Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku T-25

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Sypki

Sypki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 16:19

Stukanie w silniku T-25 THX za info
A da się to jakoś sprawdzić zdejmując tylko głowice czy muszę rozebrać wszystko ?
A co moze jeszcze innego mogło by tak stukać ? Bo moze jakbym kopał kiedyś do tej tulejki to mozna odrazu inne części sprawdzić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku T-25 Dzisiaj, 19:57
  •  

#42 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 19:32

Stukanie w silniku T-25 musisz zdjąć głowice i zdjąć miskę olejowa i odkręcić korbowód i go wysunąć bo raczej nie jesteś w stanie inaczej wyczuć luzu.A może być też pęknięty wał korbowy.Ale jak piszesz ze słychać do góry to stawiam na korbowód. :)

#43 Share Sypki

Sypki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:02

Stukanie w silniku T-25 No ok i dzienki za podpowiedz.
Sam na pewno bym nie wykombinował co by to mogło być a jedynie kręciłbym się że to w okolicy głowic.
A tak jeszcze zapytam, głowica moze tak chałasować czy niema takiej opcji by wydawała takie dzwięki ?

#44 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:36

Stukanie w silniku T-25 Jak by był za duży luz na zaworach to by zawory klepały ale to cały czas a jak by nie miały luzu to by tracił na mocy i kopcił ale luz zaworowy możesz sprawdzić. :)

#45 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 01 październik 2012 - 00:49

Stukanie w silniku T-25 Witam- sprawdż sprężyny na zaworach mogła pęknąć :) Pozdrawiam

#46 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 02 październik 2012 - 21:40

Stukanie w silniku T-25 Zdejmij pokrywy zaworów i zobacz co sie dzieje

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#47 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 24 październik 2016 - 17:23

Stukanie w silniku T-25

Mamy pacjenta na oddziale - T25. Zaczął tak stukać, że aż strach przy nim było stać, a co gorsze słuchać tej melodii.

Przed rozebraniem ciśnienie oleju bez zmian, żadnego niepokojącego dymu z tłumika również nie było. Moc przed i po na tym samym poziomie.

Najbardziej stuka na niskich obrotach, na wyższych jest trochę ciszej.

Silnik po kapitalce : nowy wał + panewki / nowe korbowody + panewki / nowe tłoki, pierścienie, cylindry, glowice i masa innych dupereli

Przebieg 1000MTh

Po zdjęciu misy żadnych niepokojących oznak. Przeciwwagi na miejscu, nie poluzowane. Wszystkie panewki odkręcone - nigdzie nie widać aby wał był pęknięty. Po zdjęciu cylindrów, na tłokach też nie ma żadnych ostrych luzów. Na tłokach jest trochę nagaru jak i na głowicach. Nagar jest lekko przyklepany, przynajmniej tak to interpretuję. Może przez to tak stukać ? Bo ja już pomału rozkładam ręce <_< Luz zaworowy sprawdzony, sprężyny nie połamane. Jeszcze nie spotkałem się z czymś podobnym, jak jest awaria to musi być jakaś przyczyna, a tu mu chyba stukać się zachciało bez niej <_<

Kręcąc rozrusznikiem nic nie słychać, ale jak tylko załapie choćby na chwilę to wali jak głupi.

Jeżeli ktoś coś podpowie będę wdzięczny :)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#48 Share Renault145

Renault145

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 24 październik 2016 - 17:37

Stukanie w silniku T-25 może pompa paliwa? chyba że głupoty gadam. to sory

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 24 październik 2016 - 20:41

Stukanie w silniku T-25

Może coś się dzieje z mechanizmem wyrównoważającym, może się zluzowało koło zamachowe na wale ,lub też dane nowego typu tłoki a starego typu głowice ,lub odwrotnie musisz kolejno posprawdzać to i przyczynę znajdziesz ,domysłów  możemy mieć bez końca coś w rodzaju wróżby, trza jednak kolejno posprawdzać to na pewno przyczynę znajdziesz.

#50 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 24 październik 2016 - 21:05

Stukanie w silniku T-25

Na 99 % procent wał pęknięty.Blok do osiowania jak stuki słychać w dolnej części silnika.

#51 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 25 październik 2016 - 06:20

Stukanie w silniku T-25

Może coś się dzieje z mechanizmem wyrównoważającym, może się zluzowało koło zamachowe na wale ,lub też dane nowego typu tłoki a starego typu głowice ,lub odwrotnie musisz kolejno posprawdzać to i przyczynę znajdziesz ,domysłów  możemy mieć bez końca coś w rodzaju wróżby, trza jednak kolejno posprawdzać to na pewno przyczynę znajdziesz.

nakręcił już 1000mth więc dobór części był ok

Na 99 % procent wał pęknięty.Blok do osiowania jak stuki słychać w dolnej części silnika.

Tylko jak ten wal sprawdzić jak kompletnie żadnego pęknięcia nie widać - wszystkie panewki odkręcone i nigdzie ani śladu.

No nic znowu kolejny dzień walki.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#52 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 październik 2016 - 17:55

Stukanie w silniku T-25

A czy wał musi pęknąć na panewkach.Miałem raz 60 w której wał pękł na wykorbieniu między 2 i 3 garem.chodziła cały rok.Gość nie chciał robić tego silnika i robił wszystko aż pokazał rogi.Żeby sprawdzić wał musisz go wymontować położyć na desce i puknąć młotkiem.Jak głuchy to cały jak dzwoni czyli pękł ale przy takim ostrym waleniu puknij młotkiem we wał jak jest w silniku jaki ma głos.

Edytowany przez balcerek1, 25 październik 2016 - 18:01.

#53 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 25 październik 2016 - 18:51

Stukanie w silniku T-25

Już nic nie będę pukał. Jutro wyciągamy silnik i rozbieramy dół. Najgorzej jest trochę dodatkowej roboty w porównaniu do serii ( ładowacz czołowy, wspomaganie na orbitrolu ).

Trzeba szukać tak jak piszesz, przyczyny w wale bo wszystko inne raczej wykluczone.

#54 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 październik 2016 - 19:24

Stukanie w silniku T-25

Jeszcze sprawdź zanim wyciągniesz wał czy rozrząd jest w porządku ale jak piszesz że na rozruszniku nie wali a odpali to wali to  na 99 % wał  :blink:

#55 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 26 październik 2016 - 19:08

Stukanie w silniku T-25

Wszystko jasne. Traktor już sprawny. Poluzował się zamach :D Śruby wklejone na klej + nowe zabezpieczenie i myślę, że będzie spokój B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 26 październik 2016 - 19:29