Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Polski do 5 tys zł

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 23 październik 2015 - 21:43

Nowy Polski do 5 tys zł

Co do Grass-Rola to mogę powiedzieć tyle - posieje i nawet równo, ale nie ma co patrzeć w instrukcje i tabele nastawne. Kupiłem nowego Grass Rola w zeszłym roku i wątpię, by po dziś dzień w ogóle próbowali robić coś w kierunku wypuszczenia tabel, które mają choćby 90% zgodności z faktycznym wysiewem, bo te, które są i które producent określa jako "orientacyjne" można o kant tyłka potłuc. Druga sprawa, że są różnice w wielkości otworów wysiewających przy jednakowym ustawieniu na skali, ale z tego co zauważyłem, to jest to po prostu błąd powstały przy montażu (minimalne zachodzenie na siebie blach), który zimą będę próbował niwelować. Na plus cena (ale też trzeba szukać handlarza z normalną ceną, a nie cwaniaczków, którym wydaje się że handlują 'młodszą siostrą' Amazone'a), hydraulika i plandeka w standardzie. Ogólnie z zakupu jestem (narazie) zadowolony, jedynie brak konkretnych tabeli wysiewu poszczególnych nawozów dobija, ale da się z tym żyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Polski do 5 tys zł Dzisiaj, 22:32
  •  

#42 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 14:04

Nowy Polski do 5 tys zł

a co powiecie o rozsiewaczu altro 1200 l ?

#43 Share zetor52

zetor52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 11:43

Nowy Polski do 5 tys zł

a czy ktoś zwas posiada rozsiewacz kreatec produkowany w białymstoku jeśli tak to proszę o opinie bo cena 800l to 3,5tys.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share cichyh32

cichyh32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 17:06

Nowy Polski do 5 tys zł W ofercie woprola jest rozsiewacz junior 2 pisze ze w zestawie ma gps(mapowanie pola) macie takie cos ? Jak wyglada komputer od tego? Jak to sie sprawdza?

#45 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 22:47

Nowy Polski do 5 tys zł

Panowie jest sens zamieniac starego niezniszczalnego lejka (wysiewajacego jak mu sie uwidzi :D) na wynalazek grass rol ?
Na obszar 10 ha zbóz

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#46 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 14:25

Nowy Polski do 5 tys zł

myślisz że nowy lejek będzie lepiej siał, lepiej poszukać używanego zachodniego, czasem trafia się mała amazonka za 800-1100zł

Panowie jakieś opinie o rozsiewaczu kłos 2 talerzowy, miałem szukać RCW i czegoś do nawozu, ale może lepiej kupić taki, bo cenowo wyjdzie o wiele taniej, a i mniej miejsca mi zajmie ?

817478379_6_1080x720.jpg

Polska B

#47 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 15:46

Nowy Polski do 5 tys zł

Panowie jest sens zamieniac starego niezniszczalnego lejka (wysiewajacego jak mu sie uwidzi :D) na wynalazek grass rol ?
Na obszar 10 ha zbóz

Na początku strony masz moją opinię nt. Grass Rola, ogólnie wart polecenia, jedynie brak mu konkretnej instrukcji i tabeli wysiewu oraz nastawu łopatek. Może najpierw rozejrzyj się za jakąś małą używką Amazone albo Bogballe, bo wydawać ponad 4tyś na 10 ha to nie takie hop siup

#48 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 12:23

Nowy Polski do 5 tys zł

Pomyliłem sie to nie grass rol tylko Tytan strumyk cos takiego http://olx.pl/oferta...html#8444fde22d
Qrde myslałem ze to produkcja grass rolu, chodzi mi o ten 600 litrowy cena jaka mi zaproponowano 3400 zł

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#49 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:34

Nowy Polski do 5 tys zł

Ja Grass-rola w ocynku, z plandeką i otwieraniem na dwa węże kupiłem za 4tys. Tutaj widze malowana blacha, plandeka i hydraulika w opcji i to jeszcze siłownik na jednym wężu. Poza tym pewnie wszystko na jedną modłę robione z tych rzemieślniczych.

Najważniejsze to myć i konserwować jak już się wysieje nawóz, żeby za dwa lata nie zgnił. A dawkę pewnie i tak na własną ręke trzeba będzie ustawiać

#50 Share Kos_pl

Kos_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 luty 2016 - 02:16

Nowy Polski do 5 tys zł

@izydor6280

Coś już kupiłeś, jakieś nowe przemyślenia? Ja też szukam rozsiewacza do wapna i nawozów. Także zauważyłem tego dwutarczowego 600l Kłosa. Cena nawet poniżej 5 tys. zł, a dopłata za hydrauliczną zasuwę to około 360 zł.

Tylko planuję robić ścieżki technologiczne na 15m, a ów dwutarczowy Kłos NO21/2 rozsypuje nawozy granulowane do około 14m (chociaż w ofertach niektórzy sprzedawcy piszą 16m... hm). :| Czyli pewnie trochę zabraknie, w szczególności przy moczniku.

http://www.swit-rol.pl/oferta/50

Coś jeszcze można kombinować z łopatkami na każdą z tarcz, bo jest wybór 2 lub 4. Kurcze, odnaleźć jego producenta to wyzwanie - Selmar? - http://www.selmarpol...opa-oferta.html a może Świt-rol? 

Może chociaż wapna by był jak znalazł. Nuż by się go dało cyklopem ładować :D - Kłos ma 1,62 m szerokości i 1,46 m długości. RCW3 w jego cenie to się kupi tylko do remontu... no może odmalowane - 25-30 letnie. Tyle że ładowność 3t, około 5x tyle co Kłosa.

Mam taką myśl, aby na początku kupić Kłosa, a później dwutarczowy rozsiewacz już typowo do nawozów. Ale patrzę też jeszcze i na RCW3... nie wiem bardzo na co się zdecydować, 16 ha "obrobienia".

Edytowany przez Kos_pl, 26 luty 2016 - 03:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 26 luty 2016 - 09:28

Nowy Polski do 5 tys zł

Daj sobie spokój z takimi wynalazkami. Mój wujek kupił podobny rozsiewacz tylko chyba Dexwall. Konstrukcyjnie identyczny, "wibrująca" taśma gumowa  tylko że jeden talerz. Jak sam mówi wymęczył jednego TIRa wapna a potem wy***przył ten wynalazek w "krzaki" i kupił RCW.  A do nawozu najlepiej używany Amazone albo Rauch. Na pewno sto razy lepsze niż te nowe polskie wynalazki klepane po stodołach...

#52 Share zibi400

zibi400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 luty 2016 - 09:30

Nowy Polski do 5 tys zł

Ja posiadam taki rozsiewacz .Rozsiewam nim i wapno i nawozy.Cena obecnie około 3800 ale widzę że są 2 talerzowe takie za niecałe 7000 i mają rozsyp do 34 m.

Na razie nie narzekam.

TAJFUN-WIBRO-TURBO%201200%20z%20hydrauli

#53 Share Kos_pl

Kos_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 luty 2016 - 12:43

Nowy Polski do 5 tys zł

@lukejro

Ale tam właśnie nie ma żadnej wibrującej taśmy. Tam jest typowa taśma jak w starych taśmowych RCW, tylko tyle że węższa, krótsza, itp i zasuwa. Napęd jest z WOM. 

Amazone ZA-F, kosztuje 2-4 tys zł, ale też też nie dorzuci mocznika na 15m. Ciężko jest też znaleźć egzemplarz w dobrym stanie, a te lepsze to też kosztują około 4 tys zł.

Rauch MDS np. 732 w db stanie to koszt około 7 tys zł może trochę ponad, a wapna wraz nie posieję.

W sumie do nawozu to bym mógł kupić i coś nowego, ale już nie w tym roku. Ten 600l Kłos byłby najwyżej przejściowym siewnikiem do nawozów granulowanych, ale do wapna to już by wtedy został zamiast np. RCW3, bo on wraz taniej wyjdzie od tych starych rozsiewaczy a i będzie też nowy. Ciekawe jak by się go ładowało cyklopem - czy by to wytrzymał, ale pewnie tak, przy założeniu, że w wapnie nie będzie grubych brył czy też kamieni.

Edytowany przez Kos_pl, 26 luty 2016 - 12:52.

#54 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 26 luty 2016 - 15:07

Nowy Polski do 5 tys zł

jeszcze nie kupiłem, priorytetem miał byś wagon, ale w takiej cenie przeboleje tym co mam, zobaczę jak wyjdę z $$ i ile zaśpiewają mi za taki rozsiewacz, bo wyjdzie mi połowę tego co za samego rcw w przyzwoitym stanie, a gdzie coś do nawozu  :blink:

@lukejro konstrukcja taka sama jak w kosie, motylu czy nawet rozsiewaczach wapna rnw/rcw

Polska B

#55 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 27 luty 2016 - 10:35

Nowy Polski do 5 tys zł

Konstrukcja podobna, ale nie ma co porównywać masywnego rozsiewacza który pomieści 3500 kg wapna z taką delikatną zabawką który mieści 400-500 kg...  Pomyśl ile kursów musisz zrobić żeby dać te 3,5- 4 tony na hektar, jak to cudo ładować? ładowaczem ciężko w to wcelować.  Jak pisałem, mój wujek ma podobny wynalazek i po pierwszym sezonie poszedł w krzaki....

Ja Wam powiem jako praktyk, nawet bym nie patrzył na te nowe polskie rozsiewacze tylko brał używaną Amazonkę albo Raucha. Różnica jest jak między maluchem a mercedesem... Nowy będzie taki tylko pierwszy rok, po trzech będzie wyglądał gorzej niż ten stary niemiecki nie mówiąc już o równomierności i precyzji wysiewu, jakości materiału itd.

ZAF 603 w bdb stanie(nawet z hydrauliką) można spokojnie kupić do 3 tys zł.  Ja mam 400l i na prostych łopatkach spokojnie sieje mocznik na 12m  także myślę, że na regulowanych powinien dorzucić na 15m. Jak chcesz mieć idealnie równo na 15 m to przejdź na RSM (żaden rozsiewacz nie dorówna równomierności rozlewu RSMu opryskiwaczem)

#56 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 27 luty 2016 - 14:06

Nowy Polski do 5 tys zł

amazonki to przereklamowane rozsiewacze, płacisz tylko za kolor i napis, w dodatku dużo starszych używek to odmalowany złom, za podobną cenę można wyrwać coś lepszego

Edytowany przez izydor6280, 27 luty 2016 - 14:08.

Polska B

#57 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 luty 2016 - 14:39

Nowy Polski do 5 tys zł

Mam kłosa tylko jeszcze całego czerwonego. Ogólnie sprawuje sie dobrze tylko nie sieje równo na obie strony tylko bardziej na prawo. Największym problemem jest to że przy c-360 trzeba ściągać wałek do podnoszenia po zasypaniu.

#58 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:43

Nowy Polski do 5 tys zł

jeśli masz na jednym talerzu to normalne że rzuca na jedną stronę  ;)

Polska B

#59 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:52

Nowy Polski do 5 tys zł

To wiadomo. Mi to nie przeszkadza. Po prostu kwestia przyzwyczajenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 21 marzec 2016 - 23:11

Nowy Polski do 5 tys zł

Jak przestawisz łopatki w kłosie to będzie siał równo

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Dodaj odpowiedź