Gość Profil usunięty

Przyczepy Inter Cars

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dawid:

Mój odnośnik

Ten zestaw oglądałem, tylko, że na Scanii R podobno ma w ruchu międzynarodowym towary sypkie wozić,

skład stoi w Scanii Lublin

Widać, że burta górna jest stała, nie wiem może uchylna też może być ;)

Buraki z kombajnu na pryzmę.

Drugiej przyczepy do samych buraków nie opłaca się kupować :)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To "ziarnowóz", więc myślę że wymyślili to tak bo przecież zboże ma mały kąt usypowy i się rozjedzie na wszystkie strony, no i pewnie że się sypie w kosz przyjęciowy.

Tak patrzę na tą przyczepkę i jakby zrobić nadstawki tak jak pisałem że w sumie burta by była 2600mm, to na bok by było ciężko wysypać te moje trociny, bo teraz mam p-py D-47 i D732 na bok zrobione i nimi to trociny się rozciągają na 2,5 długości przyczepy a mam tylko pojemność 14m3 (burty 500+ok 1200mm), druga opcja wysypywać do tyłu, ten sam problem, dolna burta musi się otworzyć na dół (czego nie idzie zrobić bo się oprze na niej pewnie przyczepa przy wywracaniu) a górne nadstawki odchylić się pod wpływem trocin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możliwe, nie wiem, ni znam się.

Byłem zapytałem o jednolite burty

handlowiec otworzył m burtę ale dół się uchylał, a o górę nie pytałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Właśnie druga sprawa to dlaczego zrobili 1000mm + 400mm a nie np 700mm + 700mm. Jakoś typowe rolnicze wywrotki zawsze mają podzielone na pół albo np 800 + 600mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dlatego, że to nie jest rolnicza przyczepa tylko cięzarowa, której dorobili homologację ciągnikową.

Przy otwarciu burty do dołu można zablokować ją w pozycji 90 stopni od zamkniecia dzięki czemu można wysypać ładunek na odległość 1m od przyczepy i nie wpada pod koła.

Janek wiesz jak nazywał się handlowieć?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Musiał bym widzieć tą przyczepę jak wywraca. Ale narazie zakupów nie planujemy albo jest co innego w planie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem Lukasz nie zauwazylem na plakietce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Robert smile.gif

Juz wiem wszystko


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może Robert

Jak masz jakieś info to pochwal się :lol:

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Wiem do kogo poszła, jak będę miał chwilę to pojadę obejrzeć smile.gif Znajomy ją nabył.

Napewno nie będzie jeździła w międzynarodówce wink.gif


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tak, muszę przyznać, że nowa hala produkcyjna wyszła im na dobre, jakość spoin pomimo, że była bdb w starej hali to w nowej dosłownie powala. Dodatkowo jakość wykonania elementów i podzespoły użyte w przyczepie potwierdzają, to co wcześniej pisałem, cena= jakość

Co do samej skrzyni to prostsza wersja burty otwierane tylko u dołu o wysokości prawie 1m, nadstawka sztywna o wysokości około 0,5m. Po prostu do tego co ma wozić innej nie trzeba, waga :blink: 4700kg :o:D przy skrzyni 23m3. Cały zestawik ogólnie ładnie się prezentuje, choć jak dla Mnie kilka opcji mógł dokupić, no ale. Łączna ładowność 24t czyli jak na taki zestaw to dużo :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Fakt te 4700kg wagi to trochę dużo ale rozmiarowo jest większa. A to jakie są dodatkowe opcje jeszcze do tej przyczepki? A te 24t to na 2 przyczepki?

 

Dziś mierzyłem koło 385/55/19.5 średnica 86cm przy załadowanej naczepie akurat się MEGA nawinęła u mnie na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

nie tak dużo swojego czasu jak się rozglądaliśmy za przyczepami do ciężarówek to poniżej 5,2t nikt nie chciał zejść, rolnicze 19m3 ważą 4700-5000kg ;)

24t to ładowność podwozie + przyczepa.

 

W sumie wyposażenie to czysty standard, brak zapasówki w przyczepie, skrzynia, felgi alu rama stalowa, na aluminiowej ramie dodatkowo kilkaset kg tylko cena trochę duża


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

A te 24t to na 2 przyczepki?

nie na jedna, 24 masz dopuszczalna mase calkowita - mase przyczepy = masz ladownosc [kg]

 

max ladownosc to 19 300, poj skrzyni to 23 m^3 * 0.8 gestosc pszenicy = 18.4, wiec przyczepa ma spokojnie taka ladownosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

brzozak nie do końca, 24t (dokładnie 24 500kg ) to min ładowność składu ciężarówka+ przyczepa. ładowność się może zwiększyć do 25t zależy od tego jaka obsada ile ma ze sobą rzeczy i ile w baku ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

aha to sorry ja myslalem, ze caly czas o jakiejs wypasionej przyczepie rozmawiamy :lol: :lol: :lol:

tylko troche nacisk na os mi nie pasowal, ale mysle moze ma 3 osie B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To samo nadwozie na auto też mnie zaciekawiło. kupić lekką przyczepę za grosze kupić tą zabudowe bez podramówki jakby sprzedali i wrzucić na przyczepę pospawać mocowanie do tłoczyska i belki z kulami. I przyczepa jak ta lala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Odkopuje :D

 

Przeglądając allegro wpadłem dzisiaj na przyczepę Feber http://otomoto.pl/inny-feber-inter-cars-przyczepa-2-osiowa-T2694014.html i wydaje mi się że cena jest całkiem przystępna w porównaniu do innych przyczep :) Cena netto w przeliczeniu na m3 wynosi 3040zł, w porównaniu do 14t Pronara o kubaturze 17.2m3 http://otomoto.pl/pronar-t-680-A70751.html i cenie netto 54.200zł wynosi około 3150zł za m3. Natomiast cena Metaltecha http://otomoto.pl/metaltech-db-14000-A80166.html o kubaturze 17m3 około 3330zł

Jeśli jest dobrze wykonana, tak jak mówicie to w razie gdybym miał wybierać chyba bym się na nią skusił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

300 szt sprzedali, 100 na RP reszta eksport ;) Dane z października jak się ich handlowca pytałem, prywatnie kuzyna


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Poczekamy, może ktoś wrzuci na AF jakieś fotki i opowie jak się sprawuje. :D

Szkoda że tylko jedna wersja jest. Mogła by być jeszcze jakaś 14t i 10t :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Pisze, że nośność na oś wynosi 9t. Czyli 18 :) Na strone producenta pisze: 18t na szosie 14t na polu. Czyli zakładam że te 18. Bo chyba nie ma różnicy czy jedziemy z nią polem czy szosą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj