Vril

Działanie 126 -Przywracanie potencjału produkcji rolnej -Powódź

Polecane posty

Vril    1

Tak jak w temacie korzystał ktoś z tej linii albo jest w trakcie .

Ja walczę z wieloma problemami w wniosku które powstały nie z mojej winy a rozwiązać je będzie

bardzo ciężko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja nie korzystałem miałem 80% upraw pod wodą przez pół roku wszystko zgniło. ale do działania sie nie załapałem bo bi nie zalało budynków maszyn itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No ale w moim przypadku i okolicznych rolników też bezpośrednio nie zalało.Ustosunkowano się

do tego jako czynnik pośredni czyli podsiąki które pośrednio naruszyły np: konstrukcje

budynków.

 

Ja to mam inny problem .Mam gospodarstwo w dwóch gminach .Jedna gmina była szacowana przez

komisję a druga nie ponieważ nie była wytypowana do szacowania szkód w wyniku powodzi.

Problem polega na tym że protokół strat mam z jednej gminy a z drugiej nie mam przez co

nie zgadza się powierzchnia upraw w protokole a powierzchnią upraw w systemie Agencji(brak gruntów z drugiej gminy).Do protokołu nie mogłem sobie dopisać tych brakujących gruntów ponieważ komisja z mojej gminy nie może szacować upraw z sąsiedniej gminy.Pytanie co robić dalej pisać pismo do Wojewody aby na nowo wymyślić jakiś sposób i odpowiedni typ protokołu sporządzić tak aby można było podać wszystkie uprawy i razem oszacować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

witam sam jestem w podobnej sytuacji wnioski z oszacowania sa tak napisane ze szkoda gadac,zamieszanie totalne,ludzie gdzie nie mieli wody lub widzieli przez rolnetke maja straty 10# wieksze od moich/zalany dom ,budynki,pole,maszyny/,problem mam z szacowaniem szkod i wnioskami jak w polsce...dowiedzialem sie ze nie trzeba miec wlasnych pieniedzy na zakup maszyn ale czy to prawda?dodatkowo trzeba liczyc sie z ubezpieczeniami dodatkowymi przez 5 lat ale nigdzie oficjalnie nic nie mowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Witam:) czy słyszeliście coś o następnym naborze z działania 126 "przywracanie potencjału..." z PROW 2014-2020?

czy w ogóle pracują nad projektem rozporządzenia?czy będzie w najblizszym czasie (roku 2016) takie działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj