Rafauc360

Wąż hydrauliczny

Polecane posty

Rafauc360    0

Witam nie wiem czy w dobrym dziale ale nie wiedziałem gdzie o to zapytać.

 

Potrzebuje przewód hydrauliczny do pługa do odsnieżania do c-360

 

Znalazłem na grene coś takiego http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/40544

 

Podobno wystarczy 3,5 metra ale na wszelki wypadek wolę wziąć zapas

 

Mógł by mi ktoś objaśnić ten rozmiar Przewód AA 13/1 M22 x 1,5 - 3650 mm

 

I czy ten przewód się w ogóle nada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaro    0

@Rafauc360

 

Po prostu zapytaj ich przez formularz kontaktowy na stronce (http://www.sklep-grene.pl/contact_us.php) - oni odpowiadają na pytania dość szybko albo zadzwoń do jakiegoś sklepu - adresy i telefony masz na stronce grene.pl.

 

W niektórych sklepach dorabiają węże jakie chcesz a w Centrali to już na pewno dorobią Ci do każdej maszyny z każdą końcówką.

 

Jaaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To M22x1,5 to masz podany wymiar gwintu na końcówce. A 160 bar trochę mało. Bo niekoniecznie może strzelić jak będziesz podnosił/opuszczał pług ale jak np walniesz w coś i się zrobi skok ciśnienia na większe, wtedy trach i po wężu w najlepszym przypadku strzeli przy zakuciu więc można zakuć i pracować dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

u mnie GRENE zakuwa na poczekaniu z jakimi końcówkami chcę ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

W sklepach internetowych nie mają gotowych 3,5 metrowych węży dla tego zastanawiałem się nad takim gotowym rozwiązaniem to do czego taki wąż jak nie nadaje sie do niczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

kolego weś 16MPa wytrzyma bo niebędzie miał ciężko przy pługu do przyczep ludzie takie zakładaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To co ty podałeś to jest wąż przeważnie używany w ursusach i przyczepach. 13 słabsza wersja zakucia, 22 to w mm grubość gwintu, 1,5 skok gwintu. Na klucz 27. Masz te gwinty w 360 na złączkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Ale mówcie czy to starczy taki wąż do siłownika do pługa z doświadczenia mi sami powiedzcie czy bedzie to ok w moim mieście nie mam gdzie zakuć wiec zdecydowałbym się na taką wersję z internetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wystarczy. To, że pompa daje maksymalnie 16 Mpa nie znaczy, że przy podnoszeniu pługa tyle będzie(będzie mniej chyba, że źle dobrałeś siłownik). Po drugie jeśli waż jest na 16 MPa(ciśnienie robocze) to wytrzyma znacznie więcej(ciśnienie rozrywające jest większe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

O gwint w siłowniku to nie bede się przejmował bo są dostępne redukcje wszelkiego rodzaju tylko czy 3,5metra to starczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na wężu dojdzie ciśnienie do 160 jak siłownik znajdzie sie w granicznym położeniu. Wąż powinien wytrzymać bo zapas jest dużo wiekszy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak już jest taki ciekawy temat o hydraulice i czy wytrzyma czy nie to zapytam. Chcę zrobić ścieżki hydrauliczne w siewniku wszystko mam tylko siłownik założyć a to planuje od womu od belarusa i tu pytanie co zrobić żeby nie było takiego ciśnienia bo cisnienie w MTZ czy nawet mniejszym ciągniku jest duże a po zamknięciu zasuwek gdy siłownik będzie miał jeszcze skok to po prostu pognie wszystko w piz*** bo to żaden opór takie 4 zasuwki. jak to zrobić żeby to działało bez uszkodzeń jakiś zawór czy coś. wszieczny bym był aby ktoś mnie oświecił :rolleyes:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale mówcie czy to starczy taki wąż do siłownika do pługa z doświadczenia mi sami powiedzcie czy bedzie to ok w moim mieście nie mam gdzie zakuć wiec zdecydowałbym się na taką wersję z internetu

A do Rawy Mazowieckiej daleko masz?? Mi tam dorabiali do ciapka specjalne wężyki. Szybko i tanio.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Najprościej założyć zawory przelewowe takie jak są w przednich tuzach regulowane. Jedna kostka do której podłączone są cztery węże. Dwa zasilanie jednej starony i dwa drugiej. Ustawiasz ciśnienie i gdy w czasie tłoczenia przekroczy ustawioną wartość to przelewa się do węża w którym akurat jest powrót oleju z siłownika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja nie bardzo rozumie o jaki ci siłownik chodzi od womu?

Ścieżki mają się zamykać co podniesienie siewnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W starych mtz-tach wom włączasz wajchą a napina taśmy sprężyna z prawej strony skrzyni. W nowszych jest w miejscu sprężyny siłownik i włączany wom jest hydraulicznie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak już jest taki ciekawy temat o hydraulice i czy wytrzyma czy nie to zapytam. Chcę zrobić ścieżki hydrauliczne w siewniku wszystko mam tylko siłownik założyć a to planuje od womu od belarusa i tu pytanie co zrobić żeby nie było takiego ciśnienia bo cisnienie w MTZ czy nawet mniejszym ciągniku jest duże a po zamknięciu zasuwek gdy siłownik będzie miał jeszcze skok to po prostu pognie wszystko w piz*** bo to żaden opór takie 4 zasuwki. jak to zrobić żeby to działało bez uszkodzeń jakiś zawór czy coś. wszieczny bym był aby ktoś mnie oświecił :rolleyes:

 

Najprościej zrobić tak, żeby wykorzystać pełen skok siłownika. Wtedy niczego nie pogniesz, a jak siłownik dojdzie do końca to poczujesz to na rozdzielaczu. Chyba że to siłownik bez ograniczenia, wtedy ten pomysł odpada. Wtedy masz inne wyjścia:

-zrobić jakieś dodatkowe ograniczenie które wytrzyma pełne ciśnienie

-zastosować zawór przelewowy i ustawić go na kilkanaście atmosfer

 

Najprościej będzie zapomnieć o hydraulice i pomyśleć o pneumatyce. Ile trzeba żeby zamknąć ścieżki? 20 kg? 8 atmosfer w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj