka :) wtedy zaraz po uruchomieniu odłączałbyś prąd i git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tylko kolego co ja rozumiem tam prąd musi być cały czas, zimny to elektrozawór jest otwarty i dostaje dodatkową dawkę paliwa po odpaleniu prąd dochodzący tam stopniowo wypycha iglicę i zamyka dopływ paliwa ,jak byś odłączył kabelek zawór by się otworzył i paliwo by się lało ,a może jesteś większy spec i masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Tylko kolego co ja rozumiem tam prąd musi być cały czas, zimny to elektrozawór jest otwarty i dostaje dodatkową dawkę paliwa po odpaleniu prąd dochodzący tam stopniowo wypycha iglicę i zamyka dopływ paliwa ,jak byś odłączył kabelek zawór by się otworzył i paliwo by się lało ,a może jesteś większy spec i masz racje

 

I tu kolego jesteś w błędzie , prąd w tym kabelku jest tylko na zimnym silniku gdy silnik ma temperature ok 50 stopni to jest prąd odcinany ; ja mam cały czas ten przewód zdięty i jest ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No masz dłużej ten ciągnik to już rozgryzłeś tą pompę wtryskową ja myślałem że jak w motorach jest po rozruchu zawór zamyka się w kilkudziesięciu sek około jak zimny ,akurat byłem na AGRO w Barzkowicach i Farmtrac 675 miał otwartą maskę i filtr powietrza taki jak w 670 jest z przodu przed chłodnicą i wyjąć wkład przedmuchać to pestka ,w 670 trzeba odkręcić obudowe przechylić i wtedy tylko się da ,jak robisz w kurzu to co kilka dni powinieneś czyścić po gwarancji coś muszę wymyślić a może masz jakiś pomysł na tą niedogodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

panowie ale teraz to przecieki mi się pojawiają z tego silnika :lol: z uszczelki od misy olejowej, z rurki co bagnet od spr. poziomu oleju siedzi, z pokrywki od zaworów (uszczelka) i jeszcze z tego kolanka o odmy u góry, nieszczelnie pospawali połączenie, chłopaki sie najeżdżą :D a i po 2 godzinach postoju odpala równie ciężko jak i po całonocnym postoju-moim zdaniem zapowietrza sie układ paliwowy. ALe chłopaki to to nic, jako fajną dziurę mam w masce od intercoolera :lol: a zbiornik paliwa 98 litrów starcza aż na 13mth :D nic tylko siadać i jechać ;) ale najpierw to trzeba go uruchomic co nie jest łatwe :D przynajmniej nie ukradną B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

marcin co do spalania tego ciągnika pisałem już dość dokładnie zadowolony jestem bo oszczędniejszy jak 60 3p bo na 1 ha orki 4 razy 30 cm wyszło mi niecałe 10 litrów ,coś musisz mieć nie tak pompa wtryskowa ma tyle regulacji wspólnych z turbiną jakieś kabelki rurki itd jak mój chodzi zapala w sekundzie zimny -20 czy plus 20 to muszą tobie dopracować ,wycieki mam co zobaczyłem pod pokrywą zaworów i odpływ z sprężarki do bloku silnika po przeglądzie po 50mtg teraz mam 120 mtg zeszło mi oleju z miarki ok 5 mm serwis powinien mi uszczelki wymienić dzwoniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

no też miałem przegląd w ubiegłym tygodniu, serwisant porobił zdjecia, opisał wszystko i narazie czekam... co do spalania to wierzę ci, ten mój ma coś źle ustawionego, silnik może mieć za dużą dawkę a jak jest zimny to tamte urządzenie co czerwony kabelek jest daje dodatkową dawkę i silnik sie wręcz "zalewa" nie da się jego rozpędzić na 4 biegu. Poczekamy zobaczymy ;) ja to jestem cierpliwy ale ile jeszcze to będzie trwać. Nie wiem dlaczego nie proponują wymiany tego silnika na wolny od wad. Reszta jest naprawdę super, co ciekawe podnośnik jest tak mocny, że bez problemu unosi bronę talerzową 4x6 z wałem rurowym z tyłu, zestaw jest naprawdę ciężki i długi :D ale takich prac nim nie wykonuje bo bym zbankrutował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Panowie ciągnik jest w serwisie. Zachowanie serwisu jest wzorowe, otrzymałem ciągnik zastępczy FT690 B) Panowie nie wiem czy w "sprawnych" ft 670 jest tak jak w 690 bo w tym dużym to nie ma znaczenia czy się rusza 1,2 czy nawet 3 biegu to silnik wogóle tego nie odczuwa. Uruchamia się znakomicie praca tego Perkinsa jest mięciutka, po krótkiej jeździe ciągnikiem z tym silnikiem nie chce się z niego wysiadać. SIlnik przyśpiesza bardzo żwawo w transporcie, w pełnym zakresie obrotów od 900 do 2000obr/min silnik sprawia wrażenie że ma jednakową moc w pełnym zakresie. Po 4 godzinach pracy wskazówka paliwa opadła "o włos". W moim FT670 jedynym zakresem jakim dawało sie pracować to 1400-2000obr/min. Poniżej tej wartośći silnik sie po prostu dławi ;[ . No mam nadzieję że ciągnik będzie naprawiony i że będe mógł tego Forda w końcu pochwalić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

ja co prawda mam 675 ale silniki taki sam tylko troszkę skręcony i masz rację przy tych (perkins) silnikach nie ma znaczenia czy ruszasz z 1 czy z 3 - robi się to bez problemu i wkręca się z każdego zakresu obrotów. Wczoraj ciągałem brony 20, 5 polowe i bez problemu ruszałem z nimi z 2H a to przecież ponad 5 metrów szerokości a tylko 75 KM.

Szkoda że trafił Ci się wadliwy egzemplarz. Jak decydowałem się na 675 to miałem okazję polatać 670 i całkiem dobrze się sprawowała. Pochwała dla serwisu i oby im sie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Przywieźli ciągnik, niestety jeszcze na lawecie wystąpiły trudnośći w uruchomieniu silnika. Silnik ma kolejną pompę wtryskową. Uszczelnione wszelkie nieszczelnosći. Spalanie paliwa jest w granicach 3,5-5 litrów na 1mth, gdy ma ciężko w kosiarce to i 6 łyknął ale ok. Praca silnika cicha, miękka. Niestety pojawiły się stuki w silniku w okolicach napędu pompy wtryskowej, czy też rozrządu. Protokół opisany przez serwisanta, czyli stuki i trudności w uruchamianiu, serwis staje na głowie żęby na naprawić, za co jestem im wdzięczny. Będe dochodził o wymianę silnika na nowy wolny od wad gdyż ten ma wadę fabryczną w innych ten problem nie występuje. Moc jest naprawde rewelacyjna obecnie.

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj