Skocz do zawartości

Zdjęcie

Działanie 126 -Przywracanie potencjału produkcji rolnej -Powódź

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 12:59

Działanie 126 -Przywracanie potencjału produkcji rolnej -Powódź Tak jak w temacie korzystał ktoś z tej linii albo jest w trakcie .
Ja walczę z wieloma problemami w wniosku które powstały nie z mojej winy a rozwiązać je będzie
bardzo ciężko :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Działanie 126 -Przywracanie potencjału produkcji rolnej -Powódź Dzisiaj, 22:56
  •  

#2 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 styczeń 2011 - 22:16

Działanie 126 -Przywracanie potencjału produkcji rolnej -Powódź Ja nie korzystałem miałem 80% upraw pod wodą przez pół roku wszystko zgniło. ale do działania sie nie załapałem bo bi nie zalało budynków maszyn itp.

#3 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 17:05

Działanie 126 -Przywracanie potencjału produkcji rolnej -Powódź No ale w moim przypadku i okolicznych rolników też bezpośrednio nie zalało.Ustosunkowano się
do tego jako czynnik pośredni czyli podsiąki które pośrednio naruszyły np: konstrukcje
budynków.

Ja to mam inny problem .Mam gospodarstwo w dwóch gminach .Jedna gmina była szacowana przez
komisję a druga nie ponieważ nie była wytypowana do szacowania szkód w wyniku powodzi.
Problem polega na tym że protokół strat mam z jednej gminy a z drugiej nie mam przez co
nie zgadza się powierzchnia upraw w protokole a powierzchnią upraw w systemie Agencji(brak gruntów z drugiej gminy).Do protokołu nie mogłem sobie dopisać tych brakujących gruntów ponieważ komisja z mojej gminy nie może szacować upraw z sąsiedniej gminy.Pytanie co robić dalej pisać pismo do Wojewody aby na nowo wymyślić jakiś sposób i odpowiedni typ protokołu sporządzić tak aby można było podać wszystkie uprawy i razem oszacować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 23 luty 2011 - 10:49

Działanie 126 -Przywracanie potencjału produkcji rolnej -Powódź witam sam jestem w podobnej sytuacji wnioski z oszacowania sa tak napisane ze szkoda gadac,zamieszanie totalne,ludzie gdzie nie mieli wody lub widzieli przez rolnetke maja straty 10# wieksze od moich/zalany dom ,budynki,pole,maszyny/,problem mam z szacowaniem szkod i wnioskami jak w polsce...dowiedzialem sie ze nie trzeba miec wlasnych pieniedzy na zakup maszyn ale czy to prawda?dodatkowo trzeba liczyc sie z ubezpieczeniami dodatkowymi przez 5 lat ale nigdzie oficjalnie nic nie mowia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share farmino22

farmino22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo

Napisany 01 grudzień 2015 - 23:10

Działanie 126 -Przywracanie potencjału produkcji rolnej -Powódź

Witam:) czy słyszeliście coś o następnym naborze z działania 126 "przywracanie potencjału..." z PROW 2014-2020?

czy w ogóle pracują nad projektem rozporządzenia?czy będzie w najblizszym czasie (roku 2016) takie działanie?