Skocz do zawartości

Zdjęcie

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie.

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:11

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. nie mam zielonego pojęcia ale skoro teraz wszystko działa to nie ma się co martwić, w razie jakby się problem pojawiał to by było trzeba sie zainteresować.
Nie nie, to nie autotronic bo on nie jest za to odpowiedzialny, dynahift ma swój komputer, bynajmniej u mnie tak jest i jak widziałem jak to wygląda to od tej gałki był krótki kabelek i ten komputer więc on pewnie by był w kabinie w tym całym kokpicie , ale pewien nie jestem;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. Dzisiaj, 17:48
  •  

#22 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:16

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. Mam jeszcze pytanie o blokadę skrzyni. Ja takową mam i jak jadę powyżej 30Km\h to mi przerzuca z D na C. Jak odblokować tą skrzynie. A czy nie ma czujnika od temperatury że poniżej kilku stopni nie działa Dynashift?

#23 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:10

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. masz blokadę prędkości założona na 30 pomoże tylko elektryk podłączy się pod kompa albo ściągnie ten kaganiec w systemie odznaczy opcje blokady lub założy obejście. o takim czujniki nie słyszałem
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#24 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:50

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. Z tą blokadą prędkosci to jeszcze można samemu wyjąc bezpiecznik (w moim 3085 jest on w dolnym rzędzie ostatni), po wyjęciu bezpiecznika nie diała Dynashift i chyba tylna wycieraczka, i wtedy jest ciągle na D, ja tak robie tylko do transportu, bo w polu Dynashift jest potrzebny.

#25 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 18:07

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. a czy bez tego bezpiecznika przypadkiem napęd jest non stop włączony?

#26 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:30

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. Przy wyciągnięciu bezpiecznika przedni napęd działa prawidłowo, do pewnosci możesz sprawdzic u siebie czy się wyłącza.

#27 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:34

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. Jak dla mnie to nie jest najlepszy pomysł. Ale mogę sprawdzić. Bez Dynashift w transporcie musi być głupio. Może jakiś przełącznik się zrobi. A gdzie można znaleźć takiego mechanika z kompem/ Czy ktoś zdejmował blokadę u siebie?

#28 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:43

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. po co mam się bawić jak mam bez blokad teraz i leci ile fabryka dała mateusz1995 ja ściągałem blokadę robi Ci elektryk takie obejście bez niczego i śmiga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:43

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. Własnie w transporcie to trzeba uważac zeby nie pomylic Dynashift z migaczami, bo nie wiem co by sie stało gdy przy pełnej prędkosci przełączył by z D na A.

Ariss, to trzeba było podpatrzec co elektryk zrobił i napisac tu, ja kiedys miałem takiego majstra co odłączył czujnik prędkosci, blokady nie było ale przedni napęd był cały czas.

Edytowany przez ppiotr, 29 styczeń 2011 - 22:48.

#30 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:48

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. hmm migacze masz razem z resztą gówien wystarczy spojrzeć a po 2 od razu z D na A nie zrobisz jak już na C chyba że masz ciężka rękę

ja Ci mogę podać dane do mojego elektryka i Ci to zrobi i dodatkowo system sprawdzi błędy wykasuje

mam migacze po prawej z wycieraczkami i spryskiwaczami i sygnałem a po lewej rewers i półbiegi

Edytowany przez ariss, 29 styczeń 2011 - 22:52.

#31 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:50

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. W moim migacze są na konsoli a Dynashift jest przy kierownicy.
Mój jest 3085 a twój pewnie 61.. to masz troche inaczej.

Edytowany przez ppiotr, 29 styczeń 2011 - 22:54.

#32 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:13

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. No możesz podać namiar do tego elektryka. A skąd jesteś bo ja z łódzkiego: Pajęczno. Ta blokada jest denerwująca bo z nia i tak nie pojedziesz 30 bo ci kontrolka miga a to wk...ia poza tym zmieni ci bieg. Ja i tak nie będe jeździł duzo 40 no ale 35 to już częściej.

#33 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:29

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. napisz na gg lub priv(ochrona danych osobowych)ja jestem z wlpk on tez ale jeździ po całym kraju zarówno sam jak i pracując dla Korbanka.Mi teraz leci pod 50km/h przydała by się woda w oponach by był bardziej stabilny na drodze, a wcześniej tak jak Ty 32km/h i zrzucał na C. To chyba kosztowało 300zł z tego co pamiętam.Chyba że w systemie masz opcje że można bez tego kagańca jechać szybciej

#34 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 08:19

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. Jaki olej masz zalany (marka parametr)?to jest normalna reakcja tych ciągników na zbyt niską tamperaturę dlatego ja stosuję żadszy olej i nie ma problemów ani zimą ani latem no chyba że jest -20 i więcej i ciągnik na dworze stoi to i wtedy trzeba czekać jazda jest teoretycznie nie wskazana w takim momencie
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#35 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 10:04

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. Nie wiem jaki mam olej bo sprowadziłem go tydzień temu z Francji. A czy może silnik chodzić jak nie działa Dynashift czy może nie ma jakiegoś smarowania albo coś? Mi jeszcze przez chwile nie działa wajcha od biegów tzn. mogę wbić tylko 3 i 4 bieg. Czy to jest normalne? Jakim olejem zalać jak bede zmieniał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 10:21

3085 Dynashift Pytanie o skrzynie. pewnie masz lipny olej bo teraz nie ma dużych mrozów a przy ponad -15 czasem trzeba poczekać aż będzie można włączyć bieg bo olej jest zimny. Ciągnik od razu po zakupie powinien jak auto iść na kanał i wszystkie filtry i oleje wymienione.Temat o olejach jest dla tej serii