Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowo siewny bierny

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 08:51

Agregat uprawowo siewny bierny Mam zamiar kupić agregat uprawowo bierny i moje pytanie jest następujące jaka szerokość mam 82 km ciagnik i zastanawiam się nad 2.7 cz 3 m. I do tego jakiś siewnik. Tylko jest jedno ale mam zamiar w przyszłości zakupić wiekszy ciągnik 110 120 km. I nie wiem jak rozwiazać tę kwestię bo siwnik jest mi potrzebny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowo siewny bierny Dzisiaj, 21:37
  •  

#2 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 09:38

Agregat uprawowo siewny bierny Kolego w ciągu agregatu biernego 3metrowego ciągnik 80km w optymalnych warunkach z zupełnościa sobie poradziaczklowiem może miec problem z dzwiganiem tej maszyny. Najlepiej gdyby wypowiedzieli się użytkownicy takowych zestawów.

#3 Share adamsypniewo

adamsypniewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 09:59

Agregat uprawowo siewny bierny Jeśli masz dosyć mocny podnośnik to bierz 3-ke ;) U mnie lampo 70 ma lekko w agregacie 3m więc 82km powinno dawać radę z agregatem i siewnikiem 3m ale to zależy też jeszcze od ziemi na jakiej będzie pracował ;)

#4 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2011 - 10:01

Agregat uprawowo siewny bierny Zależy do ciągnika czy ma cięzki przód czy lekki.Bo jak lekki to niema sesu go zrywać i męczyć 3m

#5 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 11:12

Agregat uprawowo siewny bierny

Mam zamiar kupić agregat uprawowo bierny i moje pytanie jest następujące jaka szerokość mam 82 km ciagnik i zastanawiam się nad 2.7 cz 3 m. I do tego jakiś siewnik. Tylko jest jedno ale mam zamiar w przyszłości zakupić wiekszy ciągnik 110 120 km. I nie wiem jak rozwiazać tę kwestię bo siwnik jest mi potrzebny.

Ciągnik o mocy 82km spokojnie sobie poradzi z zestawem 3 metrowy,o ile ma 4x4;jezeli tak to spokojnie da radę nawet pod spore górki.Co do lekkiego przodu to zazwyczaj każdy w swoim zakresie dociąża ciągnik,gdyż fabrycznie jest zawsze za mało.Mówiąc o konkretnych maszynach to zapraszam do mojej galerii tam mam taki zestaw i 81 km radzi sobie znim,polecam agregat WOLFF Qltus ,bardzo dobrze sie sprawuje ,nie topi sie w ziemi jak to jest w przypadku popularnych agregatów,oraz hydropak wydaje się być wytrzymały, co do siewnika to proponowałbym oczywiści AMAZONE D7 bądź D8 bardzo dobre siewniki ,precyzyjne i mało awaryjne,tylko musisz dobrze poszukać i znaleźć egzemplarz nie zużyty mocno,najważniejsza jest przekładnia reszta jest praktycznie wieczna.Ze względu na Twoje plany zakupu ciągnika większej mocy ,agregat 2,7 odpada na starcie

Edytowany przez qqq, 13 styczeń 2011 - 11:13.

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#6 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 11:19

Agregat uprawowo siewny bierny Witam mam aresa 3 m zazwyczaj chodzi z nim agrofarm 100 ale podczepiałem też do pronara 82 i powiem ci ze w uciągu nie ma różnicy ważny jest dobry podnośnik i dociażenie przodu oczywiscie

#7 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 12:29

Agregat uprawowo siewny bierny my mamy agregat bierny z Amazonem d7. 3 metrowy zestaw i zetorem 7711 z przodem dołożonym go ciągaliśmy to na uwrociach podnosiło przód ale przy dobrym dociążeniu dawał rade:D Teraz mamy case jx90 i ciekawe jak będzie dobie dawał z nim rade:)

#8 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 13 styczeń 2011 - 13:37

Agregat uprawowo siewny bierny Jaka jest różnica 2,7 m a 3,0 m ? Na szybkiego spojrzałem na stronę jednego z producentów i mamy na agregacie 20kg różnicy (600 kg-2,7m, 620kg-3m )Z siewnikiem będzie podobnie ,nie ma o co kruszyć kopi .Jeśli rozpatrywać 2,5m a 3 m to różnice będą bardziej istotne.Moim zdaniem 3m i skupić się na wyborze solidnej i przemyślanej konstrukcji .Dociążenie przedniej osi też nie podlega dyskusji .Jak kolega kupi mocniejszy ciągnik to praca będzie szybsza i być może nie trzeba będzie składać zestawu na uwrociach .

#9 Share Dzik90

Dzik90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 14:32

Agregat uprawowo siewny bierny Moim zdaniem 3 metrowy zestaw jest do takiego ciągnika.A jeśli w przyszłości planujesz większy traktor to już na pewno.
Ciągnący go traktor najlepiej jakby miał:napęd na 4koła,odpowiedni udźwig i dodatkowo dociążony przód(najczęściej traktory o tej mocy mają lekki przód,ale zawsze można samemu dodać kilka obciążników).Sam posiadam zestaw uprawowo siewny 3metrowy,który doskonale współpracuje z MTZ 82.Fotki zestawu znajdują się w mojej galerii.

#10 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 13 styczeń 2011 - 14:49

Agregat uprawowo siewny bierny Weź 3m. ciągnik da rade jest na AF kilka przykładów co ciągnik dał rade ale obciążnik w miarę konkretny musi już być... B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share miras6336

miras6336

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 15:53

Agregat uprawowo siewny bierny ja mam zestaw john deere 6530 ( moc znamionowa 120km z możliwością dołożenia mocy do 140km) i agregat bierny BRODNICA i do tego siewnik KUNA 3m. w tym agregacie ten ciągnik daje sobie rade dośc dobrze, ale przydało by sie jeszcze pare koników. Musisz brac pod uwagę to jaką wybierzesz skrzynie nasienną. Mojego jelonka podnosi do góry z załadowaną skrzynią nasienną o pojemności 650kg :blink:

#12 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:55

Agregat uprawowo siewny bierny oczywiście ma 4x4 i ten agregat by pracowwał przeważnie na 5. 4 klasa ziemi to mam nadzieje że sobie da reda a ile może ważyć cały taki zestaw 3m ??????

#13 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:23

Agregat uprawowo siewny bierny zależy wszystko od ziemi i ukształtowania terenu... na większych pagórkach może braknąć koni bo wiadomo bierny to nie aktywny z te 10 km/h trzeba jechać żeby bierny dobrze uprawił. dobrze w takich agregatach sprawdza się wał packera dobrze rozdrabnia i zagęszcza glebę... i kupuj agregat z hydropakiem lepiej będzie ci z nim jechać wiem bo sam mam zestaw 2,5m aktywny (brona wirnikowa rabe + nordsten) i powiem ci że na opuszczonym hydropaku z 300 kg ziar podnosi i da się jechać ale czuć że przód podrywa odrobinę a z złożonym hydropakiem jest ok.

Edytowany przez piotrb14, 22 styczeń 2011 - 21:26.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#14 Share mon21051

mon21051

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:06

Agregat uprawowo siewny bierny nie mam żadnych wzniesień a zastanawiałem sie nad wałem wstyłu rurowym a co myślicie o takim zestawie 3 m http://www.meprozet.biz/node/38

#15 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:34

Agregat uprawowo siewny bierny Ja mam ursusa 1212 120 KM i agregat 3m z hydropakiem agro-masz + siewnik poznaniak.
Przodu nie podrywa bo jest długi bo to 6 cylindrowy silnik i do tego z przodu 200kg obciążników a w polu jak dociąże na podnośniku to i dzie śmiało :)
A sąsiad ma MTZ 82KM i zestaw z uni to podrywa mu przud i po wierzchu tylko bierze agregatem bo nie daje rady ;)
W Twoim przypadku wybrałbym 3m jak masz plany kupić większy ciągnik :)

#16 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 18:01

Agregat uprawowo siewny bierny jeśli nie ma wału packera to bierz agregat z 3 rzędami łap...

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#17 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 22:16

Agregat uprawowo siewny bierny Witam!!!
Czy poradzi mi ktoś jaki agregat uprawowo siewny 2,7 m kupić?
Mam ursusa 904 i siewnik Poznaniak 2,7 m. Jakie wały brać pod uwagę, ziemie mam lekkie IV-V klasa.
Zetor Team

#18 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 22:38

Agregat uprawowo siewny bierny Połączone. +1 pkt za dublowanie tematu
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#19 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2012 - 21:17

Agregat uprawowo siewny bierny Szczeże powiedziawszy ja bym wybral aktywny jest sporo lepszy od biernego :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawolszu

pawolszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 22:19

Agregat uprawowo siewny bierny No tak ale zależy jakie kto ma ziemie...