Skocz do zawartości

Zdjęcie

agroasystent

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janusz11

janusz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 17:38

agroasystent Mam zamiar zakupić program obsługujacy gospodarstwo i nie wiem jaki wybrać mam na myśli agroasystenta firmy agropower lub bitfarmę. Jeżeli ktoś uzywa tych programów to proszę o opinie. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agroasystent Dzisiaj, 13:07
  •  

#2 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:29

agroasystent my używamy tego programu gdzieś pół roku i jesteśmy zadowoleni, były na początku problemy, bo mamy windows 7 i coś tam nei chodziło, ale Pomoc Techniczna jest bardzo sprawna i po zrobieniu aktualizacji do następnej wersji, którą przygotowali wszystko chodzi Bardzo Sprawnie... tylko jest jeden problem, nie można usunąć działki z daną uprawą, jeśli sie pomyliłeś... jescze tego nie zgłaszaliśmy, ale będzie trzeba się dopytać... :)

ogólnie to dobry program :)
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#3 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 01 maj 2011 - 13:20

agroasystent Ktoś jeszcze używa AgroAsystenta? Kusi mnie wersja Standard? Warto?

#4 Share ZdrowyChlopZeWsi

ZdrowyChlopZeWsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 18:05

agroasystent Hej
Piszę właśnie pracę mgr. na temat programów komputerowych wykorzystywanych w rolnictwie. Jeżeli chcesz pomóc wejdź na link i uzupełnij ankietę. Jeżeli możesz prześlij go do znajomych którzy posiadają gospodarstwa(nie muszą być wcale duże, ani posiadać tychże programów), liczy się liczba wejść. Wyniki są ogólnie dostępne w skutek czego mogą się komuś przydać jako podpowiedz w wyborze aplikacji. Z góry dziękuję.

http://www.ankietka....rolnictwie.html

#5 Share Slawek14

Slawek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 październik 2011 - 11:31

agroasystent Posiadam program bitfarma z 2010r. Ale nie jestem zadowolony. Jest jeszcze bardzo dużo dziur do załatania. Jest tani, ale dużo czasu marnujesz na wprowadzanie danych i oczekuje się odzyskania go przy wyciąganiu informacji, a tu nagle jakiś bug i źle policzył. Irytujące! Obecnie rozglądam się za czymś bardziej profesionalnym.

#6 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 03 luty 2012 - 09:28

agroasystent A może ktoś używa AgroSystem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Slawek14

Slawek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:48

agroasystent Macie jakieś doświadczenia z droższymi programami typu Farm Works?

Warte uwagi zestawienie programów wspomagających prowadzenie gospodarstwa rolnego:
http://urbanski.stud...amyrolnicze.pdf

Edytowany przez Slawek14, 15 kwiecień 2012 - 17:51.

#8 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:32

agroasystent Czy w AgroAsystent można wprowdzać "nazwy własne" działek?

#9 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 18:40

agroasystent raczej tak, agrosystent troche trudny jest w obsludze :mellow:
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 20:44

agroasystent mozna wprowadzac wlasne nazwy jak najbardziej. tez zakupilem agroasystenta, wlasnie go rozkminiam.

moge rowniez potwierdzic, ze pomoc techniczna dziala bardzo szybko.

przy wyborze sciagnalem sobie demo agroasystenta i bitfarmy, no i ten pierwszy bardziej przypadl mi do gustu.

farmworks to wydatek prawie 4000 pln, wiec jeszcze nie teraz :) . ten system posiada po prostu wszystko, powiem szczerze, ze na dzien dzisiejszy i tak chyba by mnie przerosl.

Edytowany przez brzozak2, 22 kwiecień 2012 - 20:45.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Slawek14

Slawek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 21:56

agroasystent mam bitfarme z tamtego roku i nie podoba mi się. Za dużo dziur np. w magazynie. No i jak dla mnie za mało informacji jeszcze przechowuje. Nie liczę co prawda na coś analogicznego do SAPa BO dla przedsiębiorstw, gdzie jest również księgowość ale raz wpisane dane powinny być dostępne wszędzie tam gdzie potrzeba. Do księgowości mamy dość dużo programów ( ja polecam microSubiekt i rachmistrza firmy insert) Idealnie byłoby teraz skorzystać z ERPa rolniczego który potrafi zaczytać fakturki i od razu efekt widać w magazynie. Bez zbędnego wprowadzania danych.

Widziałem kiedyś webową wersje angielskiego programu który był naprawdę rozbudowany. dla przykładu podam do jakiego poziomu szczegółowości info. schodził : Przechowywał informacje jakim olejem zalało się zwolnice w danym ciągniku, po ilu h wymiana. Jak wpisało sie liczbę aktualną h przepracowanych nim to w kalendarzu wyskakiwał alert że należy wymienić olej! No i to rozumiem! Tylko za cholerę nie mogę teraz odnaleść linka :/ No ale co prawda to prawda był skomplikowany i zagmatwany. :)

Farmworks zapodalem triala, bardzo rozbudowany jeżeli chodzi o GPS i rolnictwo precyzyjne. Ale tam gdzie nie ma pobierania prób, map pól i nawożenia GPS to funkcionalnościa schodzi po poziomu bez mała asystenta i bitfarmy, a na pewno nie opłaca sie wydac za niego 4 razy więcej...

Dziwi mnie fakt że na rynku nie ma jeszcze dobrego programu który by odzwierciedlał rzeczywiste mechanizmy w produkcji rolnej, choćby miał kosztować 10 tyś. to bym zainwestował bo w papierach spędzam wiecej czasu niż w polu.

Dodaj odpowiedź