Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 17:28

Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524 Witam Drogich użytkowników forum , jak w tytule mam sprawę jak to określiłem "na wczoraj" , bo chce kupić kombajn , kwota do wydania ok 45tyś zł.W niedługim czasie zapodam zdjęcia dwóch maszyn , które powierzchownie , wizualnie wyglądają bardzo dobrze a między którymi się borykam tj. Bizon Z058 REKORD i Fortschritt MDW 524 , oba posiadają sieczkarnie , oba w podobnym wieku - MDW z 91r. Rekord z 89/90r. , oba z kabina bez klimatyzacji , Bizon krajowy , MDW sprowadzony przed laty z Niemiec .Jedynie odległość dzieląca mnie od tych maszyn jest znacznie różniąca się - MDW jest stosunkowo blisko bo 50km. znowu REKORD ponad 5 razy tyle... I wreszcie cena MDW sie mieści w tej kwocie , Bizon jest nieco droższy ale wiadomo jak to z ceną co innego w ogłoszeniu co innego przy kupnie . Dla niektórych może to oczywisty wybór ale... Heder MDW to 5,1m , Rekordowski jest każdemu znany , i części , ponieważ nie chce żeby się powtórzyła sytuacja z Internationalem który doprowadził do tego że żniwa skończyłem jako ostatni można rzec, właściwie ze w ostatnim momencie bo dzień po pogoda się bezpowrotnie zepsuła , słomę potrzaskał także ledwie ledwie dla siebie starczyło a miałem już zamówienie na słomę , no i nawet nie zdążyłem zrobić usługi , nie wspominając na to ze chciał mnie dosłownie zrujnować paliwowo ... <_<

Pozdrawiam i mam nadzieje ze życzliwi koledzy z AgroFoto pomogą :)

Edit: Zdjęć niestety nie podam bo moje są tylko zdjęcia MDW które sam robiłem natomiast Rekorda wysłał mi właściciel , ew. mogę podesłać na gg .

Edytowany przez PronarekP5, 13 styczeń 2011 - 17:32.

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524 Dzisiaj, 09:46
  •  

#2 Share atlas22

atlas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 17:52

Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524 Do Rekorda porównywał bym E 514, 524 to większy, bardziej wypasiony sprzęt

#3 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:11

Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524 Większy nie większy , ale z Bizona nie ma nic innego do porównania - BS opada bo trzaska słome znowu .

#4 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:17

Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524 Zależy na co jesteś bardziej nastawiony na elektornike w MDW czy na prostote jaka promuje Bizon.
Ja osobiście posiadam MDW 525 drugi sezon i nie narzekam :) , Bizona też posiadam i też nie narzekam :)

#5 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:31

Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524 Głownie chodzi mi o to jak to wytrzymuje w MDW chodzi mi o elektronikę i resztę wspomniany MDW ma 2100mth, i był ciągle garażowany ,a po rozmowie z właścicielem a jednocześnie sprzedawcą to można bez wątpienia stwierdzić ze dba o maszyny i nie oszczędza kasy na ich utrzymanie , nawet mówił mi rzecz której nie zauważyłem w tym kombajnie a którą kiedyś mu się przytrafiła a którą inny właściciel próbowałby zatrzymać dla siebie . Wiec człowiek któremu myślę że można zaufać .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:45

Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524 moim zdaniem MDW ma większą przepustowość i wydajność więc szybciej skosisz co jest ważne z ta nasza zwarjowaną pogodą nie wiem jaka w nim siedzi elektronika i czy jeśli nawali to czy nie da sie bez niej kosić co do rekorda to nie odbiega z wydajnością od zwykłego bizona

#7 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:05

Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524 witam! ja na twoim miejscu brał bez wachania MDW!
1.większy-większa przepustowość
2.te kombajny były produkowane na podzespołach claasa-lepsze wykonanie
3.elektronika-w kombajnie też się przydaje! B)

#8 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:50

Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524 o mdw masz troche tutaj
http://www.agrofoto....-wady-i-zalety/

skąd jesteś i na ile ha chcesz go wziac?

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 22:55

Bizon Z058 REKORD vs. Fortschritt MDW 524 Woj.Opolskie , powiat strzelecki , na prawie 30 ha + ok 10ha usług może więcej jak wiadomo jest maszyna to można się gdzieś dalej pokusić o klientów .