Vril

Działanie 126 -Przywracanie potencjału produkcji rolnej -Powódź

Polecane posty

Vril    1

Tak jak w temacie korzystał ktoś z tej linii albo jest w trakcie .

Ja walczę z wieloma problemami w wniosku które powstały nie z mojej winy a rozwiązać je będzie

bardzo ciężko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja nie korzystałem miałem 80% upraw pod wodą przez pół roku wszystko zgniło. ale do działania sie nie załapałem bo bi nie zalało budynków maszyn itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No ale w moim przypadku i okolicznych rolników też bezpośrednio nie zalało.Ustosunkowano się

do tego jako czynnik pośredni czyli podsiąki które pośrednio naruszyły np: konstrukcje

budynków.

 

Ja to mam inny problem .Mam gospodarstwo w dwóch gminach .Jedna gmina była szacowana przez

komisję a druga nie ponieważ nie była wytypowana do szacowania szkód w wyniku powodzi.

Problem polega na tym że protokół strat mam z jednej gminy a z drugiej nie mam przez co

nie zgadza się powierzchnia upraw w protokole a powierzchnią upraw w systemie Agencji(brak gruntów z drugiej gminy).Do protokołu nie mogłem sobie dopisać tych brakujących gruntów ponieważ komisja z mojej gminy nie może szacować upraw z sąsiedniej gminy.Pytanie co robić dalej pisać pismo do Wojewody aby na nowo wymyślić jakiś sposób i odpowiedni typ protokołu sporządzić tak aby można było podać wszystkie uprawy i razem oszacować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

witam sam jestem w podobnej sytuacji wnioski z oszacowania sa tak napisane ze szkoda gadac,zamieszanie totalne,ludzie gdzie nie mieli wody lub widzieli przez rolnetke maja straty 10# wieksze od moich/zalany dom ,budynki,pole,maszyny/,problem mam z szacowaniem szkod i wnioskami jak w polsce...dowiedzialem sie ze nie trzeba miec wlasnych pieniedzy na zakup maszyn ale czy to prawda?dodatkowo trzeba liczyc sie z ubezpieczeniami dodatkowymi przez 5 lat ale nigdzie oficjalnie nic nie mowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Witam:) czy słyszeliście coś o następnym naborze z działania 126 "przywracanie potencjału..." z PROW 2014-2020?

czy w ogóle pracują nad projektem rozporządzenia?czy będzie w najblizszym czasie (roku 2016) takie działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj