Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Polski do 5 tys zł

117 odpowiedzi na ten temat

#101 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 447 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 29 styczeń 2017 - 12:53

Nowy Polski do 5 tys zł

napewno  nie kupil bym  tego  lejka dwutarczowego  ,  i pamietajcie jedno ze nie zawsze  do 500 l wejdzie 500 kg nawozu ,    wybor macie duzy  ,  kiedys  to wyboru byly tylko lejki   lub kosy ,  ja  jakos nie jestem przekonany do tych rzemieslniczych rozsiewaczy gdybym  osobiscie kupowal to bym szukal uzywany z brzegu lub rauch

coraz gorzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Polski do 5 tys zł Dzisiaj, 17:26
  •  

#102 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4156 postów

Napisany 29 styczeń 2017 - 13:05

Nowy Polski do 5 tys zł

oczywiście że 500l pojemności nie oznacza 500kg masy

Polska B

#103 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3397 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 30 styczeń 2017 - 22:07

Nowy Polski do 5 tys zł

panowie z tego co się orientuję to 500kg saletry to jest ok 600l, a 500kg mocznika to ok 800l, a z polifoską jak jest?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4350 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 18:42

Nowy Polski do 5 tys zł

lepiej kupić amazonkę, nie ważne w jakim stanie byle był kolor i napis, dla wielu już to czyni z tych rozsiewaczy cud techniki default_grin.gif

Problem w tym, że Ja miałem ten truposza z napisem i mam polskiego także wiem co mówie, a Ty niestety nie.

#105 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3397 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 22:08

Nowy Polski do 5 tys zł

ja na polskiego lejka który jest u nas od 94r nie mogę powiedzieć złego słowa nigdy się w nim nic nie stało :D ale ma swoje wady takie jak: mała pojemność i niedokładnie rozrzuca nawóz, w 1 stonę na 5m a w drugą 4 nie umie dorzucić... ale trwałość jest na prawdę świetna :)

#106 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4350 postów

Napisany 01 luty 2017 - 10:02

Nowy Polski do 5 tys zł

Mój dziadek też nie narzekał na kosa, dalej stoi gdzieś pod dachem w stanie idealnym, ale co to ma do rzeczy?

#107 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3397 postów

Napisany 01 luty 2017 - 10:37

Nowy Polski do 5 tys zł

no przecież pisałeś, że polski to się zaraz posypie, i że dużo nerwów na naprawy, łatania itd... ostatnio oglądałem kilka rauchów w cenie do 4tys i im dłużej je oglądam tym bardziej jestem przekonany do polskiego, bo sorry, ale polskiego langrena mogę mieć za 4tys z hydrauliką, a rauch nie dość, że bez hydrauliki to jeszcze nawet nie ma regulacji szerokości wysiewu, tylko zazwyczaj 12m sieją.

#108 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów

Napisany 01 luty 2017 - 10:45

Nowy Polski do 5 tys zł Zacznij szukac mds-a on ma regulowana szerokosc.

#109 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4350 postów

Napisany 01 luty 2017 - 11:10

Nowy Polski do 5 tys zł

no przecież pisałeś, że polski to się zaraz posypie, i że dużo nerwów na naprawy, łatania itd... ostatnio oglądałem kilka rauchów w cenie do 4tys i im dłużej je oglądam tym bardziej jestem przekonany do polskiego, bo sorry, ale polskiego langrena mogę mieć za 4tys z hydrauliką, a rauch nie dość, że bez hydrauliki to jeszcze nawet nie ma regulacji szerokości wysiewu, tylko zazwyczaj 12m sieją.

Przepraszam, a co się ma sypać w kosie? Porwany łańcuch, złamany dyszel czy wyszczerbione łopatki bo to chyba standard?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#110 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 luty 2017 - 21:28

Nowy Polski do 5 tys zł

nierdzewka Langren 600l czy Woprol dwu tarczowy proszę opinie właścicieli, patrzyłem jeździłem za zachodnim ale same jakieś trupy  

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#111 Share matias95

matias95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Sport, informatyka, muzyka i oczywiście technologia rolnicza ;)

Napisany 02 luty 2017 - 21:57

Nowy Polski do 5 tys zł Z tego zestawienia, to za mną Wop rol-akpil ( to też Woprol, tylko z naklejką akpila i droższy) przemawia. Rozsiewacz dokładny, nie rdzewieje jakoś tragicznie i możliwość uzbrojenia go w wysiew graniczny

#112 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 luty 2017 - 23:56

Nowy Polski do 5 tys zł

Langren 600l kwa sówka z dzielonym jednym zbiornikiem  podoba sie mi ten zbiornik niedzielony ale jak sieje ??

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#113 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9236 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 marzec 2017 - 22:40

Nowy Polski do 5 tys zł

W tym roku kupiłem rozsiewacz agromax 600l, rewelacji po takiej cenie się nie spodziewałem i dotychczas jestem w miare zadowolony.

Plusy:

- duża skrzynia

- plandeka w standardzie

- niska cena

- otwieranie/zamykanie do wyboru ręcznie lub hydraulicznie

- i co ciekawe ilości wysiewu w instrukcji bardzo zbliżone do osiąganych w polu

Minusy:

- kilka niedoróbek, przede wszystkim większość śrubek wymagała dokręcenia

- powłoka lakiernicza słaba, ale w maszynach w takim segmencie cenowym to norma że oszczędzają na farbie

- dziwny wysiew saletry, lewy talerz rozsiewacza ledwie dorzuca do ścieżki, prawy wali tak na boki że dorzuca do kolejnej ścieżki (muszę pokombinować z innym ustawieniem łopatek)

- różnice ilości wysiewu za pomocą dźwigni są znaczne, trzeba kombinować za pomocą przejazdu na innych biegach ciągnika.

Ale reasumując w porównaniu do kosa i lejka to znaczny skok.

I na koniec dodam że prawie rok rozglądałem się za rozsiewaczami, początkowo miała być amazone 602, ale w tym segmencie cenowym to były szroty do remontu.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#114 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 marzec 2017 - 22:52

Nowy Polski do 5 tys zł

kupiłem woprola 2017 niech mi ktoś powie czym się różni ten 2017 od tego starszego ??

#115 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 00:23

Nowy Polski do 5 tys zł

W tym roku kupiłem rozsiewacz agromax 600l, rewelacji po takiej cenie się nie spodziewałem i dotychczas jestem w miare zadowolony.
Plusy:
- duża skrzynia
- plandeka w standardzie
- niska cena
- otwieranie/zamykanie do wyboru ręcznie lub hydraulicznie
- i co ciekawe ilości wysiewu w instrukcji bardzo zbliżone do osiąganych w polu
Minusy:
- kilka niedoróbek, przede wszystkim większość śrubek wymagała dokręcenia
- powłoka lakiernicza słaba, ale w maszynach w takim segmencie cenowym to norma że oszczędzają na farbie
- dziwny wysiew saletry, lewy talerz rozsiewacza ledwie dorzuca do ścieżki, prawy wali tak na boki że dorzuca do kolejnej ścieżki (muszę pokombinować z innym ustawieniem łopatek)
- różnice ilości wysiewu za pomocą dźwigni są znaczne, trzeba kombinować za pomocą przejazdu na innych biegach ciągnika.
Ale reasumując w porównaniu do kosa i lejka to znaczny skok.
I na koniec dodam że prawie rok rozglądałem się za rozsiewaczami, początkowo miała być amazone 602, ale w tym segmencie cenowym to były szroty do remontu.

Masz rozeznanie na jakiej zachodniej maszynie ten agromax jest zrobiony lub jaki produkt bardzo przypomina ??

#116 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9236 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 marzec 2017 - 20:24

Nowy Polski do 5 tys zł

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia na podstawie czego jest odwzorowany.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#117 Share hus2431

hus2431

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 czerwiec 2017 - 09:05

Nowy Polski do 5 tys zł

.

Edytowany przez hus2431, 01 czerwiec 2017 - 10:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#118 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4180 postów

Napisany 01 czerwiec 2017 - 09:57

Nowy Polski do 5 tys zł Kup sobie Rauha albo Sulky lub Amazona i bedziesz zadowolony.

Dodaj odpowiedź