Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy jałówka jest jałowa

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:49

Kiedy jałówka jest jałowa Mam jałówkę, która ma trzy lata. Od ponad roku chodzi z bykiem/bykami i nie jest cielna. Nigdy nie zauważyłem żeby miała jakieś oznaki rui. Generalnie jest taka zamulona i jakby smutna. Czy po takim czasie można uznać że jest jałowa i nie nadaje się do hodowli?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy jałówka jest jałowa Dzisiaj, 09:09
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 12:39

Kiedy jałówka jest jałowa Wezwij weterynarza niech o zbada. Można jej podać środek na wywołanie rui.
Czemu czekałeś tyle czasu ?? :huh:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 12:50

Kiedy jałówka jest jałowa Może ma cysty na jajnikach

#4 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 12 styczeń 2011 - 12:58

Kiedy jałówka jest jałowa Jeżeli buhaj jest pewny to znaczy, że jałówkę "wyleczy" tylko rzeźnik.

#5 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:12

Kiedy jałówka jest jałowa Ja też mam podobny problem, tylko że u mnie jałówka ma niecałe 2 lata. Próbowałem ją już parę razy zacielić, ale nie dało rady. Ruje ma ciągle w takich odstępach jak potrzeba, chyba ze dwa razy miała cystę. I w ogóle to dość długo ma objawy rui. Mieliście kiedyś taki przypadek?

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:22

Kiedy jałówka jest jałowa Zacielasz bykiem czy sztucznie??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:24

Kiedy jałówka jest jałowa Chyba ze trzy razy sztucznie była robiona a bykiem to też parę razy próbowaliśmy i to nie tylko swoim.

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:28

Kiedy jałówka jest jałowa Skoro była i sztucznie to przy kryciu inseminator powinien ci powiedzieć czy jest wszytko ok. Już dokładnie nie pamiętam ale jest chyba jakiś zastrzyk który powinien pomoc w zajściu w ciążę. Jeśli nie to pozostaje rzeźnia.

Zatoczona to ona nie jest czasem??

bullet_black.png

#9 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 16:00

Kiedy jałówka jest jałowa Za tuczona nie jest. A Weterynarzowi to już się pomysły skończyły.

A inseminator jak przyjeżdżał i zapładniał to też mówił że nic niepokojącego nie ma. A z tymi zastrzykami to chyba też już było próbowane. Pewnie jałowość i rzeźnik ją czeka.

#10 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 12 styczeń 2011 - 16:17

Kiedy jałówka jest jałowa A może jest z bliźniaków gdzie urodził się byczek i jałówka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 16:34

Kiedy jałówka jest jałowa Jak jałówka ma 3 lata i jeszcze nie jest cielna to szkoda kasy i latania bo i tak nic z tego nie będzie....

#12 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:02

Kiedy jałówka jest jałowa Nie jest z bliźniaków. Jeszcze kilka razy trzeba spróbować, bo i wagę lepszą musi złapać, a no i byczka mamy swojego, a później to wyjazd z obory :(

#13 Share Przyczajony

Przyczajony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:11

Kiedy jałówka jest jałowa A przy sztucznym zapłodnieniu jakie brałeś nasienie mięsne czy mleczne ? Ja też tak miałem tak kilka razy z jałówkami że nie chciały załapać to znajomy lekarz poradził mi abym wziął nasienie czysto mięsne, i rzeczywiście po mięsnym załapywały. Albo jeszcze jest jedna opcja kryć na zastrzyk tzn: są specjalne zastrzyki od takiego czegoś dajesz taki zastrzyk i za 3 dni kryjesz na siłę, też dobre rozwiązanie. Ja kiedyś miałem taki przypadek ze jałówka miała trzy lata i nic z tego to pojechała na spęd, ale cena była za mała i przyjechała z powrotem, po dwóch dniach miała ruję to ojciec powiedział "A niech tam spróbujemy jeszcze raz" i załapała :lol:. Do dziś jest z niej bardzo dobra krowa.

#14 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 13 styczeń 2011 - 00:19

Kiedy jałówka jest jałowa Moja jałówka nie jest zatoczona. Od kwietnia chodzi z buhajem lm 100% i on żadnej nie odpuści :) a wcześniej z różnymi byczkami. Wszystkie jej rówieśniczki już dawno ocielone. Jak ją kupiłem to była bardzo zabiedzona. Może to dlatego? Ostatnio sprzedałem dwie jałówki z trojaczków. Byczek bardzo ładnie urósł, jedna jałówka bardzo słabo przybierała a druga rosła elegancko i miała ruje z dwa-trzy razy w ciągu miesiąca ale jakąś urojoną bo nic nie zaskakiwała. Poszły na rzeź...

#15 Share Przyczajony

Przyczajony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:19

Kiedy jałówka jest jałowa To w takim razie na pewno jest jałowa. Nic na to nie poradzisz, na to nie ma lekarstwa, wiadomo szkoda ale czasem tak bywa. Jeśli jest ładnej wagi to sprzedaj bo teraz (przynajmniej w moich stronach) niezle płacą za jałówki na mięso.

#16 Share button89

button89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 październik 2014 - 18:37

Kiedy jałówka jest jałowa Siema. Pozwólcie że odświerzę temat. Mam problem z jałówkami 5 simentalek i 3 montbeliarde. Są one w wieku od 18 do 26 miesięcy i już dawno powinny być zacielone. Niestety tylko jedna montbeliarde miała naturalną ruję i została zainseminowana. Reszta dostała zastrzyk hormonalny i po 3 dniach inseminacja ale ostatnio wet stwierdził że żadna nie załapała. Jałówki są w dobrej kondycji nieotłuszczone ale od 3 tygodni mają na wszelki wypadek dietę siano plus słoma zero treściwej. Dostawały marchew i to też nic nie dało. Prosze o rady bo nie mam pomysłów a nie chce mi się wierzyć żeby wszystkie były jałowe.

#17 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 04 październik 2014 - 20:00

A chodza one po dworze, czy w oborze stoja? Moje 4  jalowki jak wypuscilam na laki, to wszystkie odrazu dostaly ruii.Tresciwej nie dawaj, zielonke jaknajbardziej. Jestes pewien ze zadna nie miala ruii? moze przeoczyles, bo moga miec ciche ruje, albo sprobuj beta-karoten kupuje sie go w workach 25 kg. Innych pomyslow nie mam :)

#18 Share button89

button89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 październik 2014 - 22:30

Niestety nie mam narazie warunków żeby je wypuszczać na łakę więc stoją w oborze. Wątpię żeby miały ciche ruje bo je doskładnie obserwuję a wszystko wskazuje na to że problem może być z żywieniem. Możesz mi na PW polecić jakiś konkretny produkt z karotenem??

#19 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 październik 2014 - 16:16

Jeśli masz jakieś pastwisko, łąkę lub poplon to od razu kantar na głowę, długie pale i wio, najlepiej pierwszy dzień w ogrodzony teren. Na noc lepiej do obory, bo trochę zimno im będzie skoro cały rok w oborze. Jeśli nie ma naprawdę takiej możliwości to do stodoły lub garażu na luz. Proponuję też czerwoną lizawkę i witaminy, najlepiej A D3 i E, są w takich małych paczuszkach i po łyżeczce na sztukę. Czy badał je lek. wet. na obecność cyst i torbieli?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 październik 2014 - 16:52

A chodza one po dworze, czy w oborze stoja? Moje 4  jalowki jak wypuscilam na laki, to wszystkie odrazu dostaly ruii.Tresciwej nie dawaj, zielonke jaknajbardziej. Jestes pewien ze zadna nie miala ruii? moze przeoczyles, bo moga miec ciche ruje, albo sprobuj beta-karoten kupuje sie go w workach 25 kg. Innych pomyslow nie mam :)

Z jakiej firmy kupujesz ten beta-karoten?