Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik mi polecacie?

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share siwy531

siwy531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 16:24

Jaki ciągnik mi polecacie? Aha, a duża jest różnica w komforcie między mechaniczna, a pneumatyczną?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik mi polecacie? Dzisiaj, 09:29
  •  

#22 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:25

Jaki ciągnik mi polecacie? Na to pytanie nie umiem odpowiedzieć bo nie wiem ale wszyscy którzy wzięli mechaniczną żałują że nie wzięli pneumatycznej , a dopłata (mogę sie mylić) to chyba 10 tyś czy 12 w każdym bądź razie dużo jak na taki bajer. Ja bym Ci zdecydowanie radził za miast amortyzowanej pneumatycznie kabiny wziąść amortyzowaną przednią oś (ja jak w domu rozmawialiśmy powiedziałem że miękka ośka być musi może nie być tuz-u czy czegoś ale miękki przód obowiązkowo)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#23 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:43

Jaki ciągnik mi polecacie? nawet porównaj sobie jazdę Zetorem 7211 z miękką ośką, a 5320 bez miękkiej ośki, jest różnica, jechałem Valtrą z amortyzowaną przednią ośką i kabiną to jest cacy i szybkawo możesz jechać, a na tej samej drodze TD5050 już nie pospieszę, no ale do NH(chodzi mi o te mniejsze modele jak mój TD) nie dają miękkiego przodu

#24 Share siwy531

siwy531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:16

Jaki ciągnik mi polecacie? Czyli wniosek jest jeden lepiej trochę więcej zainwestować i wziąć amortyzacje ośki.

#25 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 12:35

Jaki ciągnik mi polecacie? Dokładnie
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#26 Share siwy531

siwy531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 13:06

Jaki ciągnik mi polecacie? A gdybyście mieli do wyboru: MF, Case Puma, Deutz-Fahr to co byście wybrali?

#27 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 13:20

Jaki ciągnik mi polecacie? Heh sam mam podobny problem z tym żę za miast DF u mnie jest Claas :lol: Jeśli masz cene tej pumy to jakbym mógł prosić podaj bo mi podali na maxxuma 125 ful wypas bez monitorów dotykowych , radaru , obciążników i womu przedniego 280 tys brutto

#28 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 16 styczeń 2011 - 14:28

Jaki ciągnik mi polecacie? DF jest bardzo fajnym ciągnikiem, kolega ma i nie narzeka, a o innych markach nie wiem za dużo...

#29 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 14:42

Jaki ciągnik mi polecacie? Wiem że DF jest dobry ale uważam że oprócz silniejszego podnośnika i pompy paliwowej smarowanej olejem z silnika nie ma nic lepszego od np MF którego sobie właściciele również chwalą (mam na myśli te nowe ze skrzyniami GIMA) a Claas to niby to samo tylko silnik inny i konstrukcja silniejsza. Mi DF nie podoba się z dwóch powodów po pierwsze jest droższy a po drugie jest moim zdaniem brzydszy , no i może dorzućmy 3 powód nie ma żadnej mocy dodatkowej np 125 konny maxxum w power bosterze ma max 162 czy 164km bardzo fajna sprawa a DF ile ma tyle ma i koniec .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share siwy531

siwy531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 14:46

Jaki ciągnik mi polecacie? Znajomy kupił pume 150KM za 230tys netto tylko nie wiem dokładnie z jakim wyposażeniem. Ja też myślałem nad claasem ale zrezygnowałem gdy przeczytałem że ma silnik John Deera, a JD to smoki.

#31 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 14:53

Jaki ciągnik mi polecacie? Kolego :lol: obawiam się że jeśli kupisz case,df,mf lub innego to on spalania wcale nie bedzie miał mniejszego . Zapytaj kolege Avenderion (mam na dzieje że nie przekręciłem niku) on ma i MF6480 i claasa ariona 630 cis-a i twierdzi że różnicy w spalaniu nie ma a wydaje mu się że claas jest silniejszy. A testy DLG hmmm prawda nie prawda ale sporo osób twierdzi że te ciągniki którymi jeżdżą i są testowane w DLG parametry między innymi spalania zgadza się w 100% z tymi z DLG , tak więc coś jest na rzeczy . Ja bym się nie zrażał do claasa bo ma silnik JD.
Dodam jeszcze (mam na dzieje że się nie myle to co napisze opieram na teście ciągników 4 cyl DLG) że silnik w JD moc max osiąga przy 1600 obr a np silnik deutza przy 1800obr czyli np przy tej samej prędkości obrotowej dejmy na to te 1600 obr JD spali więcej ponieważ wyprodukuje więcej energi , JD nie bardzo będzie się nadawał do transportu deutz bardziej . Ale moim skromnym zdaniem JD będzie podobnie palił pod warunkiem że będzie ni jeździł dobry kierowca a nie jakieś kalesony >> gaz do oporu i heja

Edytowany przez Andrzej24871, 16 styczeń 2011 - 14:57.

#32 Share siwy531

siwy531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:03

Jaki ciągnik mi polecacie? To ile mniej więcej palą? :rolleyes: Nie pozostaje mi chyba nic innego jak pojeździć po dealerach i pogadać konkretnie o cenach bo jak narazie to nie mam pojęcia którego wybrać.
Mi ciągnik jest potrzebny głównie do transportu.

Edytowany przez siwy531, 16 styczeń 2011 - 15:07.

#33 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:12

Jaki ciągnik mi polecacie? Po nie kont masz racje .... Tylko wiesz jaką gadkę mają dilerzy (momentami trudno się powstrzymać od śmiechu) Ja podszedłem do tematu w ten sposób , wybrałem marki i modele które wchodzą w "gre" przejechałem do dilerów plus minus się popytałem i tyle a konkretną decyzje podejme na samym końcu . Wszystkie ciągniki które biorę pod uwagę stoją na bardzo wyrównanym poziomie tak pod kątem ceny jak i jakości . Musze zadzwonić do przedstawiciela CNH finance i sie zapytać jak co i gdzie jeśli chodzi o finansowanie fabryczne bo to co mi powiedział diler case (hmm no nic powiedzmy że mu nie wierze) Samą decyzje podejme na samym końcu na podstawie głównie ceny , być może jakaś promocja się trafi na która bardzo liczę i ta gadka dilerów uważam że ceny faktyczne wyjdą" na samym końcu bo teraz jest takie głupie gadanie (staram się nie napalić na żadną marke decyzje podejme na samym końcu > faworyta nie mam)
Skoro do transportu to masz racje claas raczej odpada bardziej MF lub Case ja na Twoim miejscu skupił bym się nad tymi dwoma markami.

Edytowany przez Andrzej24871, 16 styczeń 2011 - 15:13.

#34 Share siwy531

siwy531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:20

Jaki ciągnik mi polecacie? Za duży wybór jest i dlatego nie możemy sie zdecydować :lol:

#35 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:22

Jaki ciągnik mi polecacie? Heh tak źle i tak nie dobrze , niby źle jak nie ma wyboru ale jak jest za duży to znowu zdecydować się nie można .

#36 Share siwy531

siwy531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:28

Jaki ciągnik mi polecacie? A dostane w polsce bez problemu ciągnik który leci 50km/h?

#37 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:32

Jaki ciągnik mi polecacie? Hmmm no niby tak ale musiała by być to chyba używka z zachodu , a jeśli ci zależy na tych pięciu dyszkach to koniecznie zapytaj się dilera czy da się zdjąć tą blokade (na 40km/h) bo wiem że nie we wszystkich ciągnikach się da , oczywiście jest to zabronione no ale wiesz o co chodzi cz jest taka techniczna możliwość aby serwis zdjął tą blokade .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share siwy531

siwy531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:38

Jaki ciągnik mi polecacie? Dobra zapytam. Bo te 10km/h to jednak sporo jak sie dużo jeździ.