Skocz do zawartości

Zdjęcie

kontrola a dopłaty

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 11:18

kontrola a dopłaty ostatnio w agrobiznesie pokazywali gospodarza który już 6 razy miał kontrole w gospodarstwie i potem musiał długo czekać na dopłaty obszarowe.Ja też już 3 rok z rzędu miałam kontrolę i dopłaty dopiero wpływają na konto w maju chociaż decyzja przychodzi w grudniu/styczniu jak dzwoniliśmy do agencji to twierdzili że weterynaria nie przysłała jeszcze protokołu z kontroli-a weterynarka znajoma powiedziała że u nas łatwo przeprowadzić taką kontrolę i dlatego tak się nas uczepili...a znam takich u których kontroli jeszcze nigdy nie było..nie rozumiem czemu jednych kontrolują a innych w ogóle nie?czy wy też macie częste kontrole i problemy z otrzymaniem kasy z dopłat?bo szczerze przyznam że już mnie to wkur....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kontrola a dopłaty Dzisiaj, 10:05
  •  

#2 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 11:35

kontrola a dopłaty decyzje mam ale kasy nie a kontroli w tym roku nie było ale z tego co u mnie mówią to z tą kasą różnie gość który nie ma jeszcze decyzji ma już kasę na koncie, zdarza się też ze znajomy ma decyzje z listopada 23 a inny ma z 29 i ten ma już kasę na koncie a ten z 23 jeszcze nie.Trzeba czekać cierpliwie

#3 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 13:10

kontrola a dopłaty @zeberka363 ale piszesz o kontroli z ARiMR czy o kontroli z PIWet? Bo jeśli chodzi o kontrole z agencji to miałem w dwóch pierwszych latach po wejściu dopłat i faktycznie wtedy kasa była w 2 połowie kwietnia, a decyzja pod koniec stycznia. Za to w lipcu 2010 miałem kontrolę z inspekcji wet. i dopłata była 1 grudnia, a decyzja ok.20 listopada. Wracając do kontroli PIWet - to zostali wytypowani rolnicy którzy tworzą grupę producentów trzody chlewnej <_< , a wcześniej kontrlowano "mleczarzy"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 14:21

kontrola a dopłaty do "wlkpmder" nie ma czegoś takiego jak dopłata bez wcześniejszej decyzji , bo niby skąd mieli wiedzieć ile wypłacić?

nowy

#5 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 14:55

kontrola a dopłaty Tez tak myślałem ale ten gość albo zapomniał ze dostał decyzje albo mnie bajał ;[

#6 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 15:09

kontrola a dopłaty a w kuj-pom powiat Bydgoski nie było u ni kogo z sąsiadów kontroli a ani decyzji nikt nie dostał ani dopłat.....

#7 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2011 - 16:01

kontrola a dopłaty Mogą być pieniądze przed decyzją. Ja w zeszłym roku obszarówkę dostałem w grudniu a decyzja przyszła w styczniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 16:06

kontrola a dopłaty Ja slyszałem plotke że podobno krucho z kasa u agencji, i dlatego tak sie przeciagaja wypłaty dopłat. Ale ile w tym prawdy sam diabłem nie wie...

#9 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:43

kontrola a dopłaty

Mogą być pieniądze przed decyzją. Ja w zeszłym roku obszarówkę dostałem w grudniu a decyzja przyszła w styczniu.

Ja w ubiegłym roku miałem tak samo. Zwróć kolego uwagę na datę wydania decyzji, u mnie jest wcześniejsza od daty przelewu pieniędzy na konto i nie może być inaczej. W tym roku decyzja wydana w listopadzie, przyszła w grudniu a pieniędzy nie widać.

#10 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 10:45

kontrola a dopłaty

@zeberka363 ale piszesz o kontroli z ARiMR czy o kontroli z PIWet? Bo jeśli chodzi o kontrole z agencji to miałem w dwóch pierwszych latach po wejściu dopłat i faktycznie wtedy kasa była w 2 połowie kwietnia, a decyzja pod koniec stycznia. Za to w lipcu 2010 miałem kontrolę z inspekcji wet. i dopłata była 1 grudnia, a decyzja ok.20 listopada. Wracając do kontroli PIWet - to zostali wytypowani rolnicy którzy tworzą grupę producentów trzody chlewnej <_< , a wcześniej kontrlowano "mleczarzy"

była to kontrola "w zakresie wymogów wzajemnej zgodności w obszarze IRZ" przeprowadzona przez powiatowego lekarza weterynarii.mam świnie ale nie należę do grupy producenckiej a oni tylko sprawdzali czy byki(krów nie mam) mają kolczyki i paszporty i brali próbki zboża do badania.

#11 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 16 styczeń 2011 - 18:03

kontrola a dopłaty u mnie już 3 lata pod rząd były kontrole. w tym roku przyjechał główny lekarz weterynarii, ale na szczęście wszystko było ok i ONW już jest :D , a obszarowa i cukrowa to narazie decyzja jest. rok i dwa lata jak miałem kontrole z agencji to rzeczywiście waluta była dopiero w kwietniu :(
Prezes z wykształcenia :D

#12 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 16 styczeń 2011 - 20:55

kontrola a dopłaty zeberka, też mieliśmy tą kontrolę i w piątek przyszła decyzja o dopłatach

#13 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 07 grudzień 2011 - 19:35

kontrola a dopłaty Też miałem 2 razy w tym roku kontrole z OSNu. Na pierwszej sie przysrali do szamba domowego. Do drugiej kontroli została zrobiona przydomowa oczyszczalnia szamba, i na kontroli nr2 nie czepiali sie oczyszczalni tylko sprawdzali wszystko i wszystko było ok. Ale decyzji nie otrzyamliśmy,a podobno były wysyłane do dnia 7 Grudnia, wiec watpliwe że otrzymam decyzje w tym roku
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 07 grudzień 2011 - 21:18

kontrola a dopłaty Czego wymagają podczas kontroli? Jakie są najważniejsze rzeczy których muszę dopilnować przed taką kontrolą? Od razu mówie, że nie mam zwierząt.

Edytowany przez pasiu66, 07 grudzień 2011 - 21:19.