Gość Profil usunięty

Przyczepy Inter Cars

Polecane posty

dawidg2    31

14 ładowności ma, więc 18DMC to miałem na myśli. Na moje to jest błąd. 14 ton na szosie 18 ton na polu tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W opisie producenta jest więcej błędów, np: pokazana oś i opis ładowność 9ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Na stronie producenta jest napisane: "zawieszenie pneumatyczne - ładowność 9 ton" Więc nie wiadomo czego się trzymać.

Napisałem do działu handlowego e-maila. Może dostanę jakieś konkretne wytłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

kiedyś też pisałem nie odpisali ale może Tobie odpiszą. pewnie chodzi o nacisk że 9 ton na oś. Ogólnie to tak pewnie ma 18DMC, tylko niech ktoś mi konkretną wagę tej przyczepy poda bo producent pisze 5600 kg, kolega Łukasz pisał o 4700 kg więc jakby nie patrzeć 900 kg różnicy

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Dostałem odpowiedz:

 

 

 

Witam,

sprostowywuję:

 

osie 2x9ton = 18ton DMC masa 5600kg, ładowność = 12.400

 

a te opisy .."w polu... nas szosie...." -marketingowe zagrywki

oczywiście konstrukcyjnie można dużo więcej na nią ładować, ale to dotyczy tzw. pola gdzie nie ma ograniczeń tonażowych

 

 

 

 

Czyli w papierach 12.400kg a w rzeczywistości to ile wlezie :D

Tylko co jeśli na ulicy zatrzyma policja a tam będzie naładowane 18 ton pszenicy, bo mniej-więcej tyle powinno się tam zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a skad będą wiedzieć że tam jest akurat 18 ton jak zatrzymią? to dopiero można stwierdzić po zważeniu. 12400kg troche mała ładowność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

No to trzeba akurat ważyć. Tylko dlaczego jeśli można załadować 18000kg to w papierach jest tak mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

18 ton ładowności to mają trzyosiowe przyczepy a nie taka. Bywają takie sytuacje, że przyczepa konstrukcyjnie ma DMC np: 22t lecz dostosowują do przepisów drogowych w danym kraju. Ta raczej tak nie ma min. ze względu na zastosowane ogumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
poda bo producent pisze 5600 kg, kolega Łukasz pisał o 4700 kg

Ja pisałem o wersji ciężarowej, a ta z dodatkami waży dokładnie 4950kg, 4700 goła, jak widać rolnicza jest cięższa, głównie przez to, że na 100% będzie przeładowywana :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ciężarowe nie mają zaczepu więc dwóch nie zaczepimy razem. Belka z zaczepem to jakieś niecałe 200kg? a gdzie reszta 500kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dawid a może kilka belek ma dodatkowo dla wzmocnienia ;) bądź inne osie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie wiem. Na moje ciężarowa powinna być mocniejsza bo ona jeździ szybciej. Pozatym nie wiem trzeba by obie koło siebie porównać. Osie raczej te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

O to chodzi, że Air Master od MB są cholernie drogie ale lekkie, nie ma potrzeby stosowania ich w pojazdach rolniczych.

Dokładnie się przyjrzę tym przyczepom jak wrócę na chatę, bo obecnie lekko niedysponowany jestem.

Dawid 3000 wag ma być na drogach, rolnika na polu ważyć nie będą to zapewne poprzeczki dali dodatkowe


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

3000 chyba punktów, zresztą jeździłem trochę teraz po pobliskich moich województwach to widać że robili podstawy pod wagi osiowe.

 

Ja nie mam gospodarstwa ale firmę i chetnie 2 takie przyczepy bym kupił i ciągnik i bym sobie trociny woził ale właśnie bym chciał jak najlżejsze mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Air Mastery są na życzenie, także tutaj masz dodatkowe kg. Do teko konstrukcja ;) wieści od przedstawiciela


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Odpowiedz od przedstawiciela na temat wersji tej przyczepy:

 

te które mamy gotowe po 71tys i po 73tys złotych są wykonane pod homologację rolniczą

 

można je przerobić i mogą być homologowane jako ciężarowe

trzeba zmienić modulator na ebs, okleić taśmą odblaskową zmienić instalację elektryczną i kilka zaworów - koszt około 5tys

 

w rolniczych jest możliwość jeszcze zamontowania tańszych osi o mniejszej nośności i prędkości toczenia co obniżyło by jeszcze koszt produkcji, ale znów zmniejszy się ładowność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w wersji ciężarowej można zamówić z pełni aluminiową ramę, rozmawiałem z konstruktorem Febera przy piwku pod palmami :) co pozwala na zejście poniżej 5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie wiem, wiem że jest, cen nie znam

wiem że jest też tridem ale "grubo skóry" bo i gruz można wozić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj