Skocz do zawartości

Zdjęcie

co hodowac na 34 ha

95 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:25

co hodowac na 34 ha powiem tak jak liczyłem w tamtym roku oczywiście ceny zboża były dużo niższe wychodziło w najlepszym okresie ok 50zł za sztukę odjęta jest cena paszy koncentratu energi opieki wetenaryjnej no i oczywiście koszty zboża potrzebnego na śrutę zawyżyłem troszkę koszty odrazu mówię. jak odejmniesz jescze koszty kupna warchlaka to zostanie tylko obornik.... tak mi wychodziło w zeszłym roku a w tym nie wiem bo ostatnią partię odstawilem w październiku... przeżucam się teraz na opasy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co hodowac na 34 ha Dzisiaj, 17:51
  •  

#82 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:07

co hodowac na 34 ha znaczy ja mam zamiar miec swoje tak z 2/3 maciory zostało mi dosyc zboza a teras swinie ruszaja ponoc w gure a tak z 3 macior to ile bym zarobił??

#83 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 22:02

co hodowac na 34 ha wię tak załóżmy że będziesz miał 3 maciory oproszą się 2razy w roku(tu zależy w jakim wieku prosięta będziesz odsadzał ale nawet jak długo będziesz trzymał to 2 razy zawsze wyjdzie) w miocie średnio wyjdzie 7szt(to z mojego doświedczenia)wyjdzie jakieś 42szt rocznie zostanie ci jakieś 2000-3000 rocznie to jest wersja oparta na cena z zeszłego roku teraz może być różnica no założyłem pesymistyczna wersję...osobiście uważam że mniejszy partii jak 100szt/200szt rocznie to nie ma sensu trzymać bo to jest mało opłacalne jeżeli masz gdzie trzymać i co dawać to zarezykuj i rusz na głęboką wodę zakup conajmniej 10szt macior i próbuj osobiście przechodze na opasy ponieważ wydaje mi się że jest trochę mniej pracy i troche lepszy zysk

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 14:08

co hodowac na 34 ha no wiesz ja to i tak jako zarobek bo mam 15 lati to jako zarobek dodatkowy zawsze bedzie naturalny nawóz i jakis grosz na nawozy i tp

#85 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 20:28

co hodowac na 34 ha a masz jakieś zaplecze maszynowe typu śrutownik bijakowy i mieszalnik? bo bez tego to nacharujesz się jak wół zależy jeszcze jakie karmniki wybierzesz sądzę że będą to skrzyniowe które trzeba ręcznie zasypywać i są mało efektywne

#86 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 20:34

co hodowac na 34 ha srutownik mam i mieszalnik na on pojemnosc 250 kg no pasze to bede im podawał w koryta bo tak jest w chlewni wiec narazie nie bede zaduzo kasy wydawal

#87 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 22:14

co hodowac na 34 ha nie rubcie se jaj swinie nie są opłacalne mozna trzymac i wpieprzac kase i czekac asz bendą znowu po 5 moze po 6 złoty albo jak bedzie fary to moze po 7 złoty oooooooooo wtedy to byście sie w kasie kompali. ale teraz to jak byś nie kołował (chyba ze masz klase ziemi 1 i wiesz jak ją wycisnąć dobrze bez nawozuw) kalipso156 z 5-6 klasą sie niewyrywaj do rolnicstwa chyba ze ule postawisz zasiejesz czegoś tam i mid bedziesz zbierał albo owce albo kozy. ja mam 5-6 klase ziemi i mam tego badziewia 20 ha jak niedam nawozuw w chu.. i obornika to se w bucie moge palcem pomerdac coś wyrośnie ale na 100 sztuk swin albo ze 30 opasuw to za wsze czasy nie nakarmie ich z tego przy 1 klasie ziemi to jest co innego. ja mam owce i nie załuje ze przeszłem na nie .
Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

#88 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 19:17

co hodowac na 34 ha no to ile zarabiasz na tych owcach i ile trzeba ich rocznie trzymac zeby wychodzic na plus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 19:37

co hodowac na 34 ha to ile na tych owcach zarabiasz i ile trzeba miec sztuk zeby sie oplacalo??

#90 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 21:44

co hodowac na 34 ha Nie wiem czy zauważyliście, ale, nikt się do rozmowy nie włącza, wiec nie lepiej pogadać wam na GG, szybciej i sprawniej :mellow:

Zresztą nikt nie chce czytać takich BYKÓW :o

#91 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 06:49

co hodowac na 34 ha jezu co wy macie z tymi bykami to nie moja wina ze jestem dysortografem a tylko jak bys zauwazyl to nie wszyscy maja gg a po zatym po co jest to forum ??? zeby sobie nawzajem doradzac wiec wiesz

#92 Share DobryxD

DobryxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, majsterkowanie itp

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:57

co hodowac na 34 ha Siema jest taka sprawa mam zamiar kupić gospodarstwo 38 ha i nie wiem czy hodować krowy i sprzedawać zboże
dobre ziemie są z 38 ha to ile krów bym mógł wykarmić ??i co ile czego posiać

#93 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:00

co hodowac na 34 ha opsiej jak ja zbozami i kukurydza i rzepak jeszcze i lepiej na tym wyjdziesz jak na tych zwierzetach ja tez mialem pare byków swinie i polikwidowalem to jedynie to króliki trzymam

#94 Share DobryxD

DobryxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, majsterkowanie itp

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:23

co hodowac na 34 ha aha
ile z jednego hektar można dostać ton kukurydzy ??
i jedna tona ile kosztuje ??

#95 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 16:32

co hodowac na 34 ha zalezy od roku w jednym jest po 500 a w drugim po 900 wszystko to loteria mokrej masz 10/12 ton

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#96 Share rava1155

rava1155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem

Napisany 20 styczeń 2013 - 20:43

co hodowac na 34 ha Zbuduj szuszarnie zasiej kukurydzy i czekaj na dobrą cene tylko zebys nie musial dzików ganiac po polu